Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fanel

Czy warto...?

Polecane posty

Witam.

 

Ostatnio natknałem się na polską firmę hostingową, która oferuje według mnie całkiem niezły serwer wirtualny.

Za 50 PLN miesięcznie oferują 20 GB miejsca i 400 GB transferu miesięcznego.

Bazy MySQL nieograniczone, podpięte domeny również.

Zarządzanie przez cPanel.

 

Jak myslicie, czy za tą cenę warto go kupić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za mało danych podałeś... czemu boisz się podać nazwę firmy? Na początek dobrze chociaż sprawdzić, czy to aby na pewno jest firma (czyli czy posiada NIP, REGON i wystawia faktury Vat) itd. itd. żeby później nie było przykrych niespodzianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę za mało danych podałeś... czemu boisz się podać nazwę firmy? Na początek dobrze chociaż sprawdzić, czy to aby na pewno jest firma (czyli czy posiada NIP, REGON i wystawia faktury Vat) itd. itd. żeby później nie było przykrych niespodzianek :(

 

O tym nie pomyślałem :(

 

Załóżmy, że jest to firma.

Czy warto kupić go za taką cenę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cenie, wnioskuję że to pewnie USA :( Nie warto.

 

Co ważne, jeśli dostałeś to z lokalizacją gdzieś w Europie to zapewne jest jakiś krzak bo za taką cenę, nikt Ci nie da takich parametrów na starym kontynencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj firmę lub adres.

 

W USA karmią ludzi papką marketingową i wartość 400GB to jest bardzo niska, jak na ich możliwości ogłupiające, przeważnie masz 2TB czy ba nawet 5TB/m jak ostatnio widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaj firmę lub adres.

 

W USA karmią ludzi papką marketingową i wartość 400GB to jest bardzo niska, jak na ich możliwości ogłupiające, przeważnie masz 2TB czy ba nawet 5TB/m jak ostatnio widziałem.

 

Co złego jest w takich serwerach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Boże!

Weź poczytaj forum, a nie zadawaj kolejnych głupich i niesprecyzowanych pytań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS, 5TB ruchu to jakieś stare oferty, ja widziałem 15TB (powweb.com, startlogic.com itp). O ile nigdy nie testowałem takich wynalazków, to jak poczytałem "Acceptable Use Policy", "Terms of Service" to bałbym się tam wrzucić nawet zwykły plik tekstowy czy jpg'a. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co złego jest w takich serwerach...?

Poczytaj regulaminy. Mogą Ci dać i 1500TB/m których i tak nie będziesz mógł wykorzystać, bo tysiące innych limitów będzie to skutecznie blokować.

 

BOSS, 5TB ruchu to jakieś stare oferty, ja widziałem 15TB (powweb.com, startlogic.com itp).

Nieźle nieżle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj regulaminy. Mogą Ci dać i 1500TB/m których i tak nie będziesz mógł wykorzystać, bo tysiące innych limitów będzie to skutecznie blokować.

 

 

Nieźle nieżle :(

 

No trzeba przyznać, że fajna oferta :(

Kupuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz hosting, w którym realnie wykorzystasz transfer patrz na cenę.

 

1zł/1GB transferu na miesiąc w PL

0,5zł/1GB transferu na miesiąc w DE

 

Od takich stawek zaczynają się pakiety w porządnych firmach. To taki przelicznik "na szybko" ale daje pewny pogląd na kształtowanie się cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież od razu widać, że was pyta, czy taka cena w JEGO hostinku jest odpowiednio konkurencyjna. Dlatego też nie chciał podać linka. Nip i Regon pewnie skopiował z jakiegoś kei albo masternet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież od razu widać, że was pyta, czy taka cena w JEGO hostinku jest odpowiednio konkurencyjna. Dlatego też nie chciał podać linka. Nip i Regon pewnie skopiował z jakiegoś kei albo masternet.

 

Bez przesady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież od razu widać, że was pyta, czy taka cena w JEGO hostinku jest odpowiednio konkurencyjna. Dlatego też nie chciał podać linka. Nip i Regon pewnie skopiował z jakiegoś kei albo masternet.

Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie i dlatego po tym jak napisał:

 

O tym nie pomyślałem :( Załóżmy, że jest to firma. Czy warto kupić go za taką cenę...?

stwierdziłem, że nie ma sensu dłużej kontynuować tej dyskusji. Na tym forum przewinęło się już tyle tego typu wątków, że szkoda bazy danych na rozpoczynanie nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×