Skocz do zawartości
domator

Kei.pl vs. Dhosting.pl

Kei.pl vs. Dhosting.pl  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kei.pl vs. Dhosting.pl

    • Kei.pl
      27
    • Dhosting.pl
      27


Polecane posty

Witam,

 

Obczytałem wszerz i wzdłuż opinie, zalety i wady zarówno kei jak i dhosting... Przyszedł czas na wybór. Kto wygra, tego biorę :( ...

 

A konkretnie to:

- w kei.pl interesuje mnie platforma LUNAII (opcja: 100gb/miesiąc i 5% zasobów serwera)

- w dhosting dKonto Enterprise (+ nieco więcej transferu per miesiąc/pytałem 'ich', jest taka możliwość)

 

A 'pod co' mi konto?

Stanie na nim wortal tematyczny, dość spory (liczba zarejestrowanych userów przekracza 100 tyś., a na sekundę jest ok 500 zapytań do bazy MySQL)... więc zależy mi na usłudze, która to wszystko uciągnie... Mniejszą rolę gra pojemność konta, liczba baz MySQL czy kont pocztowych.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc:-)

 

Ps. Mile widziane uzasadnienie głosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

na razie KEI mocno z przodu, dhosting chyba za świeży jest.. przynajmniej jak dla mnie..

hmm.. a nie chcesz VPS-a w Niemczech? taniej, więcej... heh ta Luna to strasznie droga impreza : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak jak już się inwestuje w Lune to zapewne ma się na to fundusze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na polskim supporcie... chce mieć pewność, że zawsze ktoś nad tym czuwa... i szybko naprawi, pomoże, wyjaśnij :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli takie masz wymagania to nie zastanawiając sie bierz kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się czy pozwolą na takie 500 zapytań do bazy na sekundę. To jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle generuje obecna wersja wortalu... pracujemy już nad bardziej optymalną wersją serwisu, która powinna znacznie zmniejszyć tą liczbę... ale zapytać faktycznie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy Lunie 5% na pewno Ci nie starczy. Co najmniej 15%. Zauważ, że Luna interpretuje dość specyficznie te procenty.

 

Za kei.pl przemawia głównie staż. Support, bezawaryjność i maszyny są jakościowo porównywalne jak do tej pory.

 

Dhosting to młoda marka ale nie firma sama w sobie. Przemawia za nią elastyczność w podejściu do klienta i jego potrzeb.

 

Wybór finansowo łatwy bo jak wspomniałem wyżej 5% Luny na pewno Ci nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - specyficznie, tylko co to oznacza?

 

Może zacytuję kei:

Uwaga: w limit obciążenia platformy nie jest wliczane obciążenie generowane przez bazy danych. Serwery baz danych instalowane są na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach.

 

...a więc, nie mam pojęcia jak oni to liczą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym zakresie akurat prosto - bazy danych nie sa wliczane do obciazenia Luny. Ale to i tak jest "wyczuwalne" po samych skryptach. BOSSowi chyba chodzi o to, ze KEI wyciaga srednia dzienna i przyrownuje do 25% maksymalnej mocy procesora (tak by nagle sie nie okazalo, ze w szczycie serwer wyrabia 400% normy ;-)). Ale to akurat dosc rozsadne wyliczenia IMO.

 

Niemniej 5% na pewno Ci braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie serwera:

Parametry serwera wzorcowego:
Procesor: Intel Xeon seria 3060 Dual Core
Pamięć RAM: 4 GB
Dysk: 2*250 GB (w tym 200 GB na dane)
Raid: 3ware

Platformy wirtualne działają w całkowicie wydzielonym środowisku. Dla każdej z platform ustawiony jest limit obciążenia maszyny dzięki czemu przeciążenie jednej platformy nie wpływa na pracę platform innych Klientów znajdujących się na tej samej maszynie. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce znacznie zwiększające bezpieczeństwo serwerów, a jednocześnie przedstawiające ofertę rzetelnie i uczciwie.

Ze względu na różne typy serwerów wykorzystywane aktualnie przez Kei.pl i w celu uniknięcią sytuacji w których Klienci posiadający platformy na starszych maszynach byliby poszkodowani zastosowaliśmy obciążenie w odniesieniu do maszyny wzorcowej. Każdy serwer posiada przypisany wskaźnik wydajności na podstawie którego jest porównywany do serwera wzorcowego.

Serwer wzorcowy to obecnie serwer Intel Xeon 3060 Dual Core z 4GB ram obciążony w 25% średniego dobowego obciążenia procesora (w ciągu dnia wykorzystanie procesora jest znacznie większe niż w godzinach nocnych). Takie obciążenie serwera referencyjnego to maksymalne obciążenie przy którym będzie pracował on szybko i stabilnie nawet w godzinach szczytu. Serwer wzorcowy będzie dopasowywany do aktualnie instalowanego sprzętu przez Kei.pl o czym będziemy Państwa informować w aktualnościach.

System zliczania obciążenia generowanego przez platformę oparty jest na zliczaniu wykorzystanego czasu procesora. Przyjęta została stała liczba instrukcji wykonywanych przez procesor w ciągu doby dla opisanej maszyny wzorcowej i stanowi ona 100% obciążenia.

Czas procesora zajmowany przez daną platformę jest standaryzowany w oparciu o wskaźnik wydajności użytkowanego serwera fizycznego, dzięki czemu można go porównać ze wzorcem. Na tej podstawie podawane są wyniki procentowe obciążenia maszyny jako średnia z całego dnia.

Limit obciążenia ustawiony jest na każdej platformie w zależności od wykupionej opcji. Limit ten jednak jest odpowiednio większy, aby przy wolnych zasobach procesora wykonywać nadmiarowe instrukcje (w pierwszej kolejności wykonywane są jednak instrukcje z platform, które limitu nie przekraczają). Informacja w jakim stopniu przekraczane jest obciążenie widoczna jest na wykresie w programie Webas.

Uwaga: w limit obciążenia platformy nie jest wliczane obciążenie generowane przez bazy danych. Serwery baz danych instalowane są na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach.

To jest 5% z 25% (jako optymalna wartość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapie... czyli Lune mam sobie darować (15% zasobów 'trochę' kosztuje, a 5% ma nie wystarczyć :( )

 

A więc pozostaje dhosting.pl, no chyba, że indywidualna oferta w iq jeszcze by wchodziła w grę... No właśnie ile (mniej, więcej) by sobie policzyli per miesiąc za: 10GB powierzchni, 120GB transfer/m-c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja znowu wspomnę o czymś w DE... hosteurope.de! heh..

: )

tu w Polsce za drogo, kurczę jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest 5% z 25% (jako optymalna wartość).

 

Ale uczciwie trzeba dodac, ze to srednia dobowa. Czyli niski ruch poza szczytem obniza wartosc. Warto tez porownujac procenty porownywac wzorcowa platforme serwerowa.

 

Ale generalnie nie widze tego, zeby 120 GB standardowego ruchu miesiecznie zmiescilo sie w 5% obciazenia maszyny. To niestety bedzie znacznie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na moim skrypcie forum SMF (a nie muszę chyba pisać że to na prawdę lekki i zoptymalizowany skrypt pod każdym kątem), przy transferze 30GB/m mam nawet 11-12%, więc np. takie przemo, joomla i tego typu skrypty muszą generować jeszcze więcej.

 

Jedyne co ratuje nasze strony to fakt iż przekraczając ten określony limit nie mamy 500 czy białych stron, tylko nasze zadania i zapytania są generowane "na końcu" kolejki na danej maszynie, po tym jak zostaną wykonane zapytania innych klientów, którzy mieszczą się w limicie. Ale ekspertem nie jestem i nie mam pojęcia jak to właściwie działa :( Oprócz widocznego, wolniejszego generowania naszych stron.

 

Poza tym warto napisać, iż w Lunie transfer jest dzielony na doby i np. nie można wykorzystać jednego dnia 100GB :P Te 100GB jest dzielone na 30 dni i to stanowi dzienne dopuszczalne maksimum (coś koło 3,3GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym warto napisać, iż w Lunie transfer jest dzielony na doby i np. nie można wykorzystać jednego dnia 100GB :P Te 100GB jest dzielone na 30 dni i to stanowi dzienne dopuszczalne maksimum (coś koło 3,3GB).

 

Teraz to opowiadasz z tym dziennym limitem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to w panelu widzę :P

 

Limit transferu przypadający na dzień	  3 531 MB

 

Ale to srednia transferu miesiecznego w przeliczeniu na dzien. Dla orientacji. A nie limit dzienny. Tu nawet nie pisze limit dzienny, ale limit (miesieczny) przypadajacy na dzien :-).

 

PS. W samej dyskusji co wybrac sie nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,800,000 zapytań na godzinę to bardzo dużo - do tego potrzeba mocnego dedyka. Raczej nie ma sensu nic innego. Nie mówiąc o php i apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1,800,000 zapytań na godzinę to bardzo dużo - do tego potrzeba mocnego dedyka. Raczej nie ma sensu nic innego. Nie mówiąc o php i apache.

Hostuję serwis, który ma 2,200,000 zapytań na godzinę i muszę potwierdzić - jest to naprawdę dużo, całość na 2 serwerach, obowiązkowo php-cache, do tego analiza konfiguracji serwera sql i apache no i badzo ważne - optymaliacja zapytań. Dedyk i to mocny. Zastanów się wcześniej - patrząc na serwery kei.pl i dyski Sata to przy dużej ilośi zapytań (zapis/odczyt) to można sobie między pośladki wsadzić i ścisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

W takiej sytuacji pozostaje napisanie maila do wybranych firm z obecnymi statystykami i danymi, inaczej może być trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×