Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hshanek

Tani Serwer 1u

Polecane posty

Rozgladam sie za tanim serwerem 1U z redundantnym zasilaczem i conajmniej dwoma hot-swapowymi kieszeniami na dyski 3.5 cala. Moze byc Intel moze byc AMD - nie musi byc 2 procesorowy. Fajnie by bylo zeby w podstawowej konfiguracji ze slabym prockiem i bez dyskow dalo rade to kupic do 3k.

 

Jak znacie jakies modele spelniajace moje wymagania, bylbym wdzieczny za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale z reguły te najtańsze serwerowe rozwiązania/platformy nie posiadają

redundantnego zasilania w standardzie, no a już na bank nie za 3 K PLN brutto razem z CPU.

 

Hmmm, może coś używanego z Allegro? Jest dużo fajnych serwerów 1U,

które kompletne(choć bez szyn do szafy) można kupić w bardzo przystępnej cenie.

Ot przykładowo taki: http://allegro.pl/item282279115_hp_prolian...2x36gb_dvd.html

Jest też sporo fajnych 380-tek HP 2U. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 3 tyś kupisz na pewno używanego Della PE1750 z dyskami SCSI (maksymalnie 3) i Xeonem. Występował w opcji z dual PSU i pojedyncznym. Ostatnio widziałem jakiegoś z 1 GB RAM, Xeonem 2.8, 3x36 GB i podwójnym zasilaniem na Allegro poniżej 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz serwer na celeronach to przecież nie wsadzisz do niego opteronów czy xeonów. Inny socket.

Podałeś link do serwera z 512mb ramu (IMO to zbyt mało) i bez dysków, i z jednym zasilaczem. Wychodzi ponad 2k, więc raczej cięzko bęðzie znaleźć coś za 3k pasujące do Twoich wymagań.

 

DL 360 są fajne. Poszukaj jakiejś pasującej do Twoich potrzeb.

 

BTW. po co Ci 2 zasilacze, jeśli kupisz bez dysków, a potem pewnie wrypiesz tam zwykłe dyski sata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle ale z tego co wiem to w socket 775 mozna wlozyc celerona, pentium, c2d, c2q czy xeona, a w socket AM2/AM2+ semptrona, athlona czy opterona. Wiec sie wydaje ze wymiana semptrona na np. athlona powinna zajac nie wiecej jak 5 min (w przypadku intela podobnie).

 

Zgadzam sie ze 512 to duzo nie jest ale na apache'a i baze starczy, przynajmniej poczatkowo, a z czasem ilosc pamieci mozna zwiekszyc jeszcze szybciej niz wymienic procka.

 

Mam wrazenie ze nie wyrazilem sie precyzyjnie wiec dodam ze rozgladam sie ze platforma ktora w podstawowej wersji bedzie tania, ale bedzie mozna ja latwo rozbudowac i przy pelnej konfiguracji (redundantne zasilanie, cztero rdzeniowy procesor(y), kilka GB ramu, dyski SAS w raid 1/5/6) bedzie wydajna i przede wszystkim bezawaryjna. Zalezy mi na redundantnym zasilaniu przede wszystkim dlatego ze mialem kilka przygod z zasilaczami i wiec ze sa one podatne na awarie, tak sama zreszta jak dyski.

 

Co do DL360 to nie znalazlem nowej wersji z kieszeniami na 3.5 dyski a 2.5 dla mnie to jakis kosmos. Pozatym cena troche za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma byc tanie, bardzo stabilnie i miec duze mozliwosci rozbudowy.

Szukasz czegos czego nie ma.

Hotswapy i redudantne zasilacze maja tylko serwery ze sredniej i gornej polki cenowej.

Jesli zdecydujesz sie na markowy serwer typu DELL , IBM to ja zycze szczescia w poznejszej rozbudowie w opraciu o sprzet niedostarczony przez producenta.

 

Co do jakosci i skalowalnosci Twoje wymagania spelni DELL PE 1950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×