Skocz do zawartości
TheBlood

[Skrypt] System zarządzania reklamą

Polecane posty

Czy znacie może jakiś system zarządzania reklamą na stronie, który umożliwia podgląd IP klikających w daną reklamę / banner umieszczoną w systemie przez administratora? Najlepiej gdyby taki system był darmowy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki skrypt, tyle, że bez logowania IP, ale jak coś to możesz sobie dopisać. Cały system jest raczej prosty.

 

Po więcej info zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System zarządzania reklamą nie musi być jakiś skomplikowany. Wystarczy mi:

 

- Prosty panel admina, gdzie np. będę mógł wkleić kod reklamy (w moim przypadku AdKontekst). Panel admina nie musi posiadać autoryzacji - w końcu od czego są pliki htaccess? :)

- Dzienne oraz tygodniowe statystyki ilości kliknięć (dłuższego okresu nie potrzebuję) umożliwiające podgląd IP wszystkich klikających

 

Inne statystyki jak ilość odsłon i tym podobne nie są mi potrzebne. Najlepiej jakby skrypt był niezauważalny dla serwera (tzn nie generowal obciazenia) i nie wymagał MySQL.

 

A IP klikających potrzebuję z prostego powowdu - w przypadku jakichś podejrzanych kliknięc będę wiedział, które IP to robi i tym samym będę wiedział kogo zablokować.

 

Jeśli taki panel nie istnieje, a ktoś posiadający odpowiednią wiedzę chciałby go napisać, to zapraszam do kontaktu. W PW proszę podać szacowany czas realizacji oraz cenę. Zarys koncepcyjny (tzn jak to ma działać wg wysyłającego propozycję) mile widziany.

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę będzie offtop... czy poprawiono tam już obsadzanie obiektów flash w kodzie html (bannerki) aby było to zgodne z validatorem, czy nadal jest tam tam samo jak w phpAdsNew? Miałem/mam styczność z jakąś tam starszą wersją tego oprogramowania i zastanawiam się, czy warto (przy okazji robienia porządków) migrować na najnowsze OpenX. Jeśli ktoś korzysta z tego systemu wyświetlania reklam i mógłby to sprawdzić, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm a masz jakieś szczegóły? Pierwsze słyszę :D

 

Co do botowania systemu z sieci to nie mam :D

 

Jeżeli zaś chodzi o Google Ad Managera, hmm gdzieś wyczytałem o tym projekcie, uznałem za przydatne i dodałem do ulubionych (tyle jeżeli chodzi o historie ;))

 

O zaproszenie do programu (submit) się nie ubiegałem (14 marca zostały uruchomione otwarte beta testy). Z tego co wyczytałem na sieci jest to kolejny projekt googla małpujący ciekawe rozwiązania konkurencji - w tym wypadku dotyczące zarządzania reklamą (OpenX).

Według osób które już się zetknęły z tym projektem Ad Manager pozwala efektywniejsze zarządzanie miejscem reklamowym na witrynie na której jest zainstalowany. Jednym słowem nie dość, że sam, bezpośrednio możesz sprzedawać reklamę na swojej stronie to jeszcze miejsca reklamowe których nie udało Ci się sprzedać samodzielnie możesz zapchać adsense'em, cpx'em, adkontekst'em, tradedoubler'em czy czymkolwiek innym na co masz w danej chwili ochotę lub co przynosi najwięcej kasy. Ad manager daje możliwość targetowania reklamy według miejsca zamieszkania czy języka jakim posługuje się osoba odwiedzająca Twoją witrynę. Dostajesz też do dyspozycji dość bogate statystyki pokazujące skuteczność reklamy. Ach i co najlepsze, cały system działa na platformie googla, czyli nie musisz bawić się w instalację jakichś kosmicznych skryptów. Wszystko miło i przyjemnie i co najważniejsze za darmo.

 

Myślę, że warto dać im szanse, no chyba że masz jakąś fobie odnośnie teori spiskowych, szpiegowania itp ;)

 

Tu jeszcze dwa linki z polskich serwisów dot Google ADM:

http://tomasz.topa.pl/google-admanager-all...long-to-us.html

http://webhosting.pl/kategorie/e_biznes_i_...zedawac_reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×