Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shive

Dedyki W Europie Zachodniej Z Sieciówkami 1gbit

Polecane posty

Cześć,

 

Orientuje się ktoś, gdzie w Europie zachodniej są do dostania dedyki z kartami 1Gbit, ale na takich zasadach, że dostaję limit transferu (a nie pasma) i dozwolone są peaki grubo powyżej 100Mbit?

 

Z tych tanich to jedynie hetzner daje NICki 1Gbit, ale tam znowu limit ruchu jest zabójczo niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH, UK2, LeaseWeb... I jeszcze pewnie troche angielskich i holenderskich serweroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba Niemcy... wysłałem maile w kilka miejsc, może będzie się dało wstawić 1Gbit na życzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sieciówki to problem ale cała infrastruktura (przełączniki itp.) dalej pewnie w większości są na 100Mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale niezbyt chce mi się stawiać 10 serwerów tylko po to, żeby raz na czas przyjąć peak 1Gbit. Zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałbym chyba Niemcy... wysłałem maile w kilka miejsc, może będzie się dało wstawić 1Gbit na życzenie...
Mysle, ze HostEurope powinno byc w stanie zapewnic Ci 1gbit, ale glowy nie daje...

 

Ja myślę, że sieciówki to problem ale cała infrastruktura (przełączniki itp.) dalej pewnie w większości są na 100Mbit.
Apropos 100mbit'owej infrastruktury: klik :) (tak, wiem, ze to nie Europa :))

 

Zobaczymy co odpiszą.
Podziel sie odpowiedziami, bo sam jestem ciekaw :)

 

Swoja droga, pochwalisz sie co generuje Ci az taki ruch? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie również do HE (we wszystkich maszynkach mają domyślnie tylko 100Mbit).

 

Swoja droga, pochwalisz sie co generuje Ci az taki ruch?

 

 

To nic mojego :) Po prostu szukam odpowiedniego serwera do postawienia dla klienta, który chce pocisnąć odrobinę danych od czasu do czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shive ngz-server.de

 

ale niestety bardzo drogie pakiety transferu.. można dogadać sie do wiekszych pakietów niz 5TB/mies bez problemu jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta plusserver.de bardzo mi się podoba ;) Niestety switche są tylko FE, ale chyba wybiję klientowi z głowy jego pomysł i zrobimy to po mojemu...

 

@patryk - dzięki za podsunięcie linka, kompletnie zapomniałem o tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZTCW oni mają tylko kolokacje... chyba zdecyduję się na plusserver, ale jeszcze czekam na odpowiedzi od innych (cholerny weekend).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych przedstawiam odpowiedzi uzyskane z DC:

 

Hetzner:

 

- karta w serwerze może sobie być nawet 1Gbit, ale i tak jesteś podłączony do współdzielonej rurki 100Mbit

 

HostEurope:

 

- można dostać maszynkę z kartą 1Gbit, ale tylko w ofercie Server Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ovh.pl masz 1 Gbit. Czemu nie skorzystasz tam ?

 

Łącze 2 x 1 Gbps

Przepustowość 2 x 50 Mbps SLA lub

2000 Mbps bez SLA

 

Trochę mieszają i tak naprawde chyba niewiele więcej da sie wyciągnąć niż gdzie indziej na 100Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarek: Masz *kartę* 1Gbit, co nijak się ma do rzeczywistej prędkości połączenia. Co z tego, że karta jest GE, jak od pierwszego routera idzie np. po dzielonym 100Mbit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jarek: Masz *kartę* 1Gbit, co nijak się ma do rzeczywistej prędkości połączenia. Co z tego, że karta jest GE, jak od pierwszego routera idzie np. po dzielonym 100Mbit?

 

 

no fakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK, klient jednak uwierzył, że serwer i tak za żadną cholerę nie pociągnie z taką prędkością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×