Skocz do zawartości
Naglfar

max_user_connections - co to takiego?

Polecane posty

Sprawdziłem ustawienia mojego innego konta w tej firmie i mam w niej ustawione "max user connections 0". Z kolei kiedy dodam nowego użytkownika bazy danych domyślnie max user connections wynosi 50. Co więcej po zalogowaniu się na phpMyAdmina na starym użytkowniku (tym z limitem 4) jest informacja, że wartość globalna to 50.

 

Czy dobrze rozumiem, że może być to formą oszczędzenia zasobów przez administratora z powodu zbytniego przeciążania bazy danych (trzymam na serwerze kilkanaście stron opartych na Drupalu (=jeden użytkownik bazy), które mają małą ilość odwiedzin), pomimo nieprzekraczania limitu transferu (wykorzystanie około 15%) i powierzchni (20%)?

 

Ponadto od niedawna pojawia mi się komunikat: "Warning: MySQL server has gone away query ..." Czy wg Was jest to powiązane z ograniczeniem zasobów przez administratora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer i powierzchnia to nie jesdyne parametry kont wirtualnych - przecież to by było niezdrowe nawet dla innych klientów gdybyś miał wolną amerykankę bez limitów w sofcie.

 

Tak gone away to także limit - wait_timeout, chyba jednak przyda Ci się optymalizacja.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gone away to także limit - wait_timeout, chyba jednak przyda Ci się optymalizacja.

 

Sprawdziłem w phpMyAdminie wartość tej zmiennej. Jest ona ustawiona na 10, podczas gdy na innym koncie u tego samego providera mam ustawione na 28 800.

 

Czy to jest w porządku wobec mnie jako klienta, że zaniżają mi tak drastycznie te parametry bez jakiejkolwiek informacji o tym?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×