Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DamianW

Shared czy VPS ?

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Od pewnego czasu mój hostingodawca dość mocno nawala. Pomału zaczynam mieć dość padów i białych stron zamiast forum.

 

Teraz trochę info o forum:

Forum (niestety) stoi na by przemo. Baza ma 46 MB.

Wieczorną porą liczba użytkowników on line oscyluje wokół piętnastu (max dwudziestu).

 

Biorąc po uwagę powyższe dane mam szanse utrzymać się na jakimś shared hostingu ?

Czy w grę wchodzi już raczej VPS ?

Bardzo zależało by mi na jakimś shared hostingu, gdyż o administracji VPSem nie mam bladego pojęcia, a forum niestety na siebie nie zarabia gdyż ma niekomercyjny charakter (nie cierpię reklam na forach).

Zmiana skryptu raczej nie wchodzi w grę, gdyż użytkownicy się już mocno przyzwyczaili do wygodnego dla nich przema. Ale jeżeli taka zmiana miała by sprawić, że jeszcze "posiedzimy" na shared to byłbym skłony zmienić skrypt. Tylko czy taka zmiana pozwoli na to ?

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Damian W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może podaj trochę więcej szczegółów, jak np. wymagania co do transferu i powierzchni, kwotę jaką chcesz przeznaczyć na ten cel. Mile widziany byłby też adres strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam migracje na vBulletin napewno taniej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ujedziesz na sharedzie :(

Może lunaII na kei.pl lub vps ze zdalną administracją

Podaj ile możesz wydać $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie tylko czy te firmy nie podziękują mi zaraz z powodu mojego skryptu...

Bo przenosić forum co miesiąc na inny serwer średnio mi się chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to hop na VPS-a w hosteurope : )

albo jak masz kasę to Provps / Sisco : )

 

a nie, zapomniałem, że nie masz kasy : ) no cóż.. albo hobby, albo co miesiąc inny ISP... wybór należy do Ciebie, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez problemu na shared pojedziesz ! Nie masz się o co martwić ;) dopóki nie będziesz mieć na Przemie ~1500uu dziennie!

 

Ale ogólnie polecam jak najszybsze przejście na SMF (bo darmowe), albo komercyjne vBulletin/iPB.

Im szybciej to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeżeli taka zmiana miała by sprawić, że jeszcze "posiedzimy" na shared to byłbym skłony zmienić skrypt. Tylko czy taka zmiana pozwoli na to ?
W Twojej sytuacji zdecydowanie zalecałbym zmianę skryptu. Wtedy shared hosting powinien wystarczyć. Pamiętaj tylko, ze jeśli "wzbogacisz" dobre forum źle napisanymi modami, to efekt może być równie fatalny pod względem wydajności jak przy Przemo. Jeśli chcesz za darmo, to polecam SMF.
No bez problemu na shared pojedziesz ! Nie masz się o co martwić ;) dopóki nie będziesz mieć na Przemie ~1500uu dziennie!
Nie byłbym taki optymistyczny co do Przemo. W jego przypadku bardzo dużo zależy od konfiguracji. Zdarzały mi się mini-przema które zarzynały maszynki oraz znacznie większe, które były akceptowalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×