Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Nie powiem, OVH mnie zaskoczyło - dostałem serwer wczoraj o 20:30 a wcześniej pisali, że będę czekał 10dni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awarie na RPSach może być faktycznie bolesna dla wielu klientów na raz. Dlatego raczej pomijał bym ta ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dlaczego ? To że na krótko wszystko zdechnie to chyba nie jest duży problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ? To że na krótko wszystko zdechnie to chyba nie jest duży problem...

Moje krótko trwa juz k.... 18stą godzine! "INTERWENCJA" :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 18 godzinę trwa interwencja to z pewnością nie zapłacisz za serwer. (dostaniesz duże odszkodowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja bym to rozumiał bo mają problemy z tymi RPS....potem będa mieli ich pełno i znów bedzie problem...Tak czy siak dostaniesz spore zadośćuczynienie. Ja mam nadzieje że do 15 przyszłego miesiaca sytuacja bedzie unormalizowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ? To że na krótko wszystko zdechnie to chyba nie jest duży problem...
Dysk jest najbardziej awaryjnym elementem serwera a oni go jeszcze zrobili współdzielonym to musi dawać takie rezultaty. Raczej w rozwiązaniu OVH nie spodziewał bym się dysków serwerowych SAS co zwiękasz jeszcze ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W której szafie miales / masz RPSa ?

 

 

07D03 - kolo 19h wstał... a teraz skrobnąłem reklamacje własnie .. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem z RPS'em, 2 dni temu padł im serwer SAN, wczoraj nie wiadomo czemu przeinstalowali mi zupełnie system, a teraz nie mam żadnych informacji na temat możliwości odzyskania backupu!

 

Szafa: 08H01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
07D03 - kolo 19h wstał... a teraz skrobnąłem reklamacje własnie .. ;-)

 

Daj proszę znać w jaki zostanie rozpatrzona.

Ciekaw jestem jak na nią zareagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Lepiej żęby takich jaj nie było, za miesiąc migruje z moim serwisem i nie chciałbym ażeby na RPS były jakieś cuda typu że muli albo żę zupełnie nie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie ten sam problem z RPS'em, 2 dni temu padł im serwer SAN, wczoraj nie wiadomo czemu przeinstalowali mi zupełnie system, a teraz nie mam żadnych informacji na temat możliwości odzyskania backupu!

 

Szafa: 08H01

 

Tam to wczoraj waliło na czerwono z żółtym na przemian, jak spoglądalem na prace.ovh.net/vms/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niech mi przynajmniej backup dadzą to wykupie u nich dedyka i tam to wszystko przeniose żeby mieć większą pewność :/ Chyba tego od nich zarządam w reklamacji :/. Ogólnie rzecz biorąc mój serwer nie funkcjonuje od 52 godzin! (tzn. od około 35 jest zainstalowany z nowym systemem [system zainstalowało mi samo OVH, a nie ja z panelu :/] ale nie ma na nim danych sprzed awarii :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, niech mi przynajmniej backup dadzą to wykupie u nich dedyka i tam to wszystko przeniose żeby mieć większą pewność :/ Chyba tego od nich zarządam w reklamacji :/. Ogólnie rzecz biorąc mój serwer nie funkcjonuje od 52 godzin! (tzn. od około 35 jest zainstalowany z nowym systemem [system zainstalowało mi samo OVH, a nie ja z panelu :/] ale nie ma na nim danych sprzed awarii :/)

Za takie coś to niektórzy z nimi by już w sądzie siedzieli, jakby komus skasowali cenne dane [pomijajac backupy ale to inna kwestia, bo sam nie czesto robie] ... probowales dzownic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale BOK jest czynny tylko od poniedziałku do piątku od 8-18.

 

Najbardziej zależy mi na danych i tym żeby wszystko odpalić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem, ale BOK jest czynny tylko od poniedziałku do piątku od 8-18.

Mają także dyżury weekendowe. Faktycznie - strata danych to nieciekawe przeżycie. Mogłeś o tym pomyśleć nieco wcześniej - konfigurując nawet prosty backup offsite(nie wiem, ile danych straciłeś, ale w niektórych przypadkach wystarczy jakieś konto FTP i linijka do cron'a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mają także dyżury weekendowe. Faktycznie - strata danych to nieciekawe przeżycie. Mogłeś o tym pomyśleć nieco wcześniej - konfigurując nawet prosty backup offsite(nie wiem, ile danych straciłeś, ale w niektórych przypadkach wystarczy jakieś konto FTP i linijka do cron'a).

offtopicowo , co polecasz dla nooba do backupu automatycznego np. co 2 dni by spakowal dane z /home/ i np. wgrywal na inny ftp ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

b0b3k są odpowiednie skrypty w które dzięki wywoływaniu ich przez crontable możesz np wysyłać codziennie kopie zapasowa na email na przykład w o2.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.. hmm czyli serwery nowe podzialaly 1/ 2 miesiace i są juz pierwsze negatywy RPSów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
offtopicowo , co polecasz dla nooba do backupu automatycznego np. co 2 dni by spakowal dane z /home/ i np. wgrywal na inny ftp ? ;)

Skrypt w bashu/pythonie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netzip -- język jest przecież obojętny byle program byłby skompilowany lub posiadał interpretator, skrypt może być napisany nawet w Brainfuck`u lub Whitespace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zasugerowałem języki/narzędzia, w których napisze się to najszybciej.

Nie wyobrażam sobie pisania czegokolwiek w Brainfuck'u.

 

Wracając do tematu: RPSy mają swoje wady i zalety.

Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż VPS - nawet biorąc pod uwagę rozwiązanie magazynowania danych. Urządzenia informatyczne mają jedną cechę - zawsze, wcześniej czy później ulegną awarii.

 

Można jednak zminimalizować ryzyko właśnie poprzez systematyczne kopiowanie danych. To czy dane te będą wysyłane poprzez ftp/rdiff jest właściwie bez znaczenia. Oczywiście jeżeli mówimy o poważniejszych projektach minimum to RAID+backup na zewnętrzny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×