Skocz do zawartości
Martynka+

kiedy cena domen wzrasta

Polecane posty

Jakie są czynniki wzrostu ceny domen, poza oczywiście prowadzeniem pod daną domeną dobrego i popularnego serwisu? Mój chłopak posiada pewną domenę pl od 2001 roku (popularne słowo związane z np. telekomunikacją, ale nie tylko) i do tej pory trzymał pod nią linki sponsorowane. Domena ma PR=2, co i tak jest nieźle jak na nic nie robienie :P Zastanawia się teraz nad sprzedażą domeny, ale znajomi mu radzą żeby się wstrzymał jeszcze 3-4 lata, bo teraz jest recesja w gospodarce a za parę lat znów prawdopodobnie będzie boom na domeny. A wy jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@no-more-krzak tak tak... żadnej pieczątki, podpisu, kto to w ogóle wycenia i wg jakich kryteriów ? :P

Była już kiedyś mowa o takich "wycenach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chodzi o to czy adres jest trudny czy łatwy do zakumania. Np domenalatwadozakumania.pl by miała 0/10 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jakiś czas temu (chyba ponad 1-2 lata temu) wycenił przez tego typu stronę domenę.

Jak na moje oko (i jego) nie była ona warta więcej, niż 60zł, a wycenili ją na 800zł ;)

 

Mają jak dla mnie nie życiowe kryteria wycen domen, no i tak jak powiedział Adrian - żadnej pieczątki, podpisu, czy jakiegoś "certyfikatu na rzetelność tych wycen".

 

 

@Martynka - no wiesz - za 3-4 lata będzie coraz mnie wolnych chwytliwych domen do wykupienia, bo wszystkie będą już wykupione. A za 10 lat nawet taka domena 6 literowa będzie rarytasem :) (o ile nie powstanie jakiś nowoczesny Internet 2.0 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są czynniki wzrostu ceny domen, poza oczywiście prowadzeniem pod daną domeną dobrego i popularnego serwisu? Mój chłopak posiada pewną domenę pl od 2001 roku (popularne słowo związane z np. telekomunikacją, ale nie tylko) i do tej pory trzymał pod nią linki sponsorowane. Domena ma PR=2, co i tak jest nieźle jak na nic nie robienie :) Zastanawia się teraz nad sprzedażą domeny, ale znajomi mu radzą żeby się wstrzymał jeszcze 3-4 lata, bo teraz jest recesja w gospodarce a za parę lat znów prawdopodobnie będzie boom na domeny. A wy jak myślicie?

Recesja w gospodarce? ;)

 

Możesz powiedziec jaka to domena? Nie jest to chyba tajemnicą. No chyba że Twój boy ma jakiś "cybers gambit hetmański" na parkingu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Zastanawia się teraz nad sprzedażą domeny, ale znajomi mu radzą żeby się wstrzymał jeszcze 3-4 lata, bo teraz jest recesja w gospodarce a za parę lat znów prawdopodobnie będzie boom na domeny. A wy jak myślicie?

 

Gdybys pisala o domenie globalnej (com net info, etc) - moznaby zrozumiec. Kryzys na rynku nieruchomosci, widmo stagflacji, spadajacy PKB, rosnace bezrobocie, paniczne ruchy FEDa i szybko uchwalane ustawy majace pomoc gospodarce to fakt.. ale w USA !! U nas gospodarka ma sie tak dobrze, jak nigdy dotad! Recesja ? Bez jaj, na pewno nie w tym dziesiecioleciu :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że stryjek FED się miota, to wiadomo od Chin po Kolumbię. To fakt. Nas [Polski] to nie dotyczy. To drugi fakt.

 

Padły dwa określenia "domena zagraniczna" i "domena globalna". Ja osobiście nie odczuwam wzrostu wartości domeny dalmierze.com, lub innych wolnych NET, gdzie pod NET.PL widnieją firmy.

Natomiast właściciel np. music.com jest w siódmym niebie.

 

Moim zdaniem człowiek wkraczający na ten rynek [przy tak wielkim przesiewie w PL], powinien skupic się na domenach EU.

 

To dzięki EU nie będzie w Polsce recesji przez najbliższe 10 lat.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×