Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaczy

Windykacja długów

Polecane posty

Ja dzięki ludziom którzy ściągają długi odzyskałem sporą kasę bo 7k zł ;) Jestem zadowolony z tego powodu :P

Możesz polecić firmę z której usług skorzystałeś na PW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Odpisałem kacz'emu, że to nie firma ściągała pieniądze dla mnie a pewne osoby ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS to nie jest w cale śmieszne ;)

Zatrudniłem osoby które zajmują się tym profesjonalnie aczkolwiek nie koniecznie w 100% zgodne z prawem. Ale na bank zgodne z moimi przekonaniami etycznymi. Ktoś mnie oszukał to nie mam skrupułów aby mu do***... ;/

Ciężko pracowałem na te 7k Ściągnęli je od gościa i zarobili dodatkowo od niego 20k :P

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS to nie jest w cale śmieszne ;)

Zatrudniłem osoby które zajmują się tym profesjonalnie aczkolwiek nie koniecznie w 100% zgodne z prawem. Ale na bank zgodne z moimi przekonaniami etycznymi. Ktoś mnie oszukał to nie mam skrupułów aby mu do***... ;/

Zgodnie z moimi prywatnymi przekonaniami to ja bym takiemu człowiekowi wywiecił wiertarką udarową dziurę w czaszcze (widziałem takie coś na filmach, fajna sprawa). :P

 

Szukam jednak legalnych sposobów, w pełni zgodnych z prawem, dlatego zapytałem o firmę. Suma też nie mała, lecz nie chodzi mi już w tym momencie tak naprawdę o pieniądze (a więc to ile procent dla siebie wziełaby taka firma nie jest dla mnie priorytetem) tylko o pewne zasady. Nie napiszę, że o sprawiedliwość, bo zapewne zaraz padłoby pytanie "co Ty, 5 lat masz, że w sprawiedliwość wierzysz?" :P

 

Edit: Nazwa wydzielonego tematu powaliła mnie na kolana :P

Oczywiście zdanie z wiertarką należy potraktować z przymróżeniem oka (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatrudniłem osoby które zajmują się tym profesjonalnie aczkolwiek nie koniecznie w 100% zgodne z prawem.

Czyli samemu w ten sposób postąpiłeś niezgodnie z prawem. Mówiąc dosadnie (lecz chyba nie mijając się z prawdą) nasłałeś ludzi, którzy groźbą wymusili od gościa 27 tyś złotych, z czego 7 przekazali Tobie. Widzę, że inni niezupełnie się ze mną zgadzają ale jednak ja stanowczo potępiam takie postępowanie. Dla mnie ono jest po prostu bandyckie a osoby się go podejmujące to pospolici bandyci. I żeby było jasne, wcale nie staje tu w obronie gościa, który wisiał Ci kasę, po prostu w obronie pewnych zasad moralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

hahah albo to bajka, albo te 20 k to sciągneli od jakiegoś bogatego dziecka ...

Nikt normalny nie oddał by takich pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ale daj spokój za chiny bym nie oddał tak wielkiego procentu i to jeszcze zastraszony. No bez jaj ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli osoba łakomiła się na 7 tysięcy to zapewne nie była jakoś szczególnie bogata i wydaje mi się że bajeczka z 20 tysiącami jest Twoim wymysłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wystarczyło podstawić pewną osobę, porobić kilka zdjęć i pogrozić że sie żonie pokaże jak nie zapłaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

po 1. wcale nie wnioskowałbym, że oni zabrali gościowi dodatkowo 20k.. może on też miał wierzycieli? heh - po co w ogóle gdybać?

po 2. oczywiście trzeba traktować te historie z lekkim niedowierzaniem.. bo to tylko jakaś tam historia - nie znamy dokładnych realiów sprawy

po 3. skupmy się na temacie wątku jaki by on nie był : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zlecenie na remont mieszkania.

Było mniej więcej Tak:

Gość Zlecił wyremontowanie mieszkania dość dużego. Wyremontowałem Piwnicę i zapłacił za nią pięknie ładnie. Nawet zaliczkę dostałem.

Później jako, że zaufany gość płaci itp zgodziłem się wyremontować parter i poddasze i pieniądze otrzymać po wykonaniu zlecenia.

Prace trwały koło 2 miesięcy. Osoba która zleciła mi to zadanie nie miała żadnych zastrzeżeń co do wykonanej pracy. Wszystko pięknie ładnie. Gość wyjechał na wakacje i kasę miał dać po powrocie z małym dodatkiem... Zgodziłem się. Ale po jego powrocie kasy nie otrzymałem ;/ Czekałem tak z ok 2 miesiące może trochę mniej. Dzwoniłem co 2-3 dni. Wiadomo jak się postępuje w takich sprawach kiedy czeka się niecierpliwie na pieniądze ;/

Moja cierpliwość miała granice i dzięki znajomym którzy zarabiają jak zarabiają odzyskałem pieniądze. 7k tyle ile miałem zarobić za zlecenie. Bonusu nie dostałem...

 

Co do niby traktowania z przymrużeniem oka, że osoby które odzyskały mi 7k i zarobiły 20k to nie mało było i jest przypadków jak ludzie ściągają o wiele większe długi. Gościu do biednych nie należał ... Firma Budowlana dość duża Wrocławska...

Z tego co mówili nie straszyli go jakoś konkretnie ale przedstawili mu 2 wizje....

 

1. Dzięki kontaktom odcięcie go od "koryta" Nagłośnienie, że gość jest niewiarygodny. Czyli tak naprawdę zabranie zleceń

2. Nie tyle groźby fizyczne co psychiczne. Najechanie na rodzinę itp. Gość miał pierwszy raz do czynienia z takimi ludźmi więc wolał zapłacić...

 

Co do tego, że ja złamałem prawo heh jakoś nie bardzo wiem w jaki sposób. To nie są jakieś koksiarze czy coś którzy przy pierwszym spotkaniu palą Ci chatę łamią nogi, przetrącają kolana :D Są to na swój sposób kulturalni ludzie. Gdzie grzecznie informują ile powinien oddać im pieniędzy. 27k za mniej więcej pół roku nie jest w cale dużą sumą tak naprawdę w budownictwie.... Gościa powinno to coś nauczyć. Może więcej nie oszuka nikogo. Ja jestem szczęśliwy, że odzyskałem pieniądze. Odzyskałem w moim przekonaniu w 100% Moralnie... Nie stać mnie na zakładanie spraw sądowych itp i walczyć i za parę miechów dowiedzieć się, że gość nic nie posiada bo wszystko oddał "Byłej żonie" ;/

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwazaj co piszesz

przedwczoraj koledze do mieszkania wparowalo CBŚ i zarekwirowali wszystko co ma nosniki danych (od kompa przez aparat a na mp3 konczac) najpierw w mieszkaniu jego rodzicow (tam jest zameldowany) a nastepnie w jego miejscu zamieszkania - co najlepsze nastepnie zostal przesluchany jako (sic!) swiadek ze zdazenia sprzed 2 lat xD

dowody w tym postepowaniu to miedzy innymi wypowiedzi z forum webhelp wiec lepiej uwazac co sie mowi i robi w internecie

kolega jest niewinny (a nawet poszkodowany xD) i oddadza mu caly sprzet po przebadaniu przez bieglych

ale niezle beknie za pirackiego wina, photoshopa i pare gierek ktore mial na kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o PP ktore zamiast wyswietlac reklamy to instalowaly spyware

potem podobno czyscili konta bankowe...

 

ja tam jestem zadowolony ze sie tym sk****** ktos do 4 liter dobiera ale szkoda niewinnego kolegi :/

 

 

ps. kilka osob sie domysli o co chodzi ale prosze o nie pisanie nazw PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z legalnością nie mam problemu. Albo używam Triali albo w 100% Legalne oprogramowaniem bądź OpenSor... :D

 

A co do sciągania długów i opisywania to ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Gościa nawet nie pobili.. Mogą skazać ich za groźby itp to kara w zawiasach na parę miechów i tyle :D A ja za nie lepiej dostane. Więc nie bardzo się boje... A przynajmniej kase odzyskałem :)

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grozby to w trakcie

teraz jeszcze wyludzenie doszlo

a ty jako sprawca polecajacy odpowiadasz na rowni z nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO, widzę, że sprawa z CBŚ nabiera rozgłosu : - ).

Sporo osob już tak przetrzepali, a najlepsze jest to, że 90% z nich nie miało w ogole związku ze sprawą..

Tzn. miało.. w taki sposób, że kiedyś.. gdzieś tam przy okazji kontaktowali się z osobami tworzącymi rzeczony program, ale najczęściej w zupełnie innych sprawach.

Walą gdzie popadnie..

 

Sam się o to otarłem.. a dlaczego.. tylko dlatego, że znam.. parę osób.. sam oczywiście nie będąc w rzaden sposób zamieszany w sprawę.

Wszystko rozumiem, można się pomylić i przetrzepać dom nie tej osobie.. raz.. drugi.. ale nie za każdym podejściem ;/.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sonin, moge sie zalozyc ze sprawe prowadzi jakis mlody nadgorliwy prokurator...

ciebie tez przetrzepali? a sprzet zarekwirowali? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×