Skocz do zawartości
ToFIK

Jakie wybrać opcje w ovh.pl?

Polecane posty

Witam.

Dzisiaj postanowiłem sobie kupić serwer dedykowany w ovh.pl dlatego, że będzie to mój pierwszy serwer postanowiłem nie wydawać na niego majątku i wyprałem opcję KIMSUFI opis: http://www.ovh.pl/produkty/kimsufi.xml i zastanawiam się nad niektórymi opcjami które oferuje ovh.

Przepustowość 2.5 Mbps SLA lub 100 Mbps bez SLA z tego co przeczytałem to SLA jest gwarancją jakości i tu zaczyna się pierwsza nie przespana noc. Zastanawia mnie to czy jak wezmę serwer z przepustowością 100 Mbps to będzie wahała się ona między 100 ~ 50 Mbps czy może między 1 ~ 3 Mbps?? Jeśli mogli byście polecić tą lepszą opcję to bym był bardzo wdzięczny. Następną rzeczą jest system. Zastanawiam się nad wyborem Debiana, Ubuntu Desktop i Windows XP Professional. Jestem początkujący dlatego nie jestem pewien czy dał bym radę obsługiwać serwer z systemem Debian, linuxa znam minimalnie czyli jest on na 2 miejscu, Windows XP Professional każdy chyba wie że to jak każdy Windows pewnie i ta wersja ma pełno dziur dlatego zostaje na 3 miejscu. Ubuntu Desktop no i doszło do pierwszego zarządzanie z widoku pulpitu (łatwiej się chyba nie da) zabezpieczenia nie najgorsze. Co możecie polecić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci najłatwiej połaczenie Debiana z DirectAdminem + zdalny admin.

WinXp zna każdy, ale jak na nim w łatwy sposób zakładać virtualne serwery itp to już raczej mało osób wie ( np ja nie wiem)

Jesli chodzi o zarządzanie serwerem to DA jest łatwiejszy niż narzędzia desktopowe obslugiwane na linuxie przez VNC.

 

Jakiego rodzaju konta będzie posiadał na tym serwerze? 1 duze konto, czy wiele mniejszych stron?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przepustowości to bez SLA może być max 100mbit lecz ta wartość będzie się wahać - ze SLA masz zawsze 2.5mbit.

 

Ja bym brał bez SLA bo to 2.5mbit i tak wyciągniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako usera ovh ;)

 

- Wez Bez SLA /zawsze w panelu mozesz przechodzic w opcje SLA / Bez SLA / , bez sla chwilowo wyciagniesz nawet 20 Mbit , gorzej moze byc w ciaglym streamie , i tam mozesz az tak duzo nie przekraczac SLA , ale mysle ze i tak warto.

 

- Kimsufi nie sa demonami szybkosci, wiec polecał bym system raczej konsolowy (postawienie na debianie WWW + PHP + MYSQL + FTP to 20 minut roboty - poszukaj w google DEBIAN Perfect setup) , jesli juz chcesz cos po PL z pulpitem to jakis linux z VNC ale tu musisz liczyc sie z wiekszymi wymaganiami samego systemu na koncu zostaje poczciwa winda.

 

Wszystko oczywiscie zalezy od tego co chcesz miec na tym systemie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jako usera ovh ;)

 

- Wez Bez SLA /zawsze w panelu mozesz przechodzic w opcje SLA / Bez SLA / , bez sla chwilowo wyciagniesz nawet 20 Mbit , gorzej moze byc w ciaglym streamie , i tam mozesz az tak duzo nie przekraczac SLA , ale mysle ze i tak warto.

 

- Kimsufi nie sa demonami szybkosci, wiec polecał bym system raczej konsolowy (postawienie na debianie WWW + PHP + MYSQL + FTP to 20 minut roboty - poszukaj w google DEBIAN Perfect setup) , jesli juz chcesz cos po PL z pulpitem to jakis linux z VNC ale tu musisz liczyc sie z wiekszymi wymaganiami samego systemu na koncu zostaje poczciwa winda.

 

Wszystko oczywiscie zalezy od tego co chcesz miec na tym systemie.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli będzie instalował wszystko pakietami to może się uwinie w to 20 minut :P ,jednak należało by zmienić defaultowy config.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać że teraz reguły noSLA i SLA się zmieniają:

prace.ovh.pl/?do=details&id=10057&PHPSESSID=b95e322bf9c2b923c985dd641e80fd57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przełączyć się miedzy sla a nonsla w panelu administracyjnym menager3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma to działać tak jak jest opisane to nie tylko zbiedniała ,a raczej katastrofalnie się pogorszyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widze upadek kilkunastu hostingow ktore bazowały na opcji bez SLA.

 

do 512 kbps w szczycie ... troszke przegiecie srednio oblegane fora zuzywaja wiecej a co dopiero mowic o hostingu , a o grach juz mozna zapomniec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego co oni tam wypisali do końca.. Przykladowo w godzinach 9-15 transfer to w końcu 5 Mbps czy 500 Kbps na pojedyncze połączenie? Bo to dość znacząca różnica. Nie rozumiem też na czym polega wzrost prędkości o godzinie 21 ;).

 

Swoja drogą nawet jeśli jedno połączenie będzie przycięte do ~60 KB/s to nie jest to jakaś tragedia dla dużego forum, serwera gier czy czegoś w tym stylu, nawet do streamingu tv starczy taki transfer na jednego usera.. Ważne jest także to że w OVH mają określona jakąś politykę a nie działa to na zasadzie jak w niemieckich serwerowniach czyli losowo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- w godzinach 0 - 9:00 : 10Mbps/połączenie,

- w godzinach 9 - 15:00: przepustowość zmniejsza się do 5Mbps - 500Kbps/połączenie,

- w godzinach 15:00 - 21:00 wynosi 500Kbps/połączenie,

- w godzinach 21h - 23 wzrasta do 500kbps - 5Mbps/połączenie,

- w godzinach 23h - 24h wynosi 10Mbps/połączenie.

 

czyli ograniczaja ruch w szczycie , np u mnie 0-9:00 jest "cisza" , 10-22 szczyt, 22-0 srednio ;)

 

mysle ze to bedzie taka fala tzn : 0-9:00 masz 10 mbit potem 9-15 liniowo spada z 5 do 0,5 mbps , 15-21 masz 0,5 mbps potem wzrasta z 0.5 - 5 mbps ...

 

512 kbps na polaczenie to jest bardzo bardzo malo, polaczenie maja na mysli chyba na dany port .

 

Nie limitujemy całkowitej przepustowości serwera, jedynie monitorujemy każde połączenie (flow):

download FTP, www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po ponownym przeczytaniu mi się raczej wydaje, że chodzi tutaj o to, że przykładowo dostajesz łączną przepustowość 5 Mbps z maks. 512 Kbps na pojedyncze połączenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widze upadek kilkunastu hostingow ktore bazowały na opcji bez SLA.

 

do 512 kbps w szczycie ... troszke przegiecie srednio oblegane fora zuzywaja wiecej a co dopiero mowic o hostingu , a o grach juz mozna zapomniec .

Chyba nie rozumiesz co tam jest napisane. 512kbps w szczycie to nie zadna tragedia (dla pojedynczego flow'a).

 

512 kbps na polaczenie to jest bardzo bardzo malo, polaczenie maja na mysli chyba na dany port.
Nie na dany port, tylko na flow'a (jest przeciez wyraznie napisane).

 

Ja nie rozumiem tego co oni tam wypisali do końca.. Przykladowo w godzinach 9-15 transfer to w końcu 5 Mbps czy 500 Kbps na pojedyncze połączenie? Bo to dość znacząca różnica.
Hmm, po ponownym przeczytaniu mi się raczej wydaje, że chodzi tutaj o to, że przykładowo dostajesz łączną przepustowość 5 Mbps z maks. 512 Kbps na pojedyncze połączenie..
Moja interpretacja jest troszke inna ;) Mysle, ze chodzi im o to, ze gorny limit na flow'a to 5Mbps, ktory w zaleznosci od ogolnego obciazen lacz w OVH moze byc obnizany do 512kbps.

 

Swoja drogą nawet jeśli jedno połączenie będzie przycięte do ~60 KB/s to nie jest to jakaś tragedia dla dużego forum, serwera gier czy czegoś w tym stylu, nawet do streamingu tv starczy taki transfer na jednego usera.. Ważne jest także to że w OVH mają określona jakąś politykę a nie działa to na zasadzie jak w niemieckich serwerowniach czyli losowo ;).
Zgadza sie, wiekszosci uzytkownikow te limity nie powinny w zaden sposob przeszkadzac. Wedlug mnie to bardzo sensowne rozwiazanie z ich strony (o ile moja interpretacja zgadza sie z polityka, ktora wdroza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie rozumiesz co tam jest napisane. 512kbps w szczycie to nie zadna tragedia (dla pojedynczego flow'a).

 

Nie na dany port, tylko na flow'a (jest przeciez wyraznie napisane).

 

Moja interpretacja jest troszke inna ;) Mysle, ze chodzi im o to, ze gorny limit na flow'a to 5Mbps, ktory w zaleznosci od ogolnego obciazen lacz w OVH moze byc obnizany do 512kbps.

 

Zgadza sie, wiekszosci uzytkownikow te limity nie powinny w zaden sposob przeszkadzac. Wedlug mnie to bardzo sensowne rozwiazanie z ich strony (o ile moja interpretacja zgadza sie z polityka, ktora wdroza).

 

Wszystko i tak wyjdzie w praniu ;)

 

Napewno ci ktorzy teraz jada grubo powyzej sal odczuja roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mój znajomy posiadał serwer w ovh , i był bardzo niezadowolony.

Ja ze swojej strony równiez nie polecam usług tej firmy. Na serwerach ovh czesto zdarzają się awarje dysków twardych , jak i również ogólne awarje łacz i serwerów.

Moim zdaniem lepiej zastanowić się nad jakimś serwerem w niemczech np. w serweroni Hetzner Online A.G.

Sam posiadam w tej firmie 5 serwerów dedykowanych i zamierzam dokupić w tym miesiącu jeszcze dwa dla mojej firmy.

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić usługi Hetzner Online A.G.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
Witam serdecznie!

Mój znajomy posiadał serwer w ovh , i był bardzo niezadowolony.

Ja ze swojej strony równiez nie polecam usług tej firmy. Na serwerach ovh czesto zdarzają się awarje dysków twardych , jak i również ogólne awarje łacz i serwerów.

Moim zdaniem lepiej zastanowić się nad jakimś serwerem w niemczech np. w serweroni Hetzner Online A.G.

Sam posiadam w tej firmie 5 serwerów dedykowanych i zamierzam dokupić w tym miesiącu jeszcze dwa dla mojej firmy.

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić usługi Hetzner Online A.G.

No popatrz. A "niektórzy" providerzy hostingu właśnie z Hetznera do OVH  uciekali ostatnio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długich rozmowach z ovh (mam tam 2 maszyny) dowiedziałem się że jak ja zużywam np. teraz 20 mb/s łącza to mnie te reguły nie obowiązują a dokładniej nowe reguły tyczą się osób którzy np. zużywają 70 mb/s na superplan 08 wtedy są przycinani.

Tak więc nie ma obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak czytałem tez ;)

 

jest jeszcze parę tematów na forum tęz wartych do poczytania (tez z 6 stronami :) )

Chyba skończą się pliki p2p na ovh ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administruje dwoma serwerami w ovh, oba ciagna prawie po 100Mbit, poprostu teraz kazdy serwer na osobne konto wykupie i dalej bedzie po staremu. Tylko problemy robia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz ovh wymusza kombinatorstwo. np z oferta DE , wystarczylo firme zalozyc w DE i korzystac z dobrodziejstw ovh.de

 

Tak samo teraz wystarczy zalozyc konto na inne dane nie bedziesz mial kilku serwerow w 1 miejscu tylko np : 1 konto 1 serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie pare uwag na chwile obecna.

 

Mam na swoim koncie 1 serwer w OVH - serwer jednego z klientow ale stety lub nie, pod moim kontem. U kilku klientow jestem wpisany jako kontakt techniczny by im szybko pomoc w razie potrzeby i nieudolnosci ovh ... wynik - ovh przycielo na noSLA wszystkich. W odpowiedzi dostalem ze przeciez to wszystko jedno i to samo - wlasciciel/kontakt techniczny, co za roznica ... no faktycznie :)

 

Co do tego przycinania zeby to bylo takie piekne jak obnizenie transferu nawet do tego 512kbps to by moze jeszcze jakos uszlo. Ale to troche inaczej dziala, przynajmniej w moim wypadku i u osob u ktorych jestem jako kontakt techniczny ... moze i faktycznie jest tam obnizany transfer ale do tego GRATIS dostajemy straty pakietow na poziomie ok 30-40% bez roznicy jak obciazone jest lacze - wazne ze przestawili je na noSLA. Zeby ukazac problem przytocze prosty przyklad: Wylaczam caly ruch download na serwerze, odpalam program do monitoringu lacza ... obciazenie lacza caly czas 16kbps (load/pamiec/cpu/hdd do ok. 5%), puszczam "ps aux" i ladnie sie listuja procesy ... ale ... trwa to ok. 10 sekund.

Tak wiec o dzialaniu sprawnym nawet forum txt mozna zapomniec.

 

W skrocie OVH stara sie pozbyc wszystkich ktorzy im nie pasuja i szukaja dowolnie abstrakcyjnego powiazania aby tego dopiac ... czy masz 1 serwer czy 5 czy 10, bo co za roznica czy 10 osob (kont - to dla kombinatorow) wykorzysta 100mbps czy 1 osoba z 10 serwerami. Ok ... rozumiem po czesci polityke ovh - w sensie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.

 

Na koniec oczywiscie dolaczam sie do poprzednikow o padach dyskow, serwerow i innych cudach tam ... i radze omijac OVH szerokim lukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×