Skocz do zawartości
darkdevil

Wydajnosc VPSa-problem

Polecane posty

Gość papaj

drogi wielokropku, beancounters jest 'dostepne' z dzialajaca usluga wirtualizacji openvz. Widocznie kolega wyzej korzysta z czegos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi papaju, z tego co mi wiadomo w xxl-web.com są serwery na openvz.

 

@darkevil - mam nadzieję, że próbowałeś ów plik wyświetlić jako root, bo z poziomu zwykłego usera rzeczywiście to mogło tak wyglądać jak opisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drobnych klopotach mam juz wynik tej komendy:
ctrl+c & ctrl+v przestaly dzialac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@darkdevil: Widziałem kiedyś podobny problem na jednym serwerze... Działo się to samo co u Ciebie (load prawie zerowy, procesor praktycznie nieużywany, to samo pamięć), ale było to skutkiem dosu na apache pakietami SYN. W skrócie mówiąc, ktoś postanowił zapchać httpd nawiązując od cholery połączeń czekających na "odpowiedź". Jeśli u Ciebie jest to samo, wklep z roota:

lsof -i:80

 

Jeśli zobaczysz tam mase procesów (czekających na połączenie) z jednym IP to pewnie będzie właśnie to (ewentualnie potwierdzenie da Ci iptraf/tcpdump). Wtedy po prostu dropnięcie tego adresu z iptables załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu te vpsy które testowałem miały trochę dafaultowy setup.Tzn nie były odpowiednio skonfigurowane konkretnie pod mój serwis.Teraz mam własnego VPSA i wszystko śmiga aż wióry lecą.

Niestety mimo moich starań problem poruszony w tym temacie nie został rozwiązany.,więc nie będzie dla potomnych gotowej solucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×