Skocz do zawartości
BlueMan

Wybór k.dźwiękowej

Polecane posty

Zastanawiam się nad jej zakupem ( http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,34855/ ), ale opinie trochę zbiły mnie z tropu.

Obecnie mam zintegrowaną k.dźwiękową 5.1 i nie narzekam, ale chcę kupić także głośniki ( http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...pelny,id,42544/ ) więc jakby działały na lepszej k.muzycznej to było by pewnie lepiej :]

 

 

Macie jakieś swoje własne, albo od znajomych opinię o tej k.muzycznej? Jak z jej kompatybilnością pod Vistą?

Czy faktycznie opłaca się za tą cenę, czy lepiej wziąć Audigy ( http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,23830/ ), ponieważ ta X-Fi jest trochę chyba "naciągana" pod ta serię XFi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej więcej niż ok ~130zł nie chcę wydać.

Nie jestem aż tak dźwięko-manem, aby inwestować w taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zdecydowanie lepiej wziąć Audigy, następnie Audiotrak.

 

Odnośnie głośników... miałem kiedyś T6060. Grały przyzwoicie. Do lekkiej, w miarę cichej i nie wymagającej muzyki nadają się idealnie, ale NIC WIĘCEJ od nich wymagać nie można. Nie ten przedział cenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

130zł? ale to na głośniki, ta? bo się rozpisałem dużo nad kartą, a potem skapnąłem, że Ty chcesz kartę drogą i głośniki tanie.. ja bym zrobił inaczej.. kartę na razie zostawił, a kupił super głośniki.. heh

 

bo co do karty, to powiem tak: jeśli masz w kompie cokolwiek zintegrowanego, to jest to na poziomie karty do 150zł, więc jakiekolwiek wydatki poniżej 300zł są totalnie bez sensu.. może na siłę próbujesz kupić dźwiękówkę? też tak miałem i kupiłem jakieś okrojone Audigy za 130 czy 150... trochę bez sera w sumie heh..

 

ludzie się przyzwyczaili w pewnym momencie i mają przeczucie, że te karty zintegrowane to złomy, a byle jaki creative za 150 to już super jakość.. nieeee.. to ten creative to żaden skok.. jak chcesz naprawdę lepszej dźwiękówki to trza dać te 3 stówki.. minimum heh.. to tylko tak się wydaje, że karty graficzne poszły do przodu i są dobre i drogie.. dźwiękówki też tak mają, tylko nikt o tym nie wie.. znający temat doradzą Ci dźwiękówki po 500-700zł.. tja, puknijmy się w czoło - po co komu takie dźwiękówki : ) heh.. ale równie dobrze można po prostu zostać przy zintegrowanej.. za to dobre głośniki powinny załatwić sprawę.. heh

 

co do głośników, to kup coś porządnego z głośników.. po co Ci głośniki słabe i karta słaba.. lepiej kup na razie super głośniki, jakieś naprawdę bombexy za 300-500zł, a nie taniochy masówki za te grosze... heh

a za pół roku, jeśli naprawdę będziesz czuł niedosyt (w co wątpię, bo mówisz, że masz kartę 5.1), to wtedy kupisz se Audigy pełniaka... i będzie już w dobrej cenie

heh

 

a co do Visty.. to coś w ogóle chodzi jak powinno pod tym szitem? heh

o Audigy słyszałem, że były masakryczne problemy, podobno teraz jest dobrze.. ale na ile - nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
130zł? ale to na głośniki, ta? bo się rozpisałem dużo nad kartą, a potem skapnąłem, że Ty chcesz kartę drogą i głośniki tanie.. ja bym zrobił inaczej.. kartę na razie zostawił, a kupił super głośniki.. heh

 

bo co do karty, to powiem tak: jeśli masz w kompie cokolwiek zintegrowanego, to jest to na poziomie karty do 150zł, więc jakiekolwiek wydatki poniżej 300zł są totalnie bez sensu.. może na siłę próbujesz kupić dźwiękówkę? też tak miałem i kupiłem jakieś okrojone Audigy za 130 czy 150... trochę bez sera w sumie heh..

 

ludzie się przyzwyczaili w pewnym momencie i mają przeczucie, że te karty zintegrowane to złomy, a byle jaki creative za 150 to już super jakość.. nieeee.. to ten creative to żaden skok.. jak chcesz naprawdę lepszej dźwiękówki to trza dać te 3 stówki.. minimum heh.. to tylko tak się wydaje, że karty graficzne poszły do przodu i są dobre i drogie.. dźwiękówki też tak mają, tylko nikt o tym nie wie.. znający temat doradzą Ci dźwiękówki po 500-700zł.. tja, puknijmy się w czoło - po co komu takie dźwiękówki : ) heh.. ale równie dobrze można po prostu zostać przy zintegrowanej.. za to dobre głośniki powinny załatwić sprawę.. heh

 

co do głośników, to kup coś porządnego z głośników.. po co Ci głośniki słabe i karta słaba.. lepiej kup na razie super głośniki, jakieś naprawdę bombexy za 300-500zł, a nie taniochy masówki za te grosze... heh

a za pół roku, jeśli naprawdę będziesz czuł niedosyt (w co wątpię, bo mówisz, że masz kartę 5.1), to wtedy kupisz se Audigy pełniaka... i będzie już w dobrej cenie

heh

 

a co do Visty.. to coś w ogóle chodzi jak powinno pod tym szitem? heh

o Audigy słyszałem, że były masakryczne problemy, podobno teraz jest dobrze.. ale na ile - nie wiem..

 

 

 

lol2...

 

Powiem tak... W stacjonarnym miałem kartę zintegrowaną 7.1 i mi się 'przypaliła' ;]

Potem kupiłem tą:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_dzwiekowe-17

 

i jest 500 razy lepsza niż ta zintegrowana... jakość dźwięku nie porównywana do zintegrowanej... po rostu trza też dobrze ustawić parametry karty dźwiękowej... Fakt, że teraz nie używam głośników tylko tego:

http://www.ceneo.pl/361014

 

Ale czasami włączam sobie wieżę i jest na pewno duuuużo lepsza jakość na tej karcie niż na jakiejś zintegrowanej... A nie mówiąc tutaj jak sobie jakieś lepsze słuchawki podłączysz... ;>

 

//edit..

 

aaaaa.. zapomniałem dodać żebyś zmienił też z winampa na foobar'a + ATSurround + OSPI i też daje lekkiego kopa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Sponsi - wiele, na prawdę wiele opinii w necie jest, że te zintegrowane nie są dobre i lepszy wybór to jakaś nie zintegrowana.

A dźwiękową muszę kupić, ponieważ jak do swojej zintegrowanej 5.1 podłączyłbym ten sprzęt, to już nie mam wejścia na mikrofon, a z racji, że sporo gram w CS jest on wymagany :]

 

@malu123 - chcę mieć zestaw 5.1 :] i ~70W mocy mi styknie.

 

Obecnie mam starsze Creative 2.1 co mają coś koło 24W i są niezłe dla mnie. Jestem z nich bardzo zadowolony, bo takie małe satelitki, a mają niezłego kopa. Ale jednak dźwięk przestrzenny przez głośniki w monitorze to jest kicz jak nie wiem, więc chce mieć komplet głośników 5.1.

 

Odnośnie głośników... miałem kiedyś T6060. Grały przyzwoicie. Do lekkiej, w miarę cichej i nie wymagającej muzyki nadają się idealnie, ale NIC WIĘCEJ od nich wymagać nie można. Nie ten przedział cenowy.

Właściwie nic więcej od nich nie oczekuje. Czysta muzyka, czasami aby głośniej (ale nie na max) pochodziła, no i filmy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Blueman.. ja jestem dość wyczulony i super efektu nie zauważyłem po przejściu z Soundstorm'a na Audigy okrojonego.. heh.. resztę tekstu mojego podtrzymuję.. lepiej lepsze głośniki + może rzeczywiście jakiś dobry DSP software'owy.. ale zamiast karty za 150 wolałbym do zbierać drugie tyle i kupić coś w miarę pełnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Creative Inspire T6100 5.1 retail, Te głośniki satelitarne nie mają 2 kanałów jak można sie podziewać. Twiter to zwykła atrapa. Niestety przekonałem sie o tym w domu a odbija sie to na jakości dźwięku tym bardziej ze miałem w domu zestaw audio i miałem do czego porównać. Głośniki jeszcze przemyśl. Mój kolega uważa ze glosnikow nie powinno sie kupować bez porównania ich w sklepie z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głośniki jeszcze przemyśl. Mój kolega uważa ze glosnikow nie powinno sie kupować bez porównania ich w sklepie z innymi.

No, najlepiej to wziąć na odsłuch w pomieszczeniu przeznaczonym dla nich, ponieważ w sklepie nie wiesz pod jakiej jakości źródło są podłączone, a po drugie co to za dźwięk w hali typu MM czy w dużym sklepie audio.

 

Najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość przekazywanego dźwięku byłby zestaw I-Trigue L3800, który ma bodajże 0.3 THD, tyle, że to nie jest 5.1.

 

Pytanie: bardzo dobre stereo, czy "jakieś" tam dźwięki zza głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam "zza" głowy wybrałbym ;)

Ale nie przesadzajmy - Tracert, MediaStore odpadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od kilku lat jestem na laptopie i pozbyłem się całkowicie komputera stacjonarnego. Tutaj pojawił się dość duży problem, ponieważ nie mogłem wytrzymać na zintegrowanej karcie dźwiękowej, więc kupiłem kartę muzyczna USB creative xmod. Cóż, jakoś jest w porównaniu do zintegrowanej po prostu rewelacyjna, dźwięk jest czysty, pozbawiony szumów. Więc zewnętrzna karta dźwiękowa to naprawdę dobra inwestycja moim zdaniem.

 

5.1 dobrze sprawdza się w grach i filmach które mają ścieżkę dźwiękową zapisaną w 5.1. Muzyka(czyli to co przeważnie słucham) najlepiej wypada w odsłuchu na głośniczkach 2.1, ze względu na fakt, iż jest zapisana w stereo. Głośniczki 5.1 potrafią nawet czasami zepsuć wrażenia z odtwarzanej muzyki:) Dlatego zdecydowane wole dobrej klasy głośniczki 2.1, niż lipne 5.1, ale to kwestia ich przeznaczenia. Naprawdę świetnie mi się sprawuje zestaw Logitech Z-2300 THX i nie chodzi tutaj o moc(subofer i tak mam ustawiony na minimum), ale o jakość dźwięku. Zestaw bardzo dobrze sobie radzi(jak na głośniczki tej klasy), z czystością jak i dobrym odwzorowaniem barwy dźwięku. Jeśli chodzi o głośniki komputerowe to Logitech wypada o wiele lepiej niż Creative.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę długi temat o głośniczkach :P. Chciałbym zasugerować dobre słuchawki. Jeśli kupisz dobre słuchawki, będziesz mieć jakoś dźwięku przy muzyce większą niż przy głośnikach komputerowych (żeby nikt nie powiedział, że jego zestaw denona/bose gra lepiej niż słuchawki philipsa).

 

Ja ostatnio kupiłem właśnie słuchawki. Nadają się nie tylko do muzyki, bo przy filmach też się sprawdzają i to całkiem nie źle. W dodatku mogę podpiąć je do mp3, cd, miksera i z każdym będą działać tak samo dobrze.

 

Tylko rodzina się denerwuje jak coś mówi do mnie, a ja nie słyszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

trochę offtop, ale jednak racja - dobre słuchawki mieć trza : )

ja nie schodzę poniżej Sennheiserów (Philips i reszta masówek już mnie nie interesuje : ) ..a tak naprawdę to mam chrapkę na KOSS-y, ale jakoś nigdy nie mam w zanadrzu 2-3 stówek "od tak" do wydania : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie schodzę poniżej Sennheiserów (Philips i reszta masówek już mnie nie interesuje : ) ..a tak naprawdę to mam chrapkę na KOSS-y, ale jakoś nigdy nie mam w zanadrzu 2-3 stówek "od tak" do wydania : )

 

powiem ci, że robiliśmy mały test z kumplem :D ma takie:

http://www.ceneo.pl/68320

a moje:

http://www.ceneo.pl/361014

 

że żadnej różnicy w dźwięku nie widzieliśmy... a u mnie tylko bassy były mocniejsze (co zresztą bardzo lubię ;)) ... Warto zawsze posłuchać rożnych modeli i dopiero 'zabierać głos' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja tu tak czytam i trochę zaoftopuję :P jak komuś zależy na zaoszczędzeniu powiedzmy gdzieś 30zł to podaje tańszy sklep :D

 

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Komputronik

Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Morele

 

Warto posprawdzać resztę kart ;) np zaoszczędzając na karcie i głośnikach po 30zł [bądź nawet więcej] można zaoszczędzoną kasę wydać na coś lepszego :D

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie źródło, IC oraz wzmacniacz? Pewnie karta muzyczna i mp3... i dziwicie się, że nie słyszeliście różnicy...

 

 

nie no sprzęt nie był, aż tak pr0... ale nie był najgorszy do domowego użytku : )

 

ta karta:

http://sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=29074

troszkę mp3 (fakt tutaj odbiega) oraz jakieś tam płyty muzyczne : P

no i jeszcze był test na wieży technics za około 3 tys...

 

Wiem, że to nie są pomiary pod testy, ani sprzęty... ale raczej każdy z nas i tak słucha na takim sprzęcie + mp3, ew. jakieś płytki audio (fakt mają dużo lepsze brzmienie niż mp3)

 

A jeszcze nie zapominając każdy człowiek słyszy lepiej lub gorzej... wg mnie to co mam w zupełności mi starcza.. a słucham czegoś co i tak moje słuchawki ani żaden sprzęt nie pomoże, a nawet nie ma potrzeby... : ) Ważne żeby dźwięk był czysty i dawało po uszach ;)

 

aaa... Nie powiem, że na właśnie takich lepszych słuchawkach bardzo fajnie ogląda się filmy :P

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki do filmów - nie wyobrażam sobie tego :P Przede wszystkim dlatego, że zwykle oglądam filmy z dziewczyną.

A horrory oglądam sam - i dobrze jak sąsiedzi słyszą dźwięk rozdzieranej skóry, czy innych okropności (Piła RULEZZZZ)

 

Słuchawki wykorzystuję jedynie do CS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakieś dobre karty dźwiękowe pod usb?

 

Właśnie się za czymś rozglądam. Nie musi być 5.1.

 

Tak się zastanawiam nad:

http://allegro.pl/item310424249_creative_s...nnect_mp3_.html

 

Jeśli chodzi o wejścia i wyjścia to ma wszystko, czego aktualnie potrzebuję. Nie wiem tylko jak z dźwiękiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znacie jakieś dobre karty dźwiękowe pod usb?

Nie określiłeś się w cenie dlatego podaję jedną z najlepszych: EMU 0404 lub ewentualnie model niższy 0202.

 

Wiem, że to nie są pomiary pod testy, ani sprzęty... ale raczej każdy z nas i tak słucha na takim sprzęcie + mp3, ew. jakieś płytki audio (fakt mają dużo lepsze brzmienie niż mp3)

W takim wypadku nie ma sensu kupować sprzętu, który nie jest wykorzystywany nawet w połowie jego możliwości. Philipsy zagrają dobrze na wszystkim (32 Ohm), Senki (120 Ohm) już nie... chociaż jeśli myśli się bardziej o poważniejszym słuchaniu muzyki, wzmacniacz słuchawkowy to podstawa, najlepiej DIY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim wypadku nie ma sensu kupować sprzętu, który nie jest wykorzystywany nawet w połowie jego możliwości. Philipsy zagrają dobrze na wszystkim (32 Ohm), Senki (120 Ohm) już nie... chociaż jeśli myśli się bardziej o poważniejszym słuchaniu muzyki, wzmacniacz słuchawkowy to podstawa, najlepiej DIY.

 

No właśnie ;) a 80 - 90% userów tego nie wykorzysta :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×