Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
M.B.

Dedyk Pod Usługi Voip - Niskie Pingi, Ludzka Cena

Polecane posty

Co myślicie o przydatności Europejskich serwerowni w kwestii usług VoIP? Przypomnę, że w VoIP'ie najważniejszym parametrem jest stabilność pinga (jak najmniejszy jitter), dobrze też żeby ping był jak najmniejszy ale nie jest to tak ważne jak jitter. Na razie pomińmy parametry serwerów, sprzęt odgrywa mniejszą rolę, bo nie przetwarza danych, tylko je przesyła z miejsca na miejsce przy okazji zliczając.

 

Rozważam oferty:

- hetzner.de

- ovh.pl

- datahouse.pl

 

Datahouse wygrywa pingiem i jakością łącz w polsce, ale do TP.Net trzeba dopłacać co może wygenerować znaczne koszty zważywszy na ilość userów neostrady.

 

OVH i Hetzner oferują nieporównywalnie większą "pojemność" łącz, ale ping wzrasta przeciętnie do 40-60 ms, do tego więcej hopów to większa teoretyczna podatność na jittera. Z drugiej strony tysiące polaków używają usług typu voipdiscount czy voipbuster i jakoś im nie przeszkadza że podczas połączenia do sąsiada z osiedla ich głos leci przez holenderską serwerownię bo różnycy prawie nie da się wychwycić...

 

Opóźnienie w zwykłej sieci komórkowej wynosi około 100-120 ms. W wypadku wybrania niemieckiej serwerowni wychodziło by około: USER->SERWER 20ms, SERWER->HURTOWYPROVIDERVOIP 20 ms, HURTOWYPROVIDER->SERWER 20ms, SERWER->USER 20 ms (pingi liczone w jedną stronę) czyli razem 80 ms, co daje wynik lepszy od zwykłego telefonu GSM.

 

Którą opcję byście wybrali? Ktoś próbował jak voip chodzi w praktyce z zagranicznego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwerydedykowane.org

 

tu masz spis, gdzie sa inne tez firmy z serwerami w pl i zagranica, na pewno cos sobie znajdziesz ciekawego :D

 

 

Ale ja znam rynek polskich i zagranicznych serwerowni, chodzi mi raczej o praktyczną poradę czy wybrać krajową czy zagraniczną serwerownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam ani jednego operatora VoIP z tych powazniejszych majacego infrastrukture w "budzetowej serwerowni" klasy hetzner itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Raczej ovh.pl odpada :D ponieważ to Francja :D

A ja Ci polece np. Czechy :D albo Polska (livenet.pl) na razie ma bardzo przyzwoite łącza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wymieniony już przez Ciebie eTOP (datahouse.pl). Fakt, że za łącze do TPNET'u trzeba dopłacać, ale myślę, iż warto wybrać ich ofertę (głównie dlatego, że mają wpięcia do węzłów wymiany ruchu międzyoperatorskiego PL-IX, WIX, oraz AC-X - to ostatnie poprzez styk z Atman'em). Sam kolokuję u nich od września swoje serwerki i jestem zadowolony- nie tylko z jakośći, ale również z fachowej obsługi klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wymieniony już przez Ciebie eTOP (datahouse.pl). Fakt, że za łącze do TPNET'u trzeba dopłacać, ale myślę, iż warto wybrać ich ofertę (głównie dlatego, że mają wpięcia do węzłów wymiany ruchu międzyoperatorskiego PL-IX, WIX, oraz AC-X - to ostatnie poprzez styk z Atman'em). Sam kolokuję u nich od września swoje serwerki i jestem zadowolony- nie tylko z jakośći, ale również z fachowej obsługi klienta.

Rozmawiałem z tą firmą ostatnio, faktycznie, całkiem sensowni zdają się być

pod wieloma względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z tą firmą ostatnio, faktycznie, całkiem sensowni zdają się być

pod wieloma względami.

Są bardzo elastyczni pod wieloma względami i bardzo łatwo można się dogadać jeśli chodzi o jakieś niestandardowe wymagania. Nie jestem u nich jakiś super dużym klientem, a mimo tego traktują mnie poważnie na każdym kroku. Miałem już okazję sprawdzić jak działa support w niedziele o 17ej i nie zawiodłem się. Poza tym... jak dzwonie to zawsze słyszę po drugiej stronie słuchawki "Dzień dobry, Panie Krzysztofie..." - nawet nie muszę się przedstawiać. Z dostępem do serwerowni (kolokuję swoje własne serwerki) też nie robią żadnych problemów- nawet jeśli jest potrzeba posiedzieć u nich kilka godzin. No i... jaką ładną mają sekretarkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×