Skocz do zawartości
l15

Podpinanie domeny pod serwery google w DA

Polecane posty

Witam

Jak w temacie- chciałbym w Direct Adminie podpiąć swoją domenę pod serwery google korzystając z darmowej google apps.

Czy ktoś mógłby mi wskazać jakieś pomocne informacje lub linki do stron?

 

Mam zweryfikować posiadanie domeny tworząc rekord cname w zarzadzaniu dnsami w direct adminie. 

 

Aby utworzyć nowy rekord CNAME, użyj następującego unikatowego ciągu:

 

googlebc1b39eb72a88a8f . example.pl

Ustaw rekord CNAME na:

google.com

 

Nie rozumiem co gdzie mam wpisać, panel DA jest dla mnie nieczytelny :/ Jestem zupełnym laikiem w temacie hostingu...

 

Czy muszę również zmieniać rekordy MX ?

 

Dziękuję za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, z tym linkiem ustawię rekordy MX

ale ciągle nie wiem jak zweryfikować posiadanie domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustawię rekordy MX

 

Sam sobie odpowiedziałeś ;)

 

Nikt inny nie poza abonentem domeny nie może zmienić konfigiuracji domeny na np. serwery pocztowe Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zmienilem rekordy MX i klinalem weryfikuj posiadanie domeny. Zobaczylem wiadomosc: Sprawdzamy posiadanie domeny. Może to potrwać 48 godzin.

 

Ale cos mnie niepokoi.

 

Na stronie administracji apps google jest napisane:

 

Aby zacząć korzystać z Aplikacji Google, musisz wykazać, że jesteś właścicielem domeny.

Po ustawieniu rekordu  CNAME na:  

google.com

można sprawdzić, czy rekord CNAME istnieje, wyszukując go w poddomenie http://googlebc1b39eb72a88a8f.example.pl . Na stronie http://www.google.com można znaleźć kilka witryn internetowych umożliwiających automatyczne wyszukiwanie CNAME.

 

Ja nie zmienialem zadnych rekordow cname :/  No i rezultat:

 

We're sorry, but we were unable to process the redirection request for the site you are attempting to access.

If you feel that you are receiving this message in error, please check the URL and try your request again.

W1

(RF)

 

Moze jednak trzeba w DirectAdminie jakos ustawic ten CNAME?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We're sorry, but we were unable to process the redirection request for the site you are attempting to access.

If you feel that you are receiving this message in error, please check the URL and try your request again.

W1

(RF)

 

Dlaczego nie skorzystasz z drugiej metody weryfikacji posiadania domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie w koncu zweryfikowac posiadanie domeny za pomoca adresów MX, trzeba było po prostu kliknąć "weryfikuj" w innej zakładce panelu google apps, tzn w zakładce poczty ;)

 

ale niestety maile wysyłane poza google ze skrzynki z podpieta domena dalej nie dochodzą:

 

 

Mail Delivery Subsystem <mailer-daemon@googlemail.com> do mnie

pokaż szczegóły 13:49 (1 godzinę temu)

This is an automatically generated Delivery Status Notification

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

 

example@wp.pl

 

Technical details of permanent failure:

PERM_FAILURE: SMTP Error (state 12): 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Received-SPF: neutral (smtp.wp.pl: 64.233.182.184 is neither permitted nor denied by domain of example.pl) client-ip=64.233.182.184; envelope-from=biuro@example.pl;

 

Czy ktoś się orientuje co oznacza taki mejl? I co muszę jeszcze ustawić w Direct Adminie aby poczta działała?

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już się naprawiło :) po 2 dniach zauktualizowały się wszystkie ustawienia i poczta google w mojej domenie działa normalnie.

 

dzieki wielkie za pomoc!

 

PS: czy można korzystać z google apps dla domen mając wykupioną tylko samą domenę bez hostingu? Czy potrzebuję jakiś hosting aby mieć dostęp do panelu (np. DirectAdmin?)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o hosting a o dnsy - możesz sobie postawić darmową strefę na everydns.com albo freedns.sgh.waw.pl, podpiac pod te serwery domene i na ich poziomie dodac wpisy od Google'a,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×