Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wielki Ktoś

Projekt "szukajhost" - startujący serwis pomocny [alpha]

Ocena Grafiki  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz aktualną grafikę?

    • 1
      4
    • 2
      9
    • 3
      4
    • 4
      3
    • 5
      1


Polecane posty

Witam,

 

Nadszełd moment, że wam to napiszę : ). Tak więc rozpocząłem dzisiaj pracę nad szukajhost. Domena to http://www.szukajhost.pl/ , zakupiona przeze mnie przed chwilką i przekierowałem już DNS'y, na mój testowy serwer WEBD.PL . Tak więc jeżeli macie jakieś pomysły co do tego mini portalu, chętnie je wysłucham. Szata graficzna jest już całkowicie podpięta i ukończona, teraz zaczynam pracę nad kodem gry. Prosiłbym o ocenę grafiki i przejżystości. Projekt ten traktuję na poważnie, a dlatego, że ma to zaspokoić potrzeby ludzi szukając ofert hostingowych. Portal będzie oparty w całości o autorski kod, głównie składać się będzie z php+mysql. Przygotowana zostanie rejestracja firm, użytkowników i dodawanie ofert, a każda oferta będzie sprawdzana przez administratora. Podział na serwery wirtualne, vps'y i dedykowane... Dziś zacząłem pracę, a idzie całkiem całkiem, myślę, że za parę dni zobaczymy wersję próbną i zaczniemy w pełni z tego korzystać. Aktualnie proszę was o przygotowanie ofert waszych serwerowni/usług hostingowych, by za parę dni w pełni je dodać. Portal będzie sukcesywnie reklamowany i przewiduję współpracę z firmami hostingowymi, a na wszystkie propozycje jestem otwarty. Spokojnie wysłucham waszych sugestii na ten temat.

 

Aktualnie pracuję pod adresem: http://www.nexusstg.webd.pl/szukajhost.pl/

 

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Byś nie głosował sam na siebie ;)

2. Grafika nie jest tragiczna, nawet w miarę ok.

3. Kompletnie poległeś na układzie i kodowaniu. Tabelki??

4. Czcionka w menu tragiczna i nie komponuje się z grafiką, cały layout sprawia wrażenie "składaka" (czcionki nie są wkomponowane w wygląd).

5. Zbyt "konwencjonalny" układ i funkcjonalność. Brak innowacyjności w podejściu do wykonania.

6. Serwer, webd.pl? Buuu :D

 

Taki kubeł zimnej wody :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Chcę wyniki widzieć : )

3. Jest tylko jedna tabelka, reszta to divy i formatowanie w css, zazwyczaj tak robię : )

4. Hmm... Zaraz coś wymyślę, ale u mnie wygląda fajnie nawet : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screen'a, bo nie mam akt. linuxa żadnego : (. Jak w Linuxie Verdana się zwie : )?

 

ad. Domeny: zastanawiałem się, ale wolę taką krótszą : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Moim zdaniem zrobić wielki katalog firm hostingowych i ich planów i podzielić na Shared, VPS, Dedykowane itd i np wybieram z listy że chce mieć 5 GB miejsca 500GB transferu, panel (Autorski, CP, DA etc) i mi pokazuje oferty najbardziej zbliżone. Proste w rozumowaniu, trudniejsze w tworzeniu ;) A to do usunięcia to o firehost chyba chodziło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum do takich rzeczy (a już na 100% nie w tym dziale). Później będziesz kolejne ankiety wystawiał? Jak oceniacie wyszukiwarkę, czy podoba wam się kolor tekstu itd? Zrób całość i dopiero daj do ogólnej oceny.

 

Kiedyś coś podobnego robiłem. Mogę ten projekt odgrzebać i mimo że go nigdy nie skończyłem (brakowało w zasadzie komentarzy użytkowników) z miejsca funkcjonalnością będzie twój pre-projekt przebijał. I jakoś tego nie każę nikomu oceniać, nie czuję się podniecony itd. Więc jeszcze raz powtórzę. Wróć jak będzie coś więcej a jak chcesz sobie pooceniać daj na pl.comp.www.nowe-strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz być pewien, że coś jest lepsze jak nie widziałeś mojego ukończone, a mówisz, że będzie przebijało funkcjonalnością... Zostawię to bez komentarza, bo nie chciałbym tutaj pisać nic, co jest nie na miejscu...

 

Po prostu piszę tutaj, by zaczerpnąć potrzebnych informacji: co, jak, czego oczekujecie. Chcę to dopracować, lecz z pomocą użytkowników, a nie samemu. Jeżeli nie chcesz się dopowiadać i pomóc - nie pisz. I nie żadne kolejne ankiety, ta mi starczy oraz ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wykorzystaj to co napisałem kilka postów wyżej a o grafike itd sie pomartwimy potem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym co jest na chwilę obecną. Grafika to nie wszystko. Już widziałem kilka stron zrobionych wyłącznie w tonacji czarno-białej bez ani jednej grafiki ale zawierały na tyle przydatne informacje, że to nie miało żadnego znaczenia. A są też strony przepchane grafiką, można powiedzieć rzucają na kolana, raz je zobaczysz i nie ma po co wracać. Grafika jak grafika, kwestia gustu i to mnie akurat najmniej interesuje. Przedstaw informacje albo chociaż ich zakres to będzie miało sens i wtedy będzie można coś sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną? Jak pracowałem wczoraj parę godzinek : )? Nie bądźmy śmieszni. Grafiki to jeden z podstawowych elementów strony, tak samo jak kod. Niektórym podoba się grafika, niektórym nie. Z kodem jest tak samo, może być zrobione przyjaźnie, dużo rozwiązań, bez motania - lub nie.

 

Mam kilka podstawowych celi w związku z tą witryną:

  • Rejestracja Użytkowników
  • Panel Logowania
  • Zarządzanie kontem (ustawienia)
  • Podgląd inny kont
  • Wgląd w listę online i zarejestrowanych
  • Wgląd we wszystkie oferty
  • Dodawanie nowych ofert
  • Losowanie przez system codziennie najlepszych 3 ofert które będą widniały na stronie głównej
  • Edycja/Aktualizowanie ogłoszeń
  • Możliwość wstawienia bannera rootacyjnego i system bannerowy
  • Wyszukiwarka ofert i możliwość doboru wielu czynników do swoich upodobań
  • Spis wszystkich - które się uda spisać - firm hostingowych
  • Przypomienie hasła do konta
  • Panel Administratora
  • Jakieś mini forum

To tyle co na razie z podstawowych celów, myślę, że będzie ich o wiele... wiele więcej : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe. Dlaczego sądzisz że firmom będzie się chciało dodawać cokolwiek do twojej strony a użytkownikom rejestrować? Jest kilka podobnych na których tego nie robią więc co czyni twoją stronę wyjątkową? Przedstawiłeś kilka ogólników które albo są standardem, albo wynikają bezpośrednio z charakteru witryny. Nic wielkiego. Będziesz miał jakąś super reklamę w tv i gazetach że będzie się opłacało? Firmy większe, o uznanej renomie sobie poradzą lub zareklamują się tutaj, czyli pozostają ci krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie potrafisz odpowiedzieć ani ty, ani ja, ani nikt nikt. Dopiero się okaże. I nie zgrywaj pospolitego kozaka, tylko pisz na temat. Nikt mi nie zabroni robić strony nawet która będzie miała 2 odwiedziny dziennie. Nikt nie zabroni mi kupić domeny czy serwera. Człowieku, proszę myśl. Chcesz to nie rób nic i zarośnij leniem i daj mi spokój, robię to bo lubię, robię to bo chcę się rozwijać, a nie uwsteczniać... Ach Ci ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nexus.. tak, ale wtedy taką stroną chwal się w szkole, a nie na tym forum... taki "serwis" można postawić w godzinę.. tylko dopóki tam nic nie ma (bo praktycznie NIC tam nie ma), to po co się czymkolwiek chwalić? sam wywołujesz takie dyskusje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W godzinę? To czas start : ).

Nie chwalę się, po prostu nie wiem dokładnie, czego oczekujecie. Chcecie, skasujcie temat - po prostu. Jak zrobię wszystko dokładnie sprawdzę i pokażę, a myślę, że będzie warto. Dobrze, to koniec dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak bedziecie tylko gadań i krytykować i zero inicjatywy własnej to widomo że nic z tego nie wyjdzie. Człowiek ma talent, chce coś zrobić pożytecznego, a nóż odniesie wielki sukces a wy go chcecie zaraz pogrzebać. Nieładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy na sprawę realnie... z perspektywy doświadczeń z przeszłości.

Na tego typu serwis nie ma popytu, ponieważ nie wnosi on kompletnie nic wartościowego, i tyle.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No ale nie dołujmy człowieka od poczatku, niech zrobi, zobaczymy, ocenimy i wtedy przyjdzie czas na krytykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×