Skocz do zawartości
sch

Najtansza kolokacja

Polecane posty

Witam.

Jak wyzej widac. Serwer bedzie przeznaczony do gier oraz serwerow glosowych. Chcialbym poznac najtansza oraz przystepny poziom uslug. Ale tez oczywiscie chialbym przejrzec z tych drogich ofert. Chodzi mi o to aby limit transferu byl juz w cene uzytkowanej mojej maszyny. Liczylbym do 200, max do 300 zl miesieczne. Maszyna typu 19 RAK o wymiarach 44cm/63,3cm/4.4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer bedzie przeznaczony do gier oraz serwerow glosowych. Chcialbym poznac najtansza oraz przystepny poziom uslug. (...) Chodzi mi o to aby limit transferu byl juz w cene uzytkowanej mojej maszyny. Liczylbym do 200, max do 300 zl miesieczne.

 

Odsyłam na stronę kolokacja.org - tu znajdziesz spis polskich serwerowni świadczących tę usługę. Wg podanych przez Ciebie wymiarów jest to serwerek 1U. Za tę cenę którą podałeś znajdziesz oczywiście usługę kolokacji, lecz będziesz jeszcze musiał dokupić sobie odpowiednie pasmo i... to już znacznie przewyższa Twój budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 300-400 zł miesięcznie uzyskasz co najwyżej kolokację serwera 1U z pasmem 1 Mbit

( przy czym ATM, GTS, NASK sobie odpuść na starcie, za niski masz budżet )

co niestety na serwery gier i głosu raczej Ci nie starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba, że lubisz taniochę i coś baaaardzo słabego

http://www.ncgroup.pl/kolokacja_serwerow.html

 

juvenito proszę... takich rzeczy nie poleca się nawet największemu wrogowi ;)

Kolokowałem się tam kiedyś i stanowczo odradzam! Poza tym... było już wystarczająco dużo negatywnych wypowiedzi na temat tej firmy na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też ofertę http://szara.net. Taniej niż w firmie polecanej przez juvenito a usługi na dobrym poziomie. Ja miałam u nich kiedyś serwer, teraz znajomy ma kilka maszyn i nie narzeka. Łącze od Neti, GTSu a od wakacji również od ATMa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od września 2007 kolokuję się ze swoim sprzętem (DELL PowerEdge 2550, oraz PE 2500) w serwerowni eTop w Warszawie. Jestem zadowolony z ich usług, oraz podejścia do klienta. Nigdy nie miałem problemów z dodzwonieniem się (a dzwoniłem już i w niedzielę po 17ej i w piątek w środku nocy) czy też dostępem do serwerowni kiedy była taka potrzeba. Bardzo łatwo jest też się z nimi dogadać w kwestii wszelkich dodatkowych rozwiązań.

 

Trochę fotek z ich serwerowni znajduje się również na stronie mojej firmy w sekcji "datacenter", oraz sekcji "dlaczego my?" w dziale "o firmie". Wszystkie te zdjęcia robiłem sam. Więcej o samej ofercie eTop poczytać można na datahouse.pl. Trochę ostatnio podnieśli ceny (względem tego co sam mam w umowie, kiedy zaczynałem się u nich kolokować) ale mimo tego ich oferta nadal wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykupić więcej ,jeżeli tylko chcesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko co z tym 0,5Mbps do TP?

W opłatę za kolokację maszyny wliczone jest właśnie 0,5mbit/s do sieci TPNET (oraz operatorów zagranicznych) oraz 10mbit/s do pozostałych operatorów krajowych (wymieniających ruch w węzłach PL-IX, WIX, oraz AC-X). Dość ładnie jest to u mnie rozpisane w sekcji "infrastruktura" w dziale "o fimie". Oczywiście bez problemu można pasmo rozszerzyć za odpowiednią dopłatą, bo wiadomo iż 0,5mbit/s do tp to "trochę" mało, a na pewno już nie starczy na potrzeby autora tego wątku.

 

Myślę iż wszystko dość dobrze jest opisane na stronach datahouse.pl - nie chciałbym tu występować jako "adwokat" firmy z której usług korzystam (przy okazji świadczenia własnych usług hostingowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz datahouse.pl od pada jak wieksza czesc ma neo(wiem wiem ze mozna do kupic szybkosc) znalazl sie sponsor i wezme chyba z kolokacje.honstingowo.pl i blizej mnie czyli jak sprzet sie zespuje nie bede musial lecien do wa-wa, a tak do gda i juz :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×