Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartek24m

rezygnacja z serwera

Polecane posty

witam mam problem ponieważ chciałem zrezygnować z serwera po okresie 12 miesięcy czyli tyle na ile miałem umowę

jednak z tego co sie dowiedziałem nie mogę zrezygnować gdyż trzeba poinformować ich 3 miesiące przed końcem umowy

jeżeli tego klient nie uczyni umowa jest automatycznie przedłuzona o kolejne 12 miesięcy

 

i mam problem gdyż nie chce mi się placic przez kolejny rok za serwer ktorego nie używam a niestety nie udało mi sie tego serwera sprzedać

 

także powiedzcie czy znacie się na serwerach z webtropii i czy można jakoś zrobic tak zebym nie musiał placic

czy np. ddos lub wielki spam z ich serwera spowodowal by zeby sami mnie usuneli i zerwali umowę ?

 

z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy nieuwaga.. miałeś to przecież w umowie cały czas zaznaczone.

W kwestii spamu, czy ddosa.. zaszkodzisz bardziej sobie niż im jak sądzę..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy windykacje na terenie UE jest tak rozwinięta że nie można ze tak powiem olać tego czy opłaca im się za te kilkadziesiąt € miesięcznie ganiać klienta po UEa czy windykacje na terenie UE jest tak rozwinięta że nie można ze tak powiem olać tego czy opłaca im się za te kilkadziesiąt € miesięcznie ganiać klienta po UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ja tak zrobilem i po 2 miesiacach nawet maile przestali wysylac... Najlepszy sposob na Webtropie to po prostu ich olac, tak jak oni olewaja uzytkownikow... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki przyjaciele ;)

 

troche mnie pocieszyliście

 

co prawda dokladnie w maju mija 12 miesiecy od kiedy zaczęłem z nimi wspolrpace

jakoś na poczatku kwietnia wysłałem im faks z informacją zeby odlacyzli mnie 31.05.2008

 

oni odpisali ze odłacza 2009 wiec ew. wplace im ost. raz a potem zupelnie oleje sprawe

 

mam nadzieje ze nie bedzi ejakiegos problemu z tym bo wiem ze oni nie odlanczają serwera jeżeli sie niezaplaci dopiero po 2 miesiacach od ost. platności

 

to wtedy bedzie zaległe 154 euro bo wg. nich serwer byl wlaczony i używany

 

PS. jeżeli ktos z was by chciał mieć

opteron1210

2 gb ram

łacze 100 mbitow

2x 200 gb dysku

z licencją direct admina dozywotnio

to pisać do mnie a dam wam ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety 15.07 dostałem kolejne upomnienie i kare w wysokości 5 euro

 

po niemiecku to coś takiego:

 

 

671.png

 

dopisali ze jeżeli nie zaplace do 22 odetną mi serwer do którego dawno już nie mam dostepu

jednak panel jeszcze działa

 

no i na koncu ze jezeli nie zaplace to beda dociekac swojego haraczu w inny sposob ktory wyda sie bardziej kosztowny :/

 

 

 

 

co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie jeszcze będą naliczane miesięczne koszta utrzymania serwera, pomimo że zostanie zablokowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc co zrobić wysyłałem im faxy rezygnacji z serwera jednak oni maja w regulaminie ze jesli niezrobie tego 3 miesiace przed to automatycznie jest przedłożona umowa o kolejny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta webtropia to jakis krzak wysylaja mi ostrzezenia w których wyraźnie jest napisane dodatkowe kary 5 euro zaplacic za każdy miesiac zwłoki + 50 euro za wlaczenie serwera

 

napisałem im tak czy jak zaplace im za te 3 miesiace czy wlaczą serwer bez zadnych dodtakowych oplat

 

odpisali

 

Hello,

 

we would reactivate your server without an extra fee if you pay the 234,00 Euro.

 

Viele Grüsse aus Düsseldorf

 

 

wiec sie zgodzilem :)

fakt będzie ten 1000 do tylu no ale nie bede sie musial martwic i bede fair

 

a serwer może ktoś z was będzie chcial kupić

chociaż za 50 % ceny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym ich olał, nie jest to firma która jest uczciwa względem klientów. Więc nie widzę powodu, dla którego Ty miałbyś się zachowywać w stosunku do niej odpowiednio. Poza tym i tak nic Ci nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnie ze dopiero teraz mi to mówisz :(

jak juz zaplacone ;(

 

szukałem troche o windykaci i znalazłem ze sa niektóre firmy ktore mają pośredników w polsce

potem bym mogl mieć problemy

gdyby jeszcze doszły odsetki to już w ogóle lipa

teraz wypadało by zrobic z 2 serwerow cluster

 

ps. czy to może bardzo skomplikowana opcja

czy przy ilosci serwerów 2 nie ma sensu na łączenie ich

 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery znajdują się w tym samym data center?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile masz 100Mbitowe karty sieciowe, do tego serwery są w różnych szafach to nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to szkoda że dałeś się wykorzystać. Trzeba było się wynosić i olać sprawę - ale teraz się tym nie przejmuj tylko się ciesz że miałeś czym zapłacić i jakoś rozwiązałeś ten problem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej innej firmie, która jest uczciwa względem klientów był bym zdania że należy przestrzegać regulaminu. Tak od razu mówię, żeby nie było że daje złe przykłady... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×