Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Harold

[wirtualny]

Polecane posty

Witam!

 

www.gokf.gda.pl szuka nowego domu. W tej chwili całość jest niemalże statycznym html-em, ale po przeprowadzce stopniowo będzie się pojawiał panel administracyjny, a treść będzie opakowywana w html dynamicznie. Jeżeli chodzi o zasobożerność, to w tej chwili mamy ~50-150 sesji dziennie (dane na wrzesień - potem mi odcięto statystyki, a nie odczuwałem potrzeby przywrócenia ich), a strona zajmuje niecały 1GB. Ponieważ na stronie pojawiają się terminarze zawodów (wszystkie oficjalne rozgrywki międzyszkolne w Gdańsku przechodzą przez nas), wszelkie dłuższe (krótkie też :P) pady są bardzo niemile widziane - nie stracimy na nich "tysięcy złotych", ale jakieś dzieciaki mogą stracić szansę na realizację swoich marzeń i sportowych ambicji :) Dobra, hiperbolizuję i się rozwodzę, przejdę do konkretów.

 

Wymagania:

  • duża niezawodność
  • 3 - 10 GB powierzchni
  • "dostateczna ilość" transferu (10-20 GB/m-c to IMO spokojny zapas, aczkolwiek nie mam dostępu do żadnych statystyk oraz logów - nie wiem, jak jest teraz)
  • PHP5, MySQL
  • biblioteka GD
  • swoboda w zaparkowaniu starej domeny
  • min. 10 skrzynek pocztowych
  • cena do 500 zł netto/rok; aczkolwiek przy takich wymaganiach idzie się spokojnie w 100-300 zamknąć :)

Dodatkowe atuty:

  • SSH
  • możliwość "rozmowy" z bazą (poprzez interpreter SQL odpalany przez SSH, otwarcie portu MySQL'a na połączenia zewnętrzne, czy też jakieś phpMyAdmin)
  • perl (nie chodzi mi o CGI - serwis będzie mocno przebudowywany, czasem może zajść potrzeba odpalenia jakiegoś smoka do wyłuskania treści z kilkudziesięciu/kilkuset plików html-owych i przerzucenia jej do bazy, aczkolwiek można też coś takiego w PHP pisać)
  • szyfrowane ftp (pełen jestem obaw i teorii spiskowych, ale brak szyfrowania będzie bolał tylko mnie, mojego chlebodawcy już nie)
  • mod_rewrite

Gdybym sobie coś jeszcze przypomniał, to dam znać.

 

Po głowie chodzi mi Insane (Biznes Mini lub Biznes), ale jestem otwarty na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po głowie chodzi mi Insane (Biznes Mini lub Biznes), ale jestem otwarty na inne propozycje.

Nie wiem na ile dokładnie sprawdzał Pan naszą ofertę, więc pozwolę sobie odpowiedzieć:

 

SSH

Jest.

 

możliwość "rozmowy" z bazą (poprzez interpreter SQL odpalany przez SSH, otwarcie portu MySQL'a na połączenia zewnętrzne, czy też jakieś phpMyAdmin)

Jest konsola mysql z poziomu shella, phpmyadmin i możliwość łączenia się z bazą z zewnątrz.

 

szyfrowane ftp (pełen jestem obaw i teorii spiskowych, ale brak szyfrowania będzie bolał tylko mnie, mojego chlebodawcy już nie)

Jest, a oprócz tego scp i rsync.

 

perl (nie chodzi mi o CGI - serwis będzie mocno przebudowywany, czasem może zajść potrzeba odpalenia jakiegoś smoka do wyłuskania treści z kilkudziesięciu/kilkuset plików html-owych i przerzucenia jej do bazy, aczkolwiek można też coś takiego w PHP pisać)

mod_rewrite

Wszystko to także jest dostępne.

 

Zachęcam do założenia darmowego konta testowego i sprawdzenia jakości naszych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki faktury i umowa są po polsku, póty położenie serwera za granicą nie stanowi większego problemu :P

 

Ale jeżeli już jesteśmy przy kwestiach geograficznych, to co myślicie o pakiecie STANDARD w IQ.PL? Trochę droższa oferta, ale wyglądają solidnie, najnowsze opinie na forum są w większości przychylne, no i siedzą w Gdańsku, po sąsiedzku, zawsze dodatkowy atut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bierzesz pod uwagę iq.pl to weź również prohost.pl (o którym pisałem wyżej). Stoją w iq.pl (na tych samych serwerach i z tym samym zapleczem), jednak mają inaczej sformułowaną ofertę :P

 

Mysle, ze to zbyt daleko wyciagniete wnioski. Nie mozna powiedziec, ze jedyna roznica to inaczej sformulowana oferta.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof Lendzion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem o zapleczu w sensie supportu tylko o sprzęcie / serwerowni :P Nie iq.pl jako hosting lecz iq.pl jako serwerownia.

 

Nie traktujmy "oferty" w wąskim tego słowa znaczeniu. Oferta to nie tylko pakiet w liczbach ale też konfiguracja serwera, panel czy wreszcie support i jego dostępność oraz wiele innych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Harold... jak Gdańsk, to aż grzech nie dać szansy IQ : )

serwery pod bokiem będą, a jakby co, to można podjechać i pogadać .. no chyba lepiej nie da się trafić mieszkając tutaj : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze to zbyt daleko wyciagniete wnioski. Nie mozna powiedziec, ze jedyna roznica to inaczej sformulowana oferta.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof Lendzion

 

Wyjaśniając sprawę to serwery stoja w szafce iq, mają te same łącza, technicy w serwerowni są od iq.

Reszta to całkiem inna sprawa. Też mamy della ale napewno nie takiego samego jak iq. Oni mają swoje setupy my mamy swoje.

Jesteśmy poprostu innymi firmami. Nasza oferta to nie oferta iq i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, również te słane na priva :P

 

W tej chwili zastanawiam się nad dwoma sąsiadami z gdańskiego zieleniaka - IQ oraz prohost (oferty odpowiednio STANDARD - 5 GB powierzchni, ~40GB transferu miesięcznego, 348 zł netto oraz Plan Platinum - 4,8 GB powierzchni, 64 GB transferu/m-c (and counting :D), 300 zł netto) Istotnych różnic w ofercie nie dostrzegłem, BOK-i po opiniach wyglądają na solidne. Jeżeli ktoś zna obie firmy, to proszę opisać, gdzie i jakich różnic się można spodziewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Harold IQ ma swój panel i loginy mejlowe z prefiksami.. Prohost to cPanel i standard login@domena.tld - to tak na szybko i jak dla mnie główne różnice.. heh no i IQ kilka lat na rynku, Prohost to "młody, obiecujący" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×