Skocz do zawartości
Konrad.K

Obciążenia WordPress

Polecane posty

Witam drodzy Hostingowcy :D

 

Mam następujące pytanie do Was, jako do ludzi "po przejściach" z masą klientów na serwerach - jak prezentuje się kwestia obciążeń maszyny generowanych przez skrypt blogowy WordPress ? Niestety nie trafiłem w sieci na jakieś testy obciążeń generowanych na bazie/serwerze. Zastanawiam się nad uruchomieniem serwisu, który oferował by rejestracje blogów opartych na tym skrypcie, może delikatnie zmodyfikowanym, i zastanawiam się jak by się to przełożyło na obciążenia maszyny - mam całkiem dobry serwer, ale też nie chce go w pełni oddać na jeden serwis :D

 

Z góry dziękuje za wszystkie informacje/dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wordpress bez zbednych pluginow potrafi byc calkiem szybki.. o tym jak to chodzi jak sie doda jakies autoblogi i pierdoly lepiej nie mowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

poprzednie wersje - średnio wydajne. uwaga na pluginy: bywają takie bez indexów, z kilkunastoma pytaniami na akcję, potem jest suma po ponad 50 na reload.

 

Dla porównania: kiedyś antyweb.pl był na kilku hostingach (odsyłam do archiwum, gdzieś o tym pisał) i po kolei go wyłączano, dopiero cacheDB pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie planuję szpikować tego jakimiś zbędnymi dodatkami - to ma być blog a nie choinka, z takiego wychodzę założenia ;) Jeszcze nie jestem do końca przekonany do otwarcia tego serwisu - z jednej strony te obciążenia, o których mowa w temacie, z drugiej strony kwestia polubią taką usługę (wiem że istnieje sporo takich stron, nie znam jednak danych o zainteresowaniu ich usługami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×