Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

insane.pl - problemy z przekierowaniem email

Polecane posty

Nie jest to post, aby się pożalić, ale aby się dowiedzieć, czy tylko ja mam ten problem :)

 

Chciałem przekierować sobie listy ze skrzynkę email na adres zewnętrzny i niestety napotkałem na problem.

 

Przekierowuje mi dobrze i listy dochodzą na wszystkie skrzynki oprócz Gmail - a akurat na niej najbardziej mi zależy.

Próbowałem na dwóch domenach i efekt jest ten sam.

 

Kontaktowałem się z BOK, ale u nich wszystko OK i nie dostają zwrotek. W folderze spam na Gmail także pusto - po prostu list ginie gdzieś w przestworzach :|

 

 

Możecie sprawdzić, czy u Was także są podobne numery z przekierowaniem na Gmail ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail sprawdza SPF, wiec jak ktos wysyla do Ciebie maila z domeny, ktora jest 'chroniona' przez taki rekord, a Insane ja forwarduje nie uzywajac SRS'a (a zapewne nie uzywa, bo to glupi wynalazek :)), to Gmail odrzuci taka przesylke (lub nie, w zaleznosci od tego jak restrykcyjne maja ustawienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gmail sprawdza SPF, wiec jak ktos wysyla do Ciebie maila z domeny, ktora jest 'chroniona' przez taki rekord, a Insane ja forwarduje nie uzywajac SRS'a (a zapewne nie uzywa, bo to glupi wynalazek :)), to Gmail odrzuci taka przesylke (lub nie, w zaleznosci od tego jak restrykcyjne maja ustawienia).

Ten cały gmail to do chrzanu. W logach widać, że mail został dostarczony. Nie muszę chyba mówić, że gubienie maili bez odrzucenia w sesji SMTP czy nawet wysłania zwrotki jest niezgodne z RFC i takimi tam. Takie rzeczy proszę zgłaszać bezpośrednio do gmaila, bo ja nie wezmę odpowiedzialności za błędy w konfiguracji przypadkowego MX-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×