Skocz do zawartości
Trans

Potrzebuje porady dot. wybrania Dedyka

Polecane posty

Zaczne od tego, że Dedyk potrzebny mi do postawienia serwery gry, dlatego liczy się bardzo RAM. Aktualnie posiadam vps na xxl-web jednak 520 ramu to za malo. Dlatego poszukuje dedyka z 1gb. Ważne jest aby był to Debian, dostęp przez SSH, możliwa darmowa reinstalacja systemu. Cena musi być niższa niż 200zl. I mam na oku 3 oferty:

- Livenet (Basic) ramu odpowiednio, cena takze odpowiednia, jednak dystrybucja nie ta, pytałem się i powiedzieli, że można wybrac Debian, jednak z tego co czytałem na forum to na serwer czeka się nawet 2tyg ... Wiec nie za wesoło to wygląda.

- Hetzner (DS 3000 CE) tutaj wyglada wszystko pieknie, debian, 1gb ramu itp. Jednak mam pytanie - na jaki czas ta umowa jest? I czy nie posiadajac karty kredytowej, mozna wyslac tam zwykly przelew z banku w euro? I ile czeka sie na serwer?

- serwerydedykowane.de (ROOT 1) także wszystko ładnie, ale wogóle nie mogłem znaleść opini na temat tej firmy. Czy napewno nie będzie z nimi problemu?

 

Mam nadzieje, że znajdzie ktoś czas na polecenie mi któregos z wymienionych dedyków. Ważne są także pingi ponieważ to gra MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to oferta basic to znacznie szybciej sie dostaje maszynę w swoje posiadanieJeżeli to oferta basic to znacznie szybciej sie dostaje maszynę w swoje posiadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Hetzner (DS 3000 CE) tutaj wyglada wszystko pieknie, debian, 1gb ramu itp. Jednak mam pytanie - na jaki czas ta umowa jest? I czy nie posiadajac karty kredytowej, mozna wyslac tam zwykly przelew z banku w euro? I ile czeka sie na serwer?
Na stronie pisze: umowa miesięczna, kasę ściągają Ci z karty np inteligo (o płatnościach była już mowa w odpowiednim temacie), serwer dostaje się z reguły następnego dnia.

Nie lepiej dopłacić do setup'a i mieć lepszą maszynkę?

 

Serwerownia ogólnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie posiadam karty? Istnieje na polskim rynku jakiś pośrednik? Bo sam ogólnie rzecz biorąc do tego nie zabardzo umiem niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy oni biorą prowizje 100zl? Za bardzo mnie to nie zacheca? Nie ma może jakieś zaufanej prywatnej osoby, który by wykupiła. Bo sam nie mam karty kredytowej więc nie mam możliwości kupna tam dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego, że bierze stówę?

Taka rola pośrednika ;)

A sam jak nie masz możliwości to już jest wyłącznie Twoja sprawa i albo płacisz albo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mi sie wydaje czy oni biorą prowizje 100zl? Za bardzo mnie to nie zacheca?

Zawsze możesz kupić u źródła.

 

Nie ma może jakieś zaufanej prywatnej osoby, który by wykupiła. Bo sam nie mam karty kredytowej więc nie mam możliwości kupna tam dedyka.

Nie wierzę, że nie znasz osobiście żadnego posiadacza wypukłej karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę, że nie znasz osobiście żadnego posiadacza wypukłej karty...

 

chyba raczej nie wszyscy mają tu 18 lat... co daje sie zauwazyc bardzo wyraziście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba raczej nie wszyscy mają tu 18 lat... co daje sie zauwazyc bardzo wyraziście;)

 

By otrzymać karte nie trzeba mieć +18l :P Tyle, że muszą mieć zgodę opiekuna prawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do Hetznera :)

Hmm można się z nimi dogadać i wysyłać im pieniądze na konto tyle, że to jest koszt 36zł w przypadku np Dominet Banku. Przynajmniej ja z ich oferty korzystam i nie mam żadnych problemów. Nie wiem czy czasem Hezner nie honoruje wpłat systemem PayPal. A do PayPala trzeba mieć np eKatrę z mBanku :(

 

Trzeba pomailować z nimi :) W razie potrzeby mogę pomóc przy zamówieniu dedyka w Hetzner :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech sugeruje Hetzner'a mimo, że zlokalizowany u naszych zachodnich sąsiadów. Na pewno będzie wyższy ping.

Livenet, cenowo ok, jednakże możesz być zawiedziony jak pojawią się problemy z łączem. Serwerydedykowane.de niestety nie znam, ale widać, że to jakiś kolejny reseller webperoni.de więc znów wyższy ping.

 

W kwestii płatności polska jest niestety 100lat za europą, miałbyć euroelixir, szybkie i tanie przelewy a jest jakaś kiszka, póki ktoś nie przyciśnie banków to będą z nas dalej robić łosi więc polecam pełną aktywacje paypal'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mielismy serwery w Hetznerze i nie bylismy do konca zadowoleni z obslugi i sieci. Jednakze, sposrod tych trzech ofert wydaje mi sie, ze hetzner jest najlepszy. Zwroc tylko uwage na parametry serwera, lepiej wybrac lepszy i zaplacic ta sama oplate instalacyjna, niz gorszy a po miesiacu czy trzech przejsc na wyzszy - bedziesz musial wtedy placic ponownie oplate instalacyjna, dac wypowiedzenia miesiac wczesniej, faxowac, dzwonic, czekac na potwierdzenia itp.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak zależy Ci na niskim (polskim) pingu to najlepszym rozwiązaniem będzie podwyższenie pułapu cenowego i poszukanie czegoś w polsce. Raptem 50zł robi różnice.

Jeżeli to projekt budżetowy to kwotę tą można skompensować wpłatami/dotacjami graczy itp

 

Wielu tak robi, dzięki temu można mieć dużo sprawniejszą usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×