Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Myślałem że mają 36 godzinny system pracy w tygodniu.

 

 

OVH jest tak dużą firmą, że na pewno ją stać aby na dyżurze był jakiś administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewnie... jak dopłacisz do takiego rozszerzenia - za kasę można chyba wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ciekawe, Pani z BOKu powidziala mi ze OVH.pl ma juz serwery w PL, czy ktos wie cos wiecej na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery w PL ? chyba klasy adresowe IP PL ... a mijak na razie RPS i dedyk dzialaja prawidolowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rps-a testuję od zeszłeo tygodnia,

niestety serwer wiesza się średnio co 24 godziny (ewidentnie awaria sprzętowa albo dysków iscsi - wiszę na iscsi13)

 

gdyby nie te zwisy serwera to oferta całkiem fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobre wieści dla oczekujących na realizację i dla samych zamawiających serwery w tym momencie. Poniżej odpowiedź jaką dostałem na pytanie "kiedy dostanę zamówioną tydzień temu maszynę".

 

Witam,

Czekamy na uzupełnienie stanów magazynowych. Jak tylko będziemy mieli więcej konkretnych informacji na temat terminów realizacji, na pewno umieścimy je na naszym forum: forum.ovh.pl. Niestety na dzień dzisiejszy czas oczekiwania na serwer Kimsufi jest dość długi, ok. 2-3 tygodni. Może być to szybciej jednak nie mogę dać Panu gwarancji.

 

Pytam zatem retorycznie po jaką cholerę jest na ich stronie "diwajs" podający stan magazynowy serwerów?

Dla szpanu chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ludzie nie straszcie mnie z tymi RPS bo za miesiąc sie tam przeprowadzić chcę, a tu sie nagle okazuje ze serwer może niezbyt dobrze działac...To ze sie troche czeka to mnie najmniej martwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na rps-a w zeszłym tygodniu czekałem koło 3-4 godzin

 

U mnie RPS niestety nie działa jak należy, codziennie przynajmniej jeden zwis, brak dostępu do dysku... i wszystko leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafilem na dobry serwer i RPSa wszytko dziala nic sie nie wiesza, RPSa dostalem po okolo 3 dniach ( kupiony za raz tylko jak RPSy weszy do oferty ovh ) , serwer dostalem rowno po 7 dniach / tygodniu , juz go mam lekko ponad tydzien i mysalem ze to jest dlugo a teraz jeszcze dluzej, mi cos sie wydaje ze oni chyba maja tyle roboty, ze nie do konca testuja serwer, RPSy itp jak to robili przed tym BUM z tad takie padyi usterki... a na ovh dumnie dostepnosc wisi po 200 serwerów , po 9 itp a tu sie okazuje ze na magazynie na wet nie maja serwerow, to chyba polityka na kase ktos widzi oo serwer w 24 godziny max w 72 godziny nie bardzo zaznajominy w temacie ile tam sie czeka ihop kupi zaplaci i dopiero po tem zaczynaja sie schodzy, a nawet z 2 tygodnie temu czytalem na forum ovh, ze ktos dostal serwer po 3 dniach od daty wplacenia kasy, a inni co wplacili kase predzej przed nim nie dostali serwera, czyzbyovh wyrywkowo zaczyna aktywowac serwer ? i ktos moze miec szczescie i dostanie serwer w 3 dni od daty wplaty, a ktos 3 tygodnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, w podobnym temacie na forum.ovh.pl az wrze. Dodam tylko ze gdyby ovh informowalo rzetelnie o stanach magazynowych i nie waliło ściemy na głownej, dotyczacej ilosci wolnych maszyn, to takiego zamieszania by nie bylo. Ludzie wiedzieliby ze trzeba czekac, grzecznie odliczaliby dni, nie atakowali BOK'u mailami w stylu "kiedy bedzie serwer" i kazdy bylby happy. Wprawdzie jak sami twierdza jest od tego ich "forum" ale umowmy sie - nie kazdy o nim wie, nie kazdy zaglada.

A tak to jest burdel na kolkach, tlumaczenie się że czesci jada z USA, Chin czy innego Wietnamu i ze stoja na granicy z Rosja.

Toz to absurd.

Aha, jakby ktos byl zainteresowany aktualna sytuacja montazu maszyn odsylam TUTAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko ze gdyby ovh informowalo rzetelnie o stanach magazynowych i nie waliło ściemy na głownej, dotyczacej ilosci wolnych maszyn, to takiego zamieszania by nie bylo. Ludzie wiedzieliby ze trzeba czekac, grzecznie odliczaliby dni, nie atakowali BOK'u mailami w stylu "kiedy bedzie serwer" i kazdy bylby happy.

Przecież już pisałem żartobliwie wcześniej, że te ich "stany magazynowe" publikowane na stronie głównej to jakiś zwykły "generator liczb losowych". Zapewne ktoś z obsługi ovh potrzebował czegoś takiego na studia na zaliczenie i wpadł na pomysł, że możnaby to zaimplementować na stronie firmy ;)

 

A tak to jest burdel na kolkach, tlumaczenie się że czesci jada z USA, Chin czy innego Wietnamu i ze stoja na granicy z Rosja.

Na szczęście OVH i tak jest na tyle poważną firmą (jak sądze) że przynajmniej te serwery kiedyś "dojadą" i klienci doczekają się realizacji swojego zamówienia. Jak kiedyś zamawiałem serwer w Network Compromitation (odradzam tam cokolwiek zamawiać!) to też słyszałem, że "już jedzie" i był lepszy niż przytoczony tu przez kogoś w którymś tematów stary żart o pakietach Tepsy. No generalnie co by nie wchodzić w szczegóły- to był taki całkiem światowy serwer (UK, USA, Gdańsk, Warszawa, itd), ale na końcu to chyba Amerykanie nieszczęśliwie wystrzelili go w kosmos z jakąś swoją sondą kosmiczną, bo ser Solecki nie był w stanie go ściągnąć ;)

 

To ja chyba trafilem na dobry serwer i RPSa wszytko dziala nic sie nie wiesza, RPSa dostalem po okolo 3 dniach ( kupiony za raz tylko jak RPSy weszy do oferty ovh ) , serwer dostalem rowno po 7 dniach / tygodniu

Chyba wyjątkowo w życiu musiałem mieć jakieś szczęście (chociaż pod "szczęśliwą gwiazdą" to ja urodzony nie jestem), bo podobnie jak Verde nie mam powodów do narzekań zarówno na jakość zamówionego RPS'a czy serwera Kimsufi. Na jedno i drugie się trochę naczekałem, ale... widać, że jednak czekać było warto.

 

RPS'a zamówiłem jeszcze w ramach bezpłatnych testów (a później zdecydowałem się go dalej opłacać) i jak dotąd nie sprawia mi on żadnych problemów. Nie dotknęły mnie nawet za bardzo "przywieszki" i nagłe niespodziewane "wysokie load'y" o których wielu użytkowników na początku pisało. Nigdy nie miałem też problemów z dyskiem na nim (część ludzi zgłaszało problemy, że dysk przemontowywał im się do trybu read only). Jedynie raz OVH zrobiło mi niespodziewany restart, ale... tu żal mi było tylko uptime'u :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z tego wynika że im lepszy sprzęt tym mniejszy czas oczekiwania, ale jak to się ma do RPS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym lepszy sprzet tym mniej czekasz, bo coraz mniej ludzi stac - niema sie co oklamywac, wydac stóke a 4 stóki lub wiecej jest roznica, dlatego najwiecej zapotrzebowania jest na tanie serwery wiec tutaj jest kolejka, RPSy chyba z tego co slyszalem ida im jako tako zgodnie z planem, nie trzeba tak jakna kimsufi po miesiac czasu czekac .

 

Kaczy z tego co opisales to tez masz jeden z pierwszych osob co kupily serwery, byc moze teich pierwsze kąplety byly ladniej skladane :> , a teraz skladają by szybko i może upychają ludzi na dyskach itp i z tad przwieszki itp a ci co byli pierwsi mają "lepiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Swoją drogą kaczy mógłbyś co nieco powiedzieć o tym RPS ? Jaki uptime masz, czy czasem przymula, zawiesza sie, czy mu odbija, jaka szybkość połączenia itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą kaczy mógłbyś co nieco powiedzieć o tym RPS ? Jaki uptime masz, czy czasem przymula, zawiesza sie, czy mu odbija, jaka szybkość połączenia itd...

Serwer RPS (z Debianem na pokładzie) mam w OVH od 22 marca. W tym czasie miałem tylko jeden restart maszyny (27 kwetnia o godzinie 11:09:21).

 

Obecny uptime/load to:

16:05:52 up 17 days, 4:50, 1 user, load average: 0.15, 0.28, 0.22

Nie mam na tym serwerku nic ważnego, pełni on między innymi rolę zapasowego serwera DNS dla kilku domen. W ramach testów postawiłem tam również panel DA- działa płynnie i niezauważyłem żadnych nieprawidłowości. Dla znajomych postawiłem też tam serwerek CS 1.6 (wersja Steam, bo mam kilka licencji CS 1.5 ze starej pracy, a dawniej można było na podstawie takiego klucza rejestrować konto na Steam- nie wiem jak jest z tym teraz). Działa więc tam Apache (z PHP w wersji 5.2.6 po cgi), serwer FTP, serwer dns i serwer MySQL'owy- ten ostatni prawie nie wykorzystywany (jedna baza danych). Tak jak już gdzieś w tym temacie napisałem (chyba nawet dwa razy) - do serwerowania wszelkiej maści treści treści statycznych polecam jak najbardziej, bo cena jest dość atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie znajomy dostał kimsufi 08 (zamawiał 30.04.)

 

i dostał:

 cat /proc/cpuinfo
processor	   : 0
vendor_id	   : GenuineIntel
cpu family	  : 15
model		   : 4
model name	  : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz
stepping		: 1
cpu MHz		 : 2673.122
cache size	  : 256 KB
fdiv_bug		: no
hlt_bug		 : no
f00f_bug		: no
coma_bug		: no
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 5
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe constant_tsc up pebs bts sync_rdtsc pni monitor ds_cpl cid xtpr
bogomips		: 5352.23
clflush size	: 64

 

Co to wynagrodzenie za tyle czekania ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Możesz co nieco wyjaśnić, nie jestem taki dobry w te klocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażka... :/ Też czekam już jakoś ponad 10 dni na Kimsufi, którego chcę sobie przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to wynagrodzenie za tyle czekania ? :)
Prescott zamiast Conroe? To nie jest zadna nagroda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×