Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xbitdesigns

Rachunek za reklame w serwisie - banner, pop-up

Polecane posty

Czesc.

 

Klient zakupil reklame na okres 1-go miesiaca; z uwagi na to, ze prowadzi firme, chcial sobie calosc wrzucic w koszty.

 

Ja rowniez prowadze dzialalnosc, i teraz chcialbym wystawic mu rachunek (nie jestem vatowcem).

 

I teraz - czy musze miec jakies specjalne PKD (aktualnie mam jedynie "posrednictwo w reklamie", reszta wpisow nie dot. reklamy) ?

 

Z tytulu "czego" moge wystawic ten rachunek, tak aby US sie nie czepial ?

Jesli uslugi "reklamowe" objete sa vatem, a ja vatowcem nie jestem, jak ja mam to rozliczyc O_o. Nie zmienie sposobu rozliczania calej firmy tylko dla jednej glupiej reklamy.

 

To forum to ostatni przystanek, i bede goraco wdzieczny za pomoc z Waszej strony.

Pozniej zostanie mi tylko zdzierca prawny :D

(bez obrazy :D )

 

--

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, wystawiasz mu normalnie rachunek na kwotę jaką Ci zapłacił.

Umówiliście się na przykładowo 500 zł, to wystawiasz rachunek na 500 zł i koniec.

VAT płaci się prawie od wszystkiego, ale jeśli nie prowadzisz działalności "VAT-owej",

wtedy Cię to niejako nie obchodzi.

Oczywiście moja wiedza w tym względzie wymaga weryfikacji,

bo ja tylko umiem trzaskać via szybkafaktura.pl dokumenty zawierające 1 produkt,

1 cenę, pomnożoną przez X przepracowanych godzin.

 

( napisz do @alien - on będzie wiedział :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to rozwiazanie jest najprostsze, totez doszukuje sie haczyka, bo to przeciez niemozliwe, zeby bylo az tak latwo. Ktos musial zadbac o to, zebym wyssal z nerow ostatnie plomby w zebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie to rozwiazanie jest najprostsze, totez doszukuje sie haczyka, bo to przeciez niemozliwe, zeby bylo az tak latwo. Ktos musial zadbac o to, zebym wyssal z nerow ostatnie plomby w zebach.

 

No ok, rachunek normalnie wystawilem. Bez Vat.

 

Ale ja moge, bo mam w PKD "posrednictwo w reklamie" - tak to sie nazywa zgodnie z nowa rozpiska pkd obowiazujaca od 2008 roku - takie info dla kogos, kto bedzie czytal pozniej ten watek.

 

Tyle w temacie.

 

Dziekuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×