Skocz do zawartości
AQQry

porównianie serwerów

Polecane posty

Witam,

 

Proszę o opinię na temat serwerów

 

http://xxl-web.com/serwerydedykowane/00000...92e0bc9a03.html

 

http://www.ovh.pl/produkty/superplan2008.xml

 

w obydwu zależy mi na panelu Plesk

 

jednak w ovh z tego co pameitam jest instalowawn pod niem stara fedora (chyba 6) z php 5.0 w xxl jest to odrazu 5.2 na openSUSE 10.2

 

dzieki za wszelkie sugestie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ovh

[root@ns* ~]# cat /etc/redhat-release

Fedora Core release 4 (Stentz)

Ogólnie plesk to bardzo słaby panel, nie wiem czemu sie przy nim upierasz.

Z resztą przekonasz się :P

 

Jeżeli Ci zależy na tym to ja polecam ovh + debian etch + directadmin + dobry konfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No jeżeli tak uważasz, ja osobiście przeniósł bym sie na directadmina z pleska.

Z pleskiem mam styczność od wersji 7.5 i nikomu go nie polecam.

W starto żadnej maszyny nie miałem ale mogę polecić ovh, z pleskiem i tą fedorą strasznych problemów nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyglada pod wzgledmem wydajności ?

 

bo ogólnie też na ten temat chcial bym poznać opinie, no i tu jest serwer w FR, a tu w DE (gdzie powinno być szybciej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Wydajności... standardowo jest jakiś pudełkowy apache 2.0 i php 4. Możesz to dowolnie przebudować uaktualniając oprogramowanie, tylko od razu mówię, że może się trochę posypać bo plesk tam swoje wymaga (moduły etc.). Więc oprogramowanie do nowych nie należy, a aktualizacja na tak starym systemie jak fedora 4 jest lekko uciążliwa.

DirectAdmin oferuję, Ci instalację nowego oprogramowania, które można dowolnie re kompilować, ustawiać i wydziwiać. System na którym postawisz też wybierasz ja polecam Debiana etch, aktualizujesz go z aptów i chodzi ładnie. Dostrajasz konfiguracje pod dany projekt i masz bajkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od nie dawna używam IPSmanager - bardzo dobry panel.

LxAdmin też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że miałem doświadczenie z każdym z tutaj wymienionych paneli czuję się upoważniony do oddania głosu w tej sprawie.

Według mnie najlepszym wyborem byłby Direct Admin oraz jako system Debian 4.0 Etch (Według mnie jest to najstabilniejszy system odrazu po Slackware w rodzinie linuxów [Nie mówię tu o BSD])

Co do serwera to miałem również do czynienia z obydwiema serwerowniami.

Postawiłbym raczej na ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie najlepszym wyborem byłby Direct Admin oraz jako system Debian 4.0 Etch

Podobnie jak reszta w tym temacie polecam konfigurację: GNU/Linux Debian 4.0 (Etch) + DirectAdmin. Na pewno będziesz duuużo bardziej zadowolony niż z Pleska.

 

(Według mnie jest to najstabilniejszy system odrazu po Slackware w rodzinie linuxów [Nie mówię tu o BSD])

Troszkę się przyczepie... BSD to NIE Linux! :) DA jest wydawany również w wersji pod FreeBSD (nie testowałem tej konfiguracji osobiście... ale mam ochotę i jeśli tylko FreeBSD będzie dostępne w ofercie RPS'ów w OVH to na pewno to zrobię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczy :- ))

Moja wypowiedź

"Nie mówię tu o BSD"

miała podkreślić że systemy z rodziny BSD nie są linuxami i nie o nich jest tutaj mowa , ponieważ nie którzy ludzie to mylą.

Prawda że trochę dziwnie to zdanie zbudowałem :- D

 

Jeżeli miałbym również do wyboru systemy BSD postawiłbym na freeBSD, który jest według mnie jednym z najlepszych systemów do zastosowań serwerowych :- ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×