Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szaman0

Co by było gdyby znikł rejestrator dom?

Polecane posty

Witam

 

Chciałbym się spytać co by się stało gdyby firma xxx u której mam wykupioną domenę, znikła ( serwery nie chodzą, nikt nie odpisuje na maile, telefony nie odpowiadają ), moja domena by nie działała. Czy była by wtedy jakaś możliwość przeniesienia jej do innej firmy. Może moje pytanie wydawać się trochę głupie, ale nurtuje mnie to od pewnego czasu. Ponieważ często widzę ze ludzie dodają do swoich pytań na forach ze szukają pewnej firmy.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak zniknela to pewnie byla tylko jakims resellerem, wiec nie powinno byc problemu z przeniesieniem do innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem "co by było gdyby", żadna firma w rzeczywistym świecie nie zniknęła, tylko się zastanawiałem co w takiej sytuacji można by było zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny nie są sprzedawane przez firmy tylko przez duże organizacje np NASK. One nie znikają. Może zniknąć firma pośrednicząca X ale Nask spokojnie przejął byt wtedy klientów Tym bardziej ze ma ich pełne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w FAQ na nask.pl albo dns.pl było info o tym... .

W każdym bądź razie zgłaszasz się do nich, a oni bezpłatnie przejmują kontrolę nad domeną i jest utrzymywana u nich... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej w przypadku gdy abonent i właściciel domeny to ta sama osoba/firma, czyli firma która znikła. Takie sytuacje się zdarzają. Wtedy nie będziesz w stanie przed NASK lub innym "pośrednikiem" pod NASK udowodnić że jesteś właścicielem. W innych przypadkach bez problemu przejmiesz domene i przekierujesz na inne DNS-y.

 

 

--

Tani hosting

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są też takie ... proponuje ich unikać.

 

A czy nie będzie to niedyskretne pytanie, jeśli zapytam jakie konkretnie? :P tak ku przestrodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nie będzie to niedyskretne pytanie, jeśli zapytam jakie konkretnie? :) tak ku przestrodze :P

 

Niestety, nie będę wypisywał tego typu firm. Spotkałem się z kilkoma "przypadkami" których nie ma już na rynku. Możliwe, że nie miały złych intencji rejestrując domeny na swoje dane, lub nie były świadome swoich działań.

 

 

 

--

Tani hosting

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kilku rejestartorów domen zniknęło to... kilku innych miałoby mniejszą konkurencję. Hoste, gdzie rejestrujecie domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby kilku rejestartorów domen zniknęło to... kilku innych miałoby mniejszą konkurencję. Hoste, gdzie rejestrujecie domeny?

 

Nie posiadamy jeszcze stałego partnera. Sam się pewnie orientujesz, że nie ma "lidera" u którego rejestruje się domeny z zasady, bo np. jasne jest, że ma najlepsze warunki zarówno cenowe jak i techniczne. Testujemy różne opcje (partnerów) i postaramy się dostosować oferte do wymagań naszych klientów. Pozatym rejestracja domen to nie nasza główna działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×