Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzegorz Stolarz

Struktura katalogów

Polecane posty

Witam,

 

Moje pytanie jest związane ze strukturą plików i katalogów na skonfigurowanym serwerze. Dla przykładu podam poniżej schemat:

 

config - katalog, w którym jest php.ini, aby użytkownik konta mógł sobie zmienić ustawienia PHP na swoim koncie.

cgin-bin - wiadomo

public_html - wiadomo, katalog dla plików z odwołaniem HTTP.

private_html - to samo co w/w, ale na łączu SSL.

logs - wiadomo, logi Apache.

statistics - statystyki dla skryptu głównego.

mail - dla skryptów do obsługi poczty, np. webmail.

subdomains - i tu są trzymne informacje na temat subdomen jak i one same, czyli w ich środku jest public_html, config, logs, private_html, etc.

 

Rozmawiając na IRC ( irc.freenode.org ) doradzili mi, że do stworzenia takiej struktury służy httpd.conf i php.ini, czyli pliki konfiguracyjne Apache i PHP. Czy to prawda? Jeżeli tak, to nie proszę o gotowca, co mam dodać, ale na co powinieniem zwrócić uwagę przy szukaniu i próbowaniu konfiguracji? Wiem, że pytanie może wydać się śmieszne, ale widziałem parę rzeczy w tych plikach na ten temat, ale nigdy tego nie umiałem zrobić.

 

PS. Czy prawidłowo ustawiłem moją dyrektywę DocumentRoot na /var/www/public_html? Czy jest ona poprawna? Uczę się tego, ale bardzo mi się podoba administracja systemami linux, a na studiach ten kierunek sobie wybrałem na pracę inżynierską :-) Liczę na Waszą pomocną dłoń, ale nie na gotowca :-)

 

I jak dodać, aby katalogiem usera był /home/users/$nick_usera/$domena.com/cała reszta katalogów? Znak $ oznacza, że są to nazwy dynamiczne generowane.

 

Pozdrawiam,

Largo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tak, to nie proszę o gotowca, co mam dodać, ale na co powinieniem zwrócić uwagę przy szukaniu i próbowaniu konfiguracji?

To jak nie chcesz gotowca, to po co te pytania?

 

Wiem, że pytanie może wydać się śmieszne, ale widziałem parę rzeczy w tych plikach na ten temat, ale nigdy tego nie umiałem zrobić.

Google nie działa?

 

Czy prawidłowo ustawiłem moją dyrektywę DocumentRoot na /var/www/public_html? Czy jest ona poprawna?

Jak zadajesz takie pytanie, to jeszcze długa droga przed tobą...

 

I jak dodać, aby katalogiem usera był /home/users/$nick_usera/$domena.com/cała reszta katalogów? Znak $ oznacza, że są to nazwy dynamiczne generowane.

man adduser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×