Skocz do zawartości

M.B.

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O M.B.

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Od kilku minut brak kontaktu ze światem, z tego co widzę leży łącze plix, leży łącze thinx Nie działają nawet DNS'y Ktoś wie co się dzieje?
 2. Witam W ramach projektu który realizuję otrzymałem zadanie znalezienia rozwiązania pozwalającego na uzyskanie pełnej redundancji sprzętowej. Jest jeden serwer z odpaloną masą usług - DNS + LAMP + poczta + centralka PBX na asterisku. Ta maszyna jest bardzo ważna, obsługuje całą firmę i trzeba zapewnić, żeby na wypadek awarii mogła zostać szybko (do 30 minut) zastąpiona inną. W razie awarii hosta A dzwonię do serwerowni żeby zmienili routing z uszkodzonej maszyny na nową. Czyli drugi serwer musi zawierać idealną kopię systemu podstawowego. Dodatkowo po awaryjnym przełączeniu musi działać na dokładnie takich samych adresach IP co maszyna podstawowa. Aby uniknąć różnic w systemach plików myślałem nad instalacją na drugim serwerze hiperwizora typu OpenVZ, w którym host zapasowy będzie uruchamiany w kontenerze. Dzięki temu będzie też dostęp do drugiej maszyny po SSH w czasie "nie awaryjności" tej pierwszej, bo będzie się można zalogować na host OS po jakimś oddzielnym dodatkowym IP. Tylko pytanie - jak to ogarnąć, żeby mieć na drugim serwerze kopię danych z tego pierwszego i być w stanie w razie awarii szybko postawić serwer zapasowy. Jakieś rady? Pozdrawiam, Mateusz
 3. Witam Jak w temacie, szukam serwerowni do wstawienia racka 2u, koniecznie w Polsce, koniecznie z bardzo niskim pingiem W datahouse za 328 zł/mies dostanę: - miejsce na serwer + prąd + UPS - łącze 10mbit plix/acx - łącze 2mbit tp i świat Czy zna ktoś z was lepszą ofertę lub ewentualnie ma jakieś przeciwwskazania odnośnie datahouse? Z góry dzięki za odpowiedź
 4. Szybkie pytanko, pewnie ktoś z was już przerabiał ten temat: 1. Jest sobie serwer primary DNS obsługujący kilkadziesiąt domen. Na tym samym serwerze zainstalowany jest panel ISPConfig i ludzie mogą zarządzać swoimi domenami, co od razu uwidacznia się w BIND'zie. Serwer ma jeden adres IP, dlatego potrzebny jest drugi na zapasowy. 2. Jest sobie drugi serwer na którym uruchomiony jest tylko BIND. Ten serwer ma być zapasowym dns'em dla domen zdefiniowanych na serwerze 1. Nie ma robić nic więcej, tylko akceptować wszystkie transfery dowolnych (nie znanych w momencie tworzenia konfiguracji - nie mogą być wpisane na sztywno) domen z głównego serwera. Oczywiście mają być akceptowane tylko transfery z serwera 1. Macie pomysł jak to ustawić żeby działało? Ważne jest to że slave musi obsługiwać dowolne domeny z głównego. Będę wdzięczny za wyjaśnienie lub chociaż linka do opisu jak to zrobić. Pozdrawiam
 5. Nie ma opcji żeby nie działało. Musisz mieć coś pochrzanione w samej bazie. Można osobno ustawić kodowanie na poziomie bazy, tabeli i poszczególnych pól tabeli. Wszędzie powinno być utf8_unicode_ci. Po zmianie kodowania sensowne jest wyczyszczenie danych z bazy i ponowne ich zaimportowanie z pliku (nie metodą kopiuj-wklej do phpmyadmina)
 6. Napiszcie jak to u was jest w praktyce, jaki element serwera do typowego hostingu stanowi najwęższe gardło? Chodzi mi o tą część serwera, której zaczyna brakować najszybciej i która zmusza was do postawienia kolejnego. Moi kandydaci to (w kolejności): 1. HDD 2. CPU 3. RAM Oczywiście mówimy o typowym hostingowym serwerze na którym zainstalowane jest wszystko co potrzebne (WWW/PHP/MYSQL/MAIL/DNS i jakiś control panel)
 7. Jeżeli chodzi o skrypty PHP to przez kilka lat praktyki udało mi się wypracować patent który działa na praktycznie wszystkich serwerach: To dodajesz do skryptów PHP: ini_set('output_handler', ''); // wyłącza wynalazki typu iconv mb_internal_encoding("UTF-8"); mb_http_output( "UTF-8" ); mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); Jeżeli jest dostęp do plików konfiguracyjnych wskazane jest: mysql.conf [mysql] default-character-set=utf8 php.ini default_charset = "utf8"
 8. Sprawdź najpierw polską stronę provps.pl, serwery stoją chyba w gdańsku, mam tam jedną wirtualną maszynę i chodzi jak złoto. Pingi warszawa-gdańsk po szkielecie na poziomie 5ms. Cena też przystępna jak na polską ofertę.
 9. Ale ja znam rynek polskich i zagranicznych serwerowni, chodzi mi raczej o praktyczną poradę czy wybrać krajową czy zagraniczną serwerownię.
 10. Co myślicie o przydatności Europejskich serwerowni w kwestii usług VoIP? Przypomnę, że w VoIP'ie najważniejszym parametrem jest stabilność pinga (jak najmniejszy jitter), dobrze też żeby ping był jak najmniejszy ale nie jest to tak ważne jak jitter. Na razie pomińmy parametry serwerów, sprzęt odgrywa mniejszą rolę, bo nie przetwarza danych, tylko je przesyła z miejsca na miejsce przy okazji zliczając. Rozważam oferty: - hetzner.de - ovh.pl - datahouse.pl Datahouse wygrywa pingiem i jakością łącz w polsce, ale do TP.Net trzeba dopłacać co może wygenerować znaczne koszty zważywszy na ilość userów neostrady. OVH i Hetzner oferują nieporównywalnie większą "pojemność" łącz, ale ping wzrasta przeciętnie do 40-60 ms, do tego więcej hopów to większa teoretyczna podatność na jittera. Z drugiej strony tysiące polaków używają usług typu voipdiscount czy voipbuster i jakoś im nie przeszkadza że podczas połączenia do sąsiada z osiedla ich głos leci przez holenderską serwerownię bo różnycy prawie nie da się wychwycić... Opóźnienie w zwykłej sieci komórkowej wynosi około 100-120 ms. W wypadku wybrania niemieckiej serwerowni wychodziło by około: USER->SERWER 20ms, SERWER->HURTOWYPROVIDERVOIP 20 ms, HURTOWYPROVIDER->SERWER 20ms, SERWER->USER 20 ms (pingi liczone w jedną stronę) czyli razem 80 ms, co daje wynik lepszy od zwykłego telefonu GSM. Którą opcję byście wybrali? Ktoś próbował jak voip chodzi w praktyce z zagranicznego serwera?
 11. Tak też mi się wydawało, DA wygląda na prosty i w miarę stabilny panel. Dajcie więc jakieś sprawdzone namiary gdzie można kupić licencję na Direct Admin w Polsce (potrzebuję fakturę VAT) i czy w ramach zakupu licencji od razu dostanę polską wersję językową, czy też trzeba będzie z tym kombinować?
 12. Witam Jaki panel administracyjny polecacie do realizacji hostingu dla firm z sektora MSP? Głównie wizytówki firmowe i proste strony PHP/CMS. Żadnych power-userów, żadnych domorosłych programistów, żadnego Joomla/PHPBB, tylko małe firmy. Chodzi o coś prostego w instalacji i utrzymaniu no i posiadającego całkowicie polski interfejs. Oczywiście przypuszczam że jeżeli ma być miło i przyjemnie to będzie kosztować - podajcie też ceny. Bardzo proszę o odpowiedź TYLKO osób które mają doświadczenie w administracji "żywymi" serwerami i widziały kilka różnych paneli w akcji - zależy mi właśnie na waszej opinii. Dzięki i pozdrawiam!
 13. Witam uprzejmie Moja firma poszukuje dobrego miejsca kolokacji serwerów, które będą wykorzystywane do świadczenia usług głosowych VoIP. Porzeby są dosyć specyficzne: Niskie pingi do większości polskich ISP z TP net włącznie Niskie pingi dla routingu międzynarodowego - głównie do Niemiec i Honandii Stabilność połączeń - wachania ping nie większe niż 5ms w ciągu sekundy Pojemność łącza - do 200 kanałów po 32kbps w peeku Opóźnienia nie mogą być uzależnione od poziomu wykorzystania łącza (np. jeżeli wykorzystane jest 90 kanałów, to każdy kolejny dalej cechuje się pingiem takim jak wszystkie wcześniejsze) Nie jest potrzebna makabryczna ilość transferu, większość czasu wykorzystane będzie po kilka-kilkanaście kanałów 32kbps Serwery mogą być w Polsce lub Europie - ważne aby spełnione były powyższe parametry Jakieś porady?
×