Skocz do zawartości
M.B.

Co się pierwsze skończy w serwerze - CPU, RAM, HDD?

Polecane posty

Napiszcie jak to u was jest w praktyce, jaki element serwera do typowego hostingu stanowi najwęższe gardło?

Chodzi mi o tą część serwera, której zaczyna brakować najszybciej i która zmusza was do postawienia kolejnego.

 

Moi kandydaci to (w kolejności):

1. HDD

2. CPU

3. RAM

 

Oczywiście mówimy o typowym hostingowym serwerze na którym zainstalowane jest wszystko co potrzebne (WWW/PHP/MYSQL/MAIL/DNS i jakiś control panel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie bywa podobnie, zalezy od konkretnej maszyny i co sie na niej dzieje ale

HDD podstawa, pozniej to roznie albo CPU albo RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio RAMu mi zabraklo a dysk caly czas kilka TB jeszcze zostaje. Co do Procesorka dziala sobie spokojnie na kilku % .... , a do dzosiaj nie wiem jak mi RAMu mogla zabraknąć bym musial dokupić nastepne 2 gigasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy moim tempie to procek mi zaraz siądzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

majac na mysli dysk chodzilo mi to ze dysk spowalnial system bo bylo tyle zapytan do dysku, jesli chodzi o pojemnosc to na 750gb mam zyzutych suma sumarum cos kolo 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

jak brakuje zasobów to system sam kiluje procesy (te najbardziej obciazajace..) mi sie cos takiego robilo w przypadku debiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejność wzrośnie IO Wait w skutek dużej ilośći operacji dyskowych i/lub braku wolnej pamięc. Duże obciążenie CPU to ostatnia rzecz jaka powinna się przytrafić na zwykłym shared hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak brakuje zasobów to system sam kiluje procesy (te najbardziej obciazajace..) mi sie cos takiego robilo w przypadku debiana...
...e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak mówiłem ja już wymieniłem procek bo stary się juz ładnie dławił na znacznie lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jak to u was jest w praktyce, jaki element serwera do typowego hostingu stanowi najwęższe gardło?

Chodzi mi o tą część serwera, której zaczyna brakować najszybciej i która zmusza was do postawienia kolejnego.

 

Moi kandydaci to (w kolejności):

1. HDD

2. CPU

3. RAM

 

Oczywiście mówimy o typowym hostingowym serwerze na którym zainstalowane jest wszystko co potrzebne (WWW/PHP/MYSQL/MAIL/DNS i jakiś control panel)

 

Dysk jest problemem przy dużym obciążeniu / dużych bazach i dużej ilości zapisów do niej czy dużej ilości fulltext searchów. Dobra konfiguracja buforów mySQL i schedulera I/O systemu potrafi zdziałać cuda, ale cuda raczej umiarkowane :P. Ale jeszcze rok, dwa i SSD nas wybawi :) Na chwile obecną to jest jednak główny problem.

 

Pamięć przy jej obecnych cenach nie jest problemem, bo nawet to lowendowego serwera nikt w tej chwili nawet nie myśli o mniej niż 2 GB. Jedyna sytuacja gdzie pamięć rzeczywiście może być problemem to używanie apache + mod_php, ale to ani najlepsze rozwiązanie ani zbyt często stosowane.

 

CPU - zabijany jest przez 2 rzeczy - PHP i Waiting for IO. Ale znowu biorąc pod uwagę ceny np Core2Quad to przy typowym rozwiązaniu, niedrogiej płycie i zwykłych dyskach SATA to nie on jest głównym hamulcowym a IO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja własnie konfiguruje nowy serwer - zdecydowałem sie tym razem na raida5 postawionego na dyskach seagate cheetah 15k ciekawe czy kop bedzie zauwazalny w porownaniu do zwyklego dysku sata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie konfiguruje nowy serwer - zdecydowałem sie tym razem na raida5 postawionego na dyskach seagate cheetah 15k ciekawe czy kop bedzie zauwazalny w porownaniu do zwyklego dysku sata

 

Zależy od zastosowania, kontrolera i ilości dysków i które cheetahy 15K :P

W szczególności przy małej (3-4) ilości dysków RAID 5 jest złym wyborem do typowego webserwera a w szczególności do systemu mocno mielącego po bazach danych.

Generalnie jeśli nie przechowujemy dużej ilości danych czyli profil typowego serwera plików RAID 10 jest zawsze lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×