Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

RPS (używam tylko sporadycznie do torrentów więc o działaniu się nie wypowiem ale dam quote ;))

 

lighttpd@dedicated:~$ uptime

21:43:40 up 29 days, 6:30, 1 user, load average: 0.15, 0.12, 0.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz ustawić ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl na tym samym adresie IP.

 

Zalezy mi na 2 roznych IP, pomimo tego że znajdują się na jednym serwerze.

 

Slyszalem też że domeny DE moga nie dzialac na takim ustawieniu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

na jednym ip mozesz postawic oba. ja tam mam wszedzie od lat. i tak jak ma mi pasc jeden to i serwer nie dziala wiec w takim malym zakresie imho osobne secondary nie sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla domeny .de będzie to działać. Na domeny .de możesz podać nawet jeden serwer DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba będziesz musiał zainteresować takim tematem:

 

http://xxl-web.com/dns/index.html

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Zadzwoniłem do OVH i zadałem pytanie o to czy na failover mozna postawić wlasne DNSy. Po konsultacji z administratorem miła pani powiedziała mi że nie ma z tym problemu. Mowiła że IP failover traktowane jest jako normalne IP i mozna postawić wlasne DNSy jak równiez certyfikaty SSL itd.

 

Czy ktoś z Was może to potwierdzić?

 

A coś na rzeczy musi być bo pani z OVH mówiła że jeded klient miał problemy z uruchomieniem 'kanału płatności' na IP failover. Nie wiedziała nic bliżej na temat tych problemów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłem do OVH i zadałem pytanie o to czy na failover mozna postawić wlasne DNSy. Po konsultacji z administratorem miła pani powiedziała mi że nie ma z tym problemu. Mowiła że IP failover traktowane jest jako normalne IP i mozna postawić wlasne DNSy jak równiez certyfikaty SSL itd.

 

Czy ktoś z Was może to potwierdzić?

Tak... ja ;) Używam takiej konfiguracji dla serwerów DNS na swoim RPSI i działa to poprawnie:

dns1.jakadomena.pl - 87.98.186.XXX (IP RPS'a, eth0:0 wg ifconfig)

dns2.jakasdomena.pl - 91.121.200.XX (IP Failover, eth0 wg ifconfig)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak... ja :) Używam takiej konfiguracji dla serwerów DNS na swoim RPSI i działa to poprawnie:

dns1.jakadomena.pl - 87.98.186.XXX (IP RPS'a, eth0:0 wg ifconfig)

dns2.jakasdomena.pl - 91.121.200.XX (IP Failover, eth0 wg ifconfig)

 

super!

dzięki za info ;)

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja czekam 4 dni. Dostałem wczoraj odpowiedź że za 72 godziny dostanę serwer bo brakuje im aktualnie serwerów do konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH raczej nie spodziewało się tak dużego zainteresowania ich nową ofertą dlatego trzeba trochę na serwer poczekać.OVH raczej nie spodziewało się tak dużego zainteresowania ich nową ofertą dlatego trzeba trochę na serwer poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Te serwery RPS posiadają jakiś panel administracyjny i większą możliwość konfiguracji niż shared ? No i jak z tym nielimitowanym transferem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te serwery RPS posiadają jakiś panel administracyjny i większą możliwość konfiguracji niż shared ? No i jak z tym nielimitowanym transferem ?

Te serwery RPS podobie jak serwery VPS czy serwery dedykowane posiadają panel jak go sobie sam zainstalujesz :) Możesz jedynie wybrać system Release 2 OVH (Gentoo) przy zamówieniu serwera i otrzymasz wtedy wstępnie skonfigurowanego, gotowego do użytku RPS'a z panelem Webmin. Ja polecam jednak Debian 4.0 + panel DirectAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Debian jest darmowy, DA niestety nie choć nie są to jakieś kosmiczne sumy. Jeszcze pytanie o możliwości tych RPSów. Można na nich stawiać wizytówkę czy jakieś większe portale + zawartość statyczna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna na RPSach stawiac cos wiekszego, oczywiscie w miare rosądku tam siedzi procesk 1,2 czy tam 1,3 i pol giga ramu wiec to nie jeste Xeon ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×