Skocz do zawartości
Emil

Przekroczenie 1tb Na Hetzner

Polecane posty

Witam

Mam zamiar kupić serwer dedykowany w HetZner ale boje się bo serwer mi zużywa około 3TB transferu na miesiąc więc po przekroczeniu 1TB będzie przepustowość 10mbit/s. Moze ktoś wie jak się będzie zachowywał serwer przy takiej wlasnie przepustowości jeżeli zuzywa tak duzo transferu?

 

Moze ktoś przekroczył tzw. 1TB transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar kupić serwer dedykowany w HetZner ale boje się bo serwer mi zużywa około 3TB transferu na miesiąc więc po przekroczeniu 1TB będzie przepustowość 10mbit/s. Moze ktoś wie jak się będzie zachowywał serwer przy takiej wlasnie przepustowości jeżeli zuzywa tak duzo transferu?

 

Moze ktoś przekroczył tzw. 1TB transferu?

 

 

w Twoim przypadku po przekroczeniu 1TB bedzie sie zachowywal tak samo jak przed :)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki jakie łącze w praktyce można osiągnąć z tych 100mbit, czy może każdemu dają 100mbit-ów na początku czy i tak nie można wyciągnąć więcej niż powiedzmy 20mbit/s. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Twoim przypadku po przekroczeniu 1TB bedzie sie zachowywal tak samo jak przed :)

Możesz to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie jak z serwera dziennie zużywa się 100Gb transferu to nie wiem czy będzie serwer działał bez zamułek, strony będą się wczytywać szybko, pliki będą się sciągać szybko?

 

Jest może jakieś polecenie ktore sprawdza ile zuzywamy przepustowosci? I jezeli chodzi o to 10mbit/s to jest podlaczone tylko pod moj serwer czy pod wszystkie inne serwery?

 

Aktualnie korzystam z 100mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Osobiście, miałem z tego łącza non stop ok 50 Mbit max to było 85 Mbit (według cacti i snmp).

Po przekroczeniu 1 TB nie spadło odrazu tylko po kilku dniach i niby do ok 10 Mbitów, a i tak wychodziło po za ok 20 Mbit.

Przyznaje, że na siłe tego nie testowałem tylko patrzyłem na jedną maszynę która była wykorzystywana nietypowo (maszyna prywatne kino :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz to rozwinąć?

 

cofam to.

troche pomylilem sie w liczeniu :P

mysle ze jego serwis wyciaga okolo 17 Mbit a wczeniej myslalem ze 10 Mbit

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde... LIPA i co teraz? Jak myslicie? Mam zamowic czy dać sobie spokoj?

 

Moze znacie inna tania serwerownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za takie znów grosze bo za 0.5TB zapłacisz tyle co za kolejnego dedyka z 1TB transferu.. Więc chyba bardziej opłaca się to drugie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucamy 4 euro (albo 50GB) i mamy na następnego dedyka z 1000GB... Tak więc czy ten transfer jest taki tani? W pewnym sensie nie bo dedyki z transferem są tańsze od samego transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

No i mamy odpowiedz ;]

Ja wam opowiem w styczniu jak z tym przekroczeniem transferu ;p bo do konca grudnia nie dam rady lecz w styczniu prawie na pewno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi

 

No i mamy odpowiedz ;]

Ja wam opowiem w styczniu jak z tym przekroczeniem transferu ;p bo do konca grudnia nie dam rady lecz w styczniu prawie na pewno :]

 

 

no miales opowiadac a tu nic...czekamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

juz mam serwerek w hetzner miałem około 2TB transferu w miesiącu i nie odnotowałem wolniejszego ładowania stron, uploadu czy downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy masz ruch w miare rowno rozlozony, czy strona ma specyficzny natlok w okreslonym czasie. W hetznerze (notabene swietna serwerownia, lacznie z ze zdalna konsola i mozliwoscia instalacji samemu innych systemow) nawet przy ograniczeniu do 10Mb/s masz 4.5GB transferu na godzine, w praktyce wiecej (jak pisal Patrick, nie przycinaja do rownych 10Mb/s, zapewne przelacznik wrzuca na inny szkielet), wiec mozna zalozyc 7GB/h. Powinno wytarczyc, ew. opoznienia nie beda duze, nawet jezeli wiekszosc transferu zzera content strony a nie np. downloadingi.

 

edit:

eh nie przeczytalem ost. posta Emila, ze juz przetestowal osobiscie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można skorzystać z oferty dedyków w OVH... Nawet Kimsufi nie ma limitu transferu. A za niewielkie pieniądze można dostać całkiem

przyzwoity sprzęt. Np:

http://www.ovh.pl/produkty/eg.xml

Przy wykupieniu ww. opcji masz łącze 1 Gbps.

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze teraz w ovh sie czeka po 3 tygodnie na serwer, ale chyba w HE, ktos tutajmowil ze tez z 3 tygodnie sie czeka .... ogolnie jak ktos potrzebuje duzo trafiku to tylko ovh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasza niewiedza mnie dobija. Na serwer w OVH czeka sie ok tydzien,, plus minus 1 jedzien, wystarczy spojrzec w regulamin ktory ta kwestie reguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta.. na pewno...

 

Przykład?

Serwer zamówiony 30. a dostałem wczoraj o godzinie 4:35... i co 1 tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po 5 dniach napisalem maila, maja wg regulaminu 7 dni roboczych, tak mi powiedziano z bok`u. Wiec zlamali regulamin ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×