Skocz do zawartości
alien

Gazeta.pl & Gmail

Polecane posty

Z dniem 15 lutego gazeta.pl rozpocznie swiadczenie swoich uslug pocztowych w technologii Gmail. Rozpoczelo sie juz wdrazanie technologii :-).

 

Taki mysle sympatyczny news dla sympatykow gazety, szczegolnie zwazywszy na fakt, ze jak obecna poczta gazetowa dzialala - kazdy widzial ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem w ogóle podjarania gmail-em... gmail też działa pożal się boże... jakieś zrywanie połączenia z serwerem przy odbieraniu poczty, czasem jakaś "zajętość"... problemy ze SPAMem (nie to, co trzeba, zaznacza jako SPAM i często gubią się ważne przesyłki, a syf przysyła)... plotki o szperaniu w treści przesyłek... no i przede wszystkim kogo op.. ć jak coś nie działa? heh ja osobiście skrót GMAIL rozwijam "Gówno Mail"..

oby tylko gazeta to robiła na swoich serwach, nie na tym ścierwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dotad bronilem przed gmailem jak moglem, ale jakbys uzywal poczty na gazeta.pl to bys wiedzial dlaczego sie ciesze ;-). To jedyna poczta jaka znam, ktora dziala tylko wszesnym rankiem i poznym wieczorem / w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czemu się tak bronicie przed gmailem ...

używam od .. hmm roku ?

i fakt zdarzyło się że przyszedł spam, zdarzyło się też że ważny mail trafił do spamu ...

jednak wydaje mi się że takie przygody dotyczą KAŻDEJ poczty ?

 

a za co mogę pochwalić ? obsługa własnej domeny , "chat" ( bardzo przydatny na kolokwium :D ) , błyskawiczne wysyłanie / odbieranie ( nie czekam nie wiadomo ile na maila wysłanego sekundę temu )

 

jednym więc słowem szczerze polecam, jedna z najlepszych skrzynek jaką miałem ( a miałem sporo )

 

i tak zupełnie BTW ( sorry że się wcinam w temat )

otóż właśnie mam problem z gmailem i gazetą :D

w strefie domeny mam dodany SPF tak jak to zaleca google :

;
kage.pl. IN MX 0 ASPMX.L.GOOGLE.COM.
kage.pl. IN MX 5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
kage.pl. IN MX 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM.
kage.pl. IN MX 10 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM.
kage.pl. IN MX 10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM.
kage.pl. IN MX 10 ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM.
kage.pl. IN MX 10 ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM.
;
kage.pl. IN TXT "v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all"
kage.pl. IN TXT "v=spf1 a mx ip4:89.149.199.243 -all v=spf1 a mx ip4:84.16.230.227 -all"
;

 

a mimo wszystko gazeta odrzuca mi wiadomości pisząc że zła konfiguracja lub SPF,

ktoś wie co jest nie tak ? próbowałem już wiele różnych wpisów SPF, ale efekt był taki sam, jak powinno to wyglądać poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja myślę, że jak by gmail zaczął swoje konta pocztowe sprzedawać to i tak konkurencji by nie miał.

Aktualnie lecą chyba na jakimś autorskim mta, który działa szybko i efektywnie. System antyspamu jest bardzo dobry i widać, że ciągle się nad nim głąwią. Interfejs perfekcja ... Co wy od nich chcecie ?

Zaoferujecie lepsza pocztę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za co mogę pochwalić ? obsługa własnej domeny , "chat" ( bardzo przydatny na kolokwium :D ) , błyskawiczne wysyłanie / odbieranie ( nie czekam nie wiadomo ile na maila wysłanego sekundę temu )

 

jednym więc słowem szczerze polecam, jedna z najlepszych skrzynek jaką miałem ( a miałem sporo )

 

W bezplatnych trudno sie nie zgodzic :-)

Ale w przypadku komercyjnej poczty chyba praktycznie kazda spelnia te kryteria (rowniez antyspamowe)?

 

Moze z wylaczeniem czatu, ale tego latwo zrealizowac tez The Batem. Fakt, ze nie przez WWW. Jesli uwazasz to za niezbedne to Google jest bezkonkurencyjny :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o2.pl miażdzy gmaila. Jedyna wada to ilość przysyłanych reklam...

 

 

o2 to syff.... reklamy i reklamy... hmm... gmail rulezzz żadnych przerwanych połączeń tak jak mówi sponsi... nie wiem gdzie on to widzi... raz mi tylko email trafił do spamu przez używanie chyba już ponad roku... żadnych reklam, spamu itp.. (fakt jeden na miesiąc może mi się trafi coś ;f)

 

Ostatnio używam też poczty na yahoo i też jest fajna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail:

 

Ciągle pada, problemy z Webmailem, zawieszanie się webmaila. Odczytanie wiadomości poprzez POP w godzinach szczytu jest niemożliwe, zrywa połaczenie lub nie odczytuje wszystkich nowych wiadomości.

Ach, no i oczywiście ściągnięcie jakiegokolwiek załącznika w godzinach 16-22 graniczy z cudem (Ciągle wiszący komunikat o skanowaniu załącznika).

 

O2:

 

Stabilnośc,szybkośc, stabilnośc,szybkośc, niezawodność...24/7/365.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem problemow z GMailem takich jak opisujecie. Ano na moich prywatnych GMailach, na Google Apps wersji darmowych ani Google Apps wersji premium. Wedlug mnie ich darmowy mail dziala lepiej niz wiekszosc platnych opcji konkurencji. Uzywam tez Yahoo! Mail Plus bo ma wygodna fukcje szukania wiadomosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gmail:

 

Ciągle pada, problemy z Webmailem, zawieszanie się webmaila. Odczytanie wiadomości poprzez POP w godzinach szczytu jest niemożliwe, zrywa połaczenie lub nie odczytuje wszystkich nowych wiadomości.

Ach, no i oczywiście ściągnięcie jakiegokolwiek załącznika w godzinach 16-22 graniczy z cudem (Ciągle wiszący komunikat o skanowaniu załącznika).

 

 

Szczerze powiedziawszy nie używam webmaila w google tylko ściągam wiadomości przez POP i wysyłam przez SMTP, używam Thunderbirda do tego z pobieraniem automatycznym co minutę (chyba tak każdy ma :D) I ani razu nie odmówił mi posłuszeństwa.. a używam go chyba już jakoś od ponad roku... Nie mam tych w ogóle 'dolegliwości' co ty ... ;f A załączniki czy też wysyłanie i odbieranie emaili jest realizowana szybko i sprawnie... ja nie wiem jak ty to robisz, że tobie tak działa... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w strefie domeny mam dodany SPF tak jak to zaleca google :

kage.pl. IN TXT "v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all"
kage.pl. IN TXT "v=spf1 a mx ip4:89.149.199.243 -all v=spf1 a mx ip4:84.16.230.227 -all"

a mimo wszystko gazeta odrzuca mi wiadomości pisząc że zła konfiguracja lub SPF,

ktoś wie co jest nie tak ? próbowałem już wiele różnych wpisów SPF, ale efekt był taki sam, jak powinno to wyglądać poprawnie?

Skasuj cala druga linijke, bo takich cudow to ja dawno nie widzialem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p , takie coś wyszło mi z formularza na http://www.openspf.org/ :D

 

co nie zmienia faktu że tak czy siak gazeta odrzuca moją pocztę :D

 

czy ten wpis - kage.pl. IN TXT "v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all" jest poprawny ?

 

----

co do tematu , ja także jeszcze nigdy w życiu nie miałem problemów z gmailem ...

nic się nie zawiesiło, nic się nie opóźniało, wzorowa poczta, imo dużo lepsza od o2 której używałem kilka lat ( no jedyny fajny bajer to powiadomienia real time przez tlen ).

 

jeśli macie coś lepszego od gmaila, niekoniecznie darmowego to się pochwalcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne posunięcie portalu. Będą musieli wykupić wersję korporacyjną bo na wersję free nie mają API czy też możliwości komercyjnego wykorzystywania.

 

Ciekawe tez czy spersonalizują wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p , takie coś wyszło mi z formularza na http://www.openspf.org/ :D
Klamiesz :D

 

czy ten wpis - kage.pl. IN TXT "v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all" jest poprawny ?
Gdyby to byl jedyny wpis to tak, bylby poprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm dziwne posunięcie portalu. Będą musieli wykupić wersję korporacyjną bo na wersję free nie mają API czy też możliwości komercyjnego wykorzystywania.

 

Ciekawe tez czy spersonalizują wygląd.

 

No wiesz, to ze jest to wersja z mozliwoscia komercyjnego uzycia to nie ulega przeciez watpliwosci :-). (zalezy co przez to rozumiesz, no ale nie myslisz chyba, ze przekierowuja po protu swoja domene na serwery Google ;-)).

 

Jest to wdrazane wspolnie z Google. Nie zdziwilbym sie, gdyby wylacznosciowo na PL.

Z reszta maja kase na takie inwestycje. Dopiero co kupili licencje na bebo.

 

Raczej bym sie nie obawial o takie rzeczy, z reszta wspolpraca z Google trwa od wrzesnia - patrz g.pl. Teraz tylko to rozszerzaja na caly portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

TheBlood: to ja jestem ciekaw jakie ty masz łacze, system i co wysyłasz w załącznikach.

Gmaila używam od 2004 roku i nigdy mnie nie zawiódł. W szczególności z webmaila korzystam i nie mam mu nic do zarzucenia, ostatnio tez ściągałem pocztę na dysk i bardzo szybko i zwinnie.

 

Co do gazeta.pl ciekawe rozwiązanie, mają spory kapitał zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I program Google do czytania poczty na komorkach tez dziala ladnie i szybko... (choc wole Yahoo! Go)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli macie coś lepszego od gmaila, niekoniecznie darmowego to się pochwalcie wink.gif

 

Moim zdaniem @Yahoo.pl jest lepsze. Ale to kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe tez czy spersonalizują wygląd.

 

Obawiam sie, ze zmienia tylko logo ;-). I dorobia swoje formatki do rejestracji konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prywatnego maila właśnie w gmail.com już 5 rok (jeszcze zaproszeń wtedy nie było) i uwielbiam tego maila, gdyż:

- nie ma właściwie limitów

- jest bardzo szybki

- łatwo się go obsługuje przez komórkę

- filtr antyspamowy działa świetnie.

- można łatwo i szybko wysyłać wiele (nawet sporych objetościowo) załączników

- integracja z adsense, adwords i innymi usługami google.

- nie ma reklam dołączanych do korespondencji

 

Poza tym można go w miarę wygodny sposób używać jako konta FTP - ja akurat z tego nie korzystam, ale wiem, że sporo osób tak robi.

Korzystam z gmaila codziennie, prawie cały czas i tylko może 2-3 razy od 2004 roku miałem jakiś problem z połączeniem.

 

Osobiście nie miałem doczynienie nigdy z lepszym darmowym mailem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

limitów nie sprawdzałem, więc się nie wypowiem

szybki? eee... chyba w porównaniu do.. no właśnie, do czego? bo wszystko, co mam (fakt, że komercyjne) chodzi o wiele szybciej.. progreso tylko czasem równa "w dół" do GównoMAIL'a..

z poczty przez kom korzystam tylko na home (tam jest fajnie)

antyspam świetnie? buah.. przepuszcza czasem straszny syf, a często białe wiadomości filtruje źle.. sporo z tym problemów mieliśmy w "firmie".. heh..

integracji nie używam

reklamy? no ja z darmowców nie korzystam, więc to dla mnie nie jest zaleta heh

 

aa.. z lepszym darmowyyym.. oki.. tu jest kruczek : )

choć nie wiem, czy o2 nie było kiedyś lepsze (podobno się zepsuło) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mówicie, że Gmail jest wolny. OK - wolno się wczytuje, ale potem nawigacja między listami, itp działa błyskawicznie.

Używam go od kilku lat i nie ma wg. mnie lepszej skrzynki. Sam mam pocztę jednej z domen przerzuconą na Gmail i działa rewelacyjnie !

 

1. Jest to darmowa usługa

2. Ciągle rośnie powierzchnia na email (tylko raz musiałem usuwać, bo zapełniłem 2GB :) )

3. Nie doklejają żadnych reklam do listów

 

 

@Sponsi - jak już to porównujmy darmowe konkurencyjne usługi, a nie płatną usługę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×