Skocz do zawartości
dest1

Zdalne resetowanie serwera

Polecane posty

Witam ;)

Mam taki problem. Mam mozliwosc umieszczenia swojego komputera w serwerowni mojego znajomego. Bedzie on stal w zamknietym pokoju, do ktorego nikt nie bedzie mial dostepu. I tu pojawia sie problem. Jesli sie zawiesi, nie bedzie mozliwosci jego zresetowania. Wiem ze jest cos takiego jak Wake Up On LAN ale nie wiem czy w tym wypadku to zadziala.

 

Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje jakas inna mozliwosc zrestarowania zdalnie komputera gdyby sie zawiesil?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach serwerownie udostępniają takie narzędzenia jak KVM (zdalna klawiatura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale niestety ja niczego nie dostane. Musze zalatwic to sobie na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W markowych serwerach oraz stacjach roboczych zazwyczaj jest specjalna karta zdalnego dostępu - wł/wył/restart i kilka innych bajerów (czasem do tego jest kvm) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No raczej do pceta nie wrzuci draca dedykowanego dla della.

Możesz poszukać na ebayu jakiś używanych urządzeń kvm do zdalnego restartu.

Bądź zmontować coś samemu z kartą sieciową, gooogle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej do pceta nie wrzuci draca dedykowanego dla della.

 

Dokladnie to nie bedzie pecet tylko HP XW6000 z dwoma xeonami, chocaz pewnie i tak to nic nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D

Mam taki problem. Mam mozliwosc umieszczenia swojego komputera w serwerowni mojego znajomego. Bedzie on stal w zamknietym pokoju, do ktorego nikt nie bedzie mial dostepu. I tu pojawia sie problem. Jesli sie zawiesi, nie bedzie mozliwosci jego zresetowania. Wiem ze jest cos takiego jak Wake Up On LAN ale nie wiem czy w tym wypadku to zadziala.

 

Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje jakas inna mozliwosc zrestarowania zdalnie komputera gdyby sie zawiesil?

Pozdrawiam.

 

Taka maszyna może mieć ipmi na pokładzie, przy odrobinie szczęscia możesz mieć możliwość restartowania go, o ile tylko będzie miał zasilanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×