Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Na szybkiego odświeże temat dla tych co planują zakup serwerka w ovh a są niepewni czy to zrobić. Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu superplan raid za 340 brutto, zapłaciłem płatnościami, po godzince dostałem emaila z danymi do serwera, wszyściutko działało, czyli jak dla mnie realizacja błyskawiczna nie wiem jak z innymi planami szczególnie niższymi podobno trzeba czekać ale równie dobrze moga to byc pogłoski, chyba że ktoś to na własnej skórze doświadczył, nie wiem ja miałem w godzinkę to co chciałem. Teraz support: pierwsza reakcja po zadaniu pytania to ok 30 minut, poźniej było juz troche lepiej - 20 i 15 min, atmosfera życzliwa ;) + drobne sugestie ponadprogramowe ale zawsze w cenie. Na pytanie czy jeśli w przyszłości chcę zmienić dedyka na lepszy a stary potrzymać przynajmniej z tydzien żeby zorganizować sobie migracje dostałem odpowiedź że nawet przeniosą nadpłatę z niewykorzystanego abonamentu na poprzedni dedyk na nowy jak podeśle informacje o zamknieciu starego. Co ważne megaplusiak za możliwość własnoręcznej instalacji sysytemu z panelu obsługi, mała rzecz a cieszy. Panel może nie jest jakiś na maxa wypasiony ale podstawowe funkcje ma ok. Pingi: pingi lepsze niż do niemieckich serwerów jak np. hosteurope itd, dają radę. Polecam znalezienie sobie admina jakiegoś dobrego do serwera niech wszystko skonfiguruje dobrze poinstaluje i będzie hulało jak złoto. Co mnie skusiło: przede wszystkim nie ukrywam transfer. Przy moich uługach mam miesięcznie 1,5 TB ruchu, analizowałem wiele ofert i te korzystne kończyły się na 1TB ruchu miesięcznie co było dla mnie za mało. Core 2 duo z 4 GB ramu i dwa dyski 750 GB w raidzie za 340 z transferem bez limitu to optymalny wybór na mały hosting dla początkujących :D po-le-cam (i szczerze nic mi ovh nie płaci za to ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie dolacze ;) czesc btw... ;)

 

Nie jestem prof adminem i bron boze moze slowa nie powinny byc brane za slowa profesjonalisty.. anyway.

 

RPS1. Otrzymalem tego samego dnia co zaksiegowali wplate, zamowienie bylo wykonane dzien wczesniej.

Serwer jako maszyna dziala idealnie.

Szybkosc odpowiedzi obslugi jest ok (aczkolwiek mieli trywialne pytanie)

Ladny manager klienta.

Pingi od trzech roznych polskich dostawcow (w tym chello): ok 45-65ms (220 in PD mode).

 

zeby zbytnio nie slodzic...

marny panel ovh + jego komponenty (dla zarzadzania serverem), powiedzialbym nawet ze miejscami tragiczny.

"mikrobledy" w polskim supporcie. typu wysylanie maili po francusku albo z blednymi odnosnikami

brak mozliwosci dokupienia dodatkowych adresow ip.

 

Ogolnie rzecz biorac, kupilem ten serwer na testy dostawcy + duplikat podajki static content + page rank + jakies badziewia ;)

I jestem zadowolony.

 

Serwer imho idealnie nadaje sie wlasnie do takich zastosowan komercyjnych oraz innych celow prywatnych.

Nie postawilbym na nim nic co wymaga 99%+ bycia online, ze wzgledu na sla.

Nie postawilbym na nim nic co wymaga duzo niekeszowanych zapytan do dysku, ze wzgledu na nas.

 

A teraz kilka pytan, ktore moze przydadza sie tez innym ;)

 

miho: moglbys napisac w przypadku gdyby ci cos obcieli? (tzn przepustowosc ;)) )

chociaz w sumie ciekawi mnie jak dziala RPS gdy zacznie sie "szalec" z transferem.

 

od ponad pieciu godzin robi mi sie emerge sync i update... to jest normalne? czy to "wina" wlasnie nas?

 

i maly apel: nie wymagajmy za 50zl cudow na patyku... to tylko u dody... ;)

 

hr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nierozumim oco wam chodzi serwery dostaje sie w przeciagu doby zazwyczaj jak placisz online z banku , w wiekszosci wypadkach czas oczekiwana na serwer jest nawet 14 dni co wyraznie pisze w regulaminach i przy zamawiu serwerow. Jak na mnie ovh dziala szybko ( nieliczac incydentow ktore byly po wprowadzeniu nowej gamy serwerow ) Z karty zazwyczaj ida mi tez dluzej przelewy, jakies zawsze weryfikcje potwierdzajace sa przeprowadzane, wiec wole placic online bankowo z konta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dystrybucje przeznaczone do wirtualizacji są darmowe. Aby z nich skorzystać wystarczy zamówić serwer dedykowany w OVH i zainstalować jedną z trzech dystrybucji: Proxmox, VMWare lub Xen. Proponujemy wybranie serwerów z gamy EG, MG lub HG. Mają one najmocniejsze procesory, więcej pamięci RAM, 1Gbps przepustowości, do 64 adresów IP.

Przykład wykorzystania serwera dedykowanego z dystrybucją do wirtualizacji, od 4 do 72 VPS'ów. Daje on możliwość zwrotu kosztów od 18.51 PLN netto/m-c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nie możesz u nich kupić VPS'a tylko kupić serwer możesz pod VPS'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ja napisałem, ze można kupić u nich VPS ?

 

Aby z nich skorzystać wystarczy zamówić serwer dedykowany w OVH i zainstalować jedną z trzech dystrybucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/kimsufi08xxl.xml + opcja RAID

Dostałem serwer w 30 minut przy płatności mtransferem :P

 

I na razie śmiga jak te marzenie... zobaczymy jak dalej ;)

 

Hm, zamawiałem co prawda serwer wczoraj około godziny 14:30, również płaciłem mTransferem, więc od razu zaksięgowało wpłatę, ale póki co jeszcze go nie ma.

 

W panelu, do którego dostęp dostałem poprzez e-mail, napisane jest: "w trakcie instalacji", więc jak mniemam, muszę uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

 

Przy okazji: witam, jestem nowy na forum, mimo tego, że czytam je od dawna. :)

Muszę przyznać, że takie fora są potrzebne ludziom, mi np. pomogło ono w zdecydowaniu gdzie i jakie serwery zakupić, a przy okazji mogę dowiedzieć się informacji na temat czasu uruchamiania serwera.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że brak opcji edytuj mnie zaskoczył, więc z góry przepraszam za post pod postem.

Przed chwilą napisałem do Biura Obsługi Klienta z pytaniem ile czasu może zająć instalowanie i konfiguracja mojego serwera gdy zamówiłem go wczoraj około godziny 14:30, gdyż jestem nowym klientem i zbytnio nie orientuje się w czasie działania techników tejże firmy.

 

Odpowiedź otrzymałem bardzo szybko (maksymalnie minęło ~10 minut) z informacją, że mój serwer został już zainstalowany, natomiast hasło powinienem otrzymać w przeciągu kilku godzin.

 

Tak więc, podsumowując, szybki kontakt z Biurem Obsługi Klienta wpłynął na moją pozytywną opinię na temat OVH, dlatego polecam każdemu, kto miałby zamawiać tam serwery dedykowane.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ovh za dwa dni szykuje zmiany oto cytat z forum

 

Witam,

W ciągu dwóch dni planujemy zmienić naszą ofertę dotyczącą serwerów dedykowanych. Celem jest lepsze jej przystosowanie do warunków rynku lokalnego oraz ułatwienie porównania ofert. OVH jest bardzo innowacyjne w dziedzinie usług serwerów dedykowanych: brak opłat instalacyjnych, brak umów na czas określony, niskie ceny, przepustowość 100 Mbps bez limitu transferu, najnowszy hardware, itp. W rezultacie do Supportu napływa wiele pytań, które pokazują, że Klienci, zamiast cieszyć się z takiej oferty, są w stosunku do nas podejrzliwi. To zbyt piekne, aby było prawdziwe. Poza tym OVH proponuje ponad 20 różnych modeli serwerów dedykowanych, co w rezultacie sprawia, że Klienci czują się zagubieni. Wreszcie Kienci porównują ceny w różnych oddziałach OVH, nie biorąc pod uwagę specyfiki rynku lokalnego, ani tego, że otrzymują punkty za zamówione w OVH usługi.

 

Zatem uprościmy naszą ofertę i to bardzo. Od czwartku/piątku.

 

Dla tych, którzy już mają serwery w OVH nic się nie zmienia. Zmiany dotyczą jedynie nowych Klientów.

 

Pozdrawiam,

Octave

 

 

Myslicie ze wprowadza jakies inne ceny czy limity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było jak by ceny zrobili takie same jak w OVH.de (najtańsze ovh)

dla osób które nie lubą przepłacać tak jak Ja kupią sobie serwer w OVH.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że ceny mają ok. Oby tylko nie wpadli na pomysł żeby przywalić opłaty setup :/

 

Ovh ma też minusy już 3 dzień czekam na dodatkowe IP :/ i support twierdzi że moxe to jeszcze trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

setup na pewno nie będzie.

 

obecnie OVH.fr i OVH.de są najtańsze. jest to w ovh.fr 23 euro a w OVH.de 25 euro co daje kwotę około 82-85zł (mówię o najtańszym serwerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie.. setup bedzie za free napewno, mozliwe ze zredukuja ceny do tych zachodnich poniewaz zapotrzebaowanie jest moze wieksze na Polske i dorownaja cenami do zachodu. Mam nadzieje ze tak bedzie. to zrezygnuje z serwera i nowy zamowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny cytat z ovh

 

od 12godz, blokada SMS jest na ovh.com (domena/hosting/telephony) za

48godz dedyki. i za 48h taka sama blokada bedzie na wszystkich stronach

ovh.*

 

i potem nowe oferty serwerow ... poniedzialek albo wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalne lanie wody, aż się chce wymiotować jak się w 3 wersie to samo czyta... Szczególnie, że ten temat poruszają od tygodnia-dwóch, płaczą użytkownikom, jakby chcieli "poruszyć ich serca" :) Dają ceny na dedyki jak za wirtualki i dziwią się że są nadużycia...

 

Generalnie takie coś jak opłata za instalację + niższy abonament to dobre rozwiązanie. Mimo wszystko, bez supportu (nawet płatnego, jako opcja) 24h, nie wiele tam profesjonalnego można zrobić. Szczególnie, że można poczytać, iż klienci potrafią mieć problem z serwerem (hardware) po tydzień i dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupuje w OVH.fr i łaski mi tutaj nie robią.

 

 

Poza tym setup to złodziejstwo. Nigdy nie kupuje tam gdzie jest setup. Przytną Ci łącze i kasa stracona. Tak samo w regulaminie OVH jest napisane że mają prawo wypowiedzieć umowę w każdej chwili (oddają kasę za abonament ale kasy za setup jak będzie nie oddadzą Ci) takie coś dla Ciebie przynosi tylko straty bo mnóstwo danych musisz przenieść a OVH ma obsesje na punkcie doniesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale weź to na logikę, bo widzisz tylko swój problem (przycięcie łącza itp.). Spójrz na firmę - oni ponoszą co miesiąc określone koszta (support, łącza, prąd) i za to płacisz - ok. Ale też gdy zamawiasz serwer, muszą go złożyć, podłączyć - firma musi pracownikowi za to zapłacić, więc przerzuca koszty na kupującego. Gdyby była umowa np. roczna, to koszta można by rozłożyć na abonament. Jeśli jednak gro ludzi kupuje na miesiąc dla testów, bądź na spam i wie, że po miesiącu zrezygnuje, to dlaczego firma ma za to ponosić koszta?

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby kaucja w postaci opłaty za 1 miesiąc. I np. po 6 miesiącach ta kaucja szłaby na abonament za siódmy miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było też dobre. (kaucja)

 

 

Poza tym np w Hetzner takie złodzieje są napiszą że nie mogli kasy pobrać z karty i serwer off i setup też.

 

 

Ale patrząc na ich ceny a OVH.fr to i tak dużo się przepłaca.

 

A co do spamu i nadużyć to niech biorą skan dowodu osobistego i tyle w tym czasie oni w ogóle nie weryfikują żadnych danych.

 

Dodam tylko że np spam jest w Polsce pod K.K.

DDoS też jeżeli szkoda wynosi 2 minimalne pensje czyli około 2200 PLN (trzeba udokumentować)

 

To oni nie wiedzą co robić?

zgłaszać i problem nadużyć się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, oni od dwóch tygodni się żalą tylko... że spam, że z kradzionych kart... z tym skanem dowodu też niegłupie - zwykle proste rozwiązania są najlepsze, a oni teraz zaczynają się bawić w potwierdzenia SMS, co jest kolejną głupotą, bo jak niby sprawdzą czy komórka należy do właściciela karty czy nie jest to pre-paid za 2 zł z allegro? Bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze :) chcą zarobić na setup i to tyle :)

 

 

:) :) :) :) B) :) :)

 

 

Dla mnie OVH z setup to będzie śmieć dobrze ze mam serwer w ovh.fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×