Skocz do zawartości
djmcmarco

Prawo , Przepisy Sądowe

Polecane posty

Witam

Mam takie pytanie .

Za jaką kwotę można "wytoczyć" komuś sprawe w sądzie i gdzie o tym można poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Proponuje udać sie do prawnika który zrobi za Ciebie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez znajomosci takich rzeczy tez proponuje zdecydowanie prawnika.

Bo pozniej to juz tylko wieksze schody ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok to moze wytłumacze dokładniej

sprzedawałem na allegro przedmiot , klient nie wywiązał sie z umowy (naszej umowy) zapłaty w określonym terminie . od allegro dostalismy że "zachowuje bezstronność"

mowa tu o przedmiocie za kwotę 190zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś w CD-Action, gdy dali artykuł i szeroko pisali o zabezpieczeniach i sądach itd. wyczytałem, że na Allegro nie przejmują się stratami poniżej 300zł (jak wyżej napisał ktoś "mała szkodliwość").. nie wiem, czy coś się zmieniło heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje założyłem sprawę za 330zł. Kupiłem na allegro "kup teraz" i zarówno allegro jak i policja działają naprawdę dobrze. Allegro wszystko wytłumaczyło, powiedziało co i jak. Na policji spisali zeznanie. Nie zdarzylem nawet dostac zwrotu pieniedzy od allegro, bo zlapali kolesia. W przypadku oszustwa na aukcji nie ma czegos takiego jak mala szkodliwosc i bez wzgledu na kwote postepuja tak samo. [art. 286 $ 1kk]

 

Sprawa pewnie wyglada inaczej w tym przypadku bo jesli dobrze rozumiem, to Ty sprzedawales, on nie zaplacil, a Ty nie wyslales.

 

PS> jesli aukcja dobiegla konca to nie ma Waszej umowy, a jest umowa kupna-sprzedazy z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 grudnia klient wylicytował przedmiot. zerowy kontakt. wysłałem przypomnienie 24 grudnia po czy odpisał ze wpłaci pieniązki 27 grudnia.

 

dzien wczesienj wysłałem kolejne przypomnienie ze jesli nie otrzymam tego dnia wpłaty rezygnuje z aukcji i dalej cisza. 28 grudnia wysłałem formularz zwrotu prowizji . wieczorem tego samego dnia otrzymałem informacje od kupującego ze wpłacił dzisiaj czyli 28 grudnia pieniądze. Otrzymałem pieniązki dopiero 2 stycznia 2008. Informuję ze przedmiot nie zostanie wysłany ponieważ jest obecnie na licytacji a wpłacone pieniązki zwrociłem kupującemu.

 

to wyjaśnienie wysłałem do allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a o co sie tu procesowac? Bo nie za bardzo rozumiem gdzie widzisz problem ze strony klienta.

 

Jest jakis obowiazek wplacenia $ po jednym czy dwoch dniach? (byc moze regulamin allegro jakos to reguluje, bo prawo na pewno nie :-)).

 

O ile widze to sam wycofales sie z umowy wystawiajac przedmiot raz jeszcze i na dodatek nie wycofujac licytacji, mimo ze druga strona chciala umowe sfinallizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miał określony termin , sam go ustalił . nie otrzymałem wpłaty więc wysłałem wniosek o zwrot prowizji

wszystko było zgodnie z regulaminem allegro.

wysłałem wniosek i wystawiłem przedmiot jeszcze raz

 

a pytam o proces czy mi grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, Tobie czy grozi. No tak. Pytanie w te strone jest zrozumiale ;-).

 

Byc moze regulamin Allegro cos tu zmienia (reguluje zasady transakcji), choc watpie. IMO nabywca ma prawo podac Cie do sadu. Ale prawdopodobnie nie bedzie mu sie chcialo, wiec po prostu wystawi Ci slusznego negatywa.

 

Nie obraz sie, ale ciekawy z Ciebie sprzedawca. Kupujacy spoznil sie z wplata o jeden dzien w stosunku do swojej wlasnej deklaracji, a robisz problem :-). Szczegolnie, ze okres swiateczny byl ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko alien ale wiesz , informowałem go o tym i czekałem na wpłate regulaminowy okres czasu

przez ten okres czasu tylko jeden raz do mnie napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest własnie niecierpliwość dzieciaków.. a wiadomo, że nasze instytucje działają tragicznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie przegladam regulamin Allegro i nie widze takiego zapisu.

Bo nic takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załóż konto na allegro , sprzedaj coś to bedziesz miał w zwrotach :

oto cytat :

Formularz zwrotu prowizji

 

 

* Jeżeli Kupujący nie potwierdził chęci zakończenia transakcji lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz wypełnić formularz.

Formularz możesz wypełnić najwcześniej po 7 dniach i nie później niż 45 dnia od zakończenia sprzedaży.

* Prosimy o korzystanie z formularzy zwrotów prowizji tylko w uzasadnionych przypadkach - kliknij, aby zrezygnować.

 

edit:

czyli co proponujecie skontaktować sie , zakonczyc obecną aukcje przed czasem i wysłać przedmiot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

djmcmarco: i to wcale nie znaczy, że musi to zrobić. Tylko kiedy możesz wypełnić FZP. Jeśli kupujący nie potwierdził chęci zakończenia transakcji lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz wypełnić formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załóż konto na allegro , sprzedaj coś to bedziesz miał w zwrotach :

oto cytat :

Formularz zwrotu prowizji

* Jeżeli Kupujący nie potwierdził chęci zakończenia transakcji lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz wypełnić formularz.

Formularz możesz wypełnić najwcześniej po 7 dniach i nie później niż 45 dnia od zakończenia sprzedaży.

* Prosimy o korzystanie z formularzy zwrotów prowizji tylko w uzasadnionych przypadkach - kliknij, aby zrezygnować.

 

edit:

czyli co proponujecie skontaktować sie , zakonczyc obecną aukcje przed czasem i wysłać przedmiot ?

 

Jest umownie przyjęte 7 dni na nawiązanie kontaktu. A w/w zapis do niczego nie zobowiązuje.

Poza tym nie zawsze jest możliwe wpłacenie pieniędzy w ciągu 7 dni. Także wpłaty na dokonywane na poczcie mogą być zaksięgowane na koncie nawet po 21 dniach (sam miałem podobny przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×