Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

Usługa pod kilka stron

Polecane posty

W zasadzie nie wiem czego potrzebuję, więc opiszę co chcę osiągnąć.

 

Otóż mam kilka stron, które mają być zapleczem dla strony głównej, ale zarazem stanowią wartościowy content, który użytkownicy mogą chcieć czytać. Chciałbym to wszystko trzymać w jednym miejscu, a nie na wielu serwerach.

 

- ilość domen 10-15

- różne skrypty (autorskie dość dobrze zoptymalizowane, wordpress itd)

- potrzebny dostęp do ssh

- php w wersji 5.2 + mysql

- dostęp przez ssh

- możliwość taniego dokupienia adresów ip - mogą być współdzielone z innymi

- obciążenie łącznie 1000-2000 uu/dzień

- dostęp do cron'a

 

Dodatkowe plusy, ale niekonieczne

- wiele kont ftp

- możliwość postawienia prywatnego svn'a

 

Do tej pory próbowałem wykupienia kilku kont, ale nie jest to wygodne z punktu zarządzania, poza tym tanie konta ... hmm jakie są każdy wie - strony przymulają, częste pady itd - gdyby to było tylko zaplecze to nie ma problemu, ale moja treść jest też przeznaczona dla klientów. Myślę że bardziej opłacałoby się mi wykupić jakiegoś małego VPS'a lub coś w tym stylu - ale jako że nie jestem w temacie to będę wdzięczny za poradę.

 

Myślałem o czymś takim jak Aztec w Kei.pl (mam u nich zwykłe konto i bardzo sobie chwalę), ale tam jest tylko 1 IP, i rozwiązanie jest dosyć drogie - zresztą na początek nie potrzebuję, aż tyle zasobów. W zupełności wystarczyłoby dobre konto o parametrach jak na progresso tyle żeby były dodatkowe adresy IP itd.

 

BTW. Jeśli polecalibyście jakieś rozwiązania zagraniczne, to koniecznie musi istnieć możliwość dogadania się po angielsku - niemieckiego nie znam wcale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres IP na swoją cenę. Wiec na "tanie IP" nie licz. Nie zapomnij ze pozycjonowanie polskich stron za pomocą IP np. z USA jest mało efektywne. Moim zdaniem potrzebujesz coś w rodzaju: http://sisco.com.pl/hosting-da.html, Adresy IP jak widać można dokupić po 1 sztuce.

 

dostęp przez ssh
To już w zasadzie tylko VPS/Dedyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OOOO to jest chyba to o co mi chodzi... Dobrej jakości serwery z administracją, niewygórowana cena, IP w dobrej cenie i jeszcze reseller, żeby się w razie czego z kolegą podzielić ;-). Parametry w porównaniu z VPS'em słabe, ale tak jak pisałem te strony nie będą generować dużego obciążania, więc to nie problem.

 

Oczywiście gdyby ktoś miał inne propozycję to chętnie zobaczę.

Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

 

TOMI: też tak się właśnie zastanawiałem jak te adresy z USA się sprawdzają biorąc pod uwagę, że google coraz większą wagę przywiązuje do kierowania wyników na lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×