Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LaNdScAp3

www.boo.pl

Polecane posty

Dzisiaj na ogień idzie www.boo.pl Serwer przez wiele osób niedoceniany, czy są do tego podstawy - oceńcie sami

 

Usługa : boostandard

 

Pojemność konta : 40 MB

Rozmiar bazy danych MySQL : 2 MB

Miesięczny transfer : 4 GB

 

Cena : 8 zł brutto (lub 10.98 zł za 1 SMS) / kwartał

 

Usługa : booplus

 

Pojemność konta : 50 MB

Rozmiar bazy danych MySQL : 4 MB

Miesięczny transfer : 4 GB

 

Cena : 16 zł brutto (lub 21.96 zł za - 2 SMS) / kwartał

 

Usługa : booextra

 

Pojemność konta : 50 MB

Rozmiar bazy danych MySQL : 4 MB

Miesięczny transfer : 4 GB

 

Cena : 32 zł brutto (lub 43.92 zł za - 2 SMS) / kwartał

 

Dane techniczne :

 

dostęp do konta przez FTP

dostęp do FTP przez WebFTP

3 miesiące aktywności konta

obsługa PHP, XML, GZIP, GD

protokół WAP

dostęp do phpMyAdmin

dostęp do webmaila (także przez wap)

bezpieczna poczta przez SSL (webmail)

autorski system diagnostyczny kont

możliwość podpięcia własnej domeny

2 podstawowe aliasy email

adres email w kilku domenach

nielimitowany rozmiar listów

antyoszust (autoryzacja smtp)

skaner antywirusowy poczty

blokowanie niechcianej poczty

autoresponder

obsługa plików .htaccess

własne strony obsługi błędów

regularny backup danych

możliwość dowolnej rozbudowy konta

nieograniczony transfer dla poczty i ftp

bezpłatne wsparcie techniczne (helpdesk,mail,gg,forum,irc)

 

Dodatkowo można dokupić :

 

aktywna usługa subdomen - usługa wliczona w cenę usługi booplus i booextra

aktywna usługa aliasów email w subdomenie / forwarder

 

Plusy :

- Płatność SMSem

 

Minusy :

- Bardzo niestabilny serwer, często zdarza mu się "paść"

- Łącze nienadające się do tego typu usług - długie ładowanie stron (zwłaszcza w godzinach 14-23)

- Częste kłopoty z FTP

- Problem z wiadomościami e-mail (nie dochodzą, lub dochodzą bez załaczników)

- Niekompetetni admini

 

Ogólna ocena : 0/10

Status : Radziłbym gorąco się zastanowić nad zakupem

 

No więc od początku, www.boo.pl jest częścią firmy Infomex, firma ta na swojej stronie zachwala pod niebiosa swoją działalność

Budujemy profesjonalne i niezawodne sieci komputerowe dla Twojej firmy. Korzystamy ze sprawdzonych składników najwyższej jakości!
Jeśli sieci zakładane przez Infomex działają tak jak portal boo.pl oraz www.pq.pl (konta shell) to serdecznie wspólczuję osobom z nich korzystającym ;) Moja przygoda z boo.pl zaczęła się w listopadzie 2003 roku, zachwycony że mam możliwość "od ręki" założyć konto o całkiem niezłych parametrach za niską cenę postanowiłem wysłać SMSa i założyć konto boostandard I tak właśnie zaczęła się moja droga krzyżowa.

Po otrzymaniu SMSa zwrotnego aktywowałem swoje konto zalogowałem się, i zobaczyłem forum, niewidoczne dla nie-użytkowników boo.pl wszedłem na w/w i od razu moją uwagę przykuło to, że najwięcej postów znajdowało się na forum, na którym użytkownicy przeklinają boo.pl za to co się tam dzieje, a administratorzy na każdy zarzut odpowiadają że

"...to wina tepsy, ponieważ wymieniają router brzegowy..." W praktyce wygląda to mniej więcej tak:

Zarzut : Co się dzieje z boo że co chwilę serwer pada?

Odpowiedź : Podziękuj tepsie, wymieniają router brzegowy

Wydaje mi się że admini boo.pl tak się do tej regułki przyzwyczaili że nawet na pytanie "dlaczego Polska reprezentacja nie zagra w Euro2004" odpowiedź brzmiałaby "To wina tepsy, od kilku dni wymieniają router brzegowy" no ale to już takie moje osobiste odczucie za które kibiców Naszej reprezentacji przepraszam :)

Dnia 24 marca 2004 roku w Aktualnościach boo.pl odnaleźć możemy lakoniczną informację

Informujemy iż w dniu jutrzejszym (tj. 25 marca 2004 roku) serwis hostingowy boo.pl będzie niedostępny w godzinach między 6:00 a 8:00 rano.

Spowodowane jest to przenoszeniem naszych serwerów do nowego Data Center Infomexu, oraz co za tym idzie - zmianą łączy na nowe, o wiele szybsze od poprzednich.

Pełen tekst dostępny pod adresem http://www.boo.pl/news.php?id=64

Niestety, mimo "zmiany łączy na nowe, o wiele szybsze od poprzednich" serwer dalej działa bo działa, do momentu zablokowania mojego konta z powodu niezapłacenia za kolejny miesiąc używania czyli w maju 2004 serwer miał kilka-kilkanaście przerw w działaniu dziennie, przerwy trwają od minuty do kilkunastu minut, czasami może to trwać godzinę, sporadycznie zdarza się że serwer działa cały dzeń bez przerwy, na forum coraz częsciej zamiast niegdysiejszych "Dlaczego serwer nie działał godzinę?" znajdujemy tematy typu "Brawo boo, dzisiaj serwer działał cały dzień". Niedawno po raz kolejny związałem się z firmą Infomex wykupujac konto shell na wspomnianym już portalu www.pq.pl, niestety mimo zapewnień adminów że serwer stoi już na szybszym łączu, lepszym sprzęcie i oprogramowaniu jakość świadczonych przez www.pq.pl usług nie odbiega od usług świadczonych przez www.boo.pl

Wszystkich zainteresowanych chciałem poinformować że powyższego posta starałem się pisać jak najbardziej obiektywnie, wszystko co tu opisałem miało (i ma dalej) rzeczywiście miejsce, i nie są to jedynie moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że miałem konto na boo.pl i nie narzekałem :? Konto działalo sprawnie, nie miałem zbytnich problemów.. Wyniosłem się od nich tylko z powodu ceny, gdyż nie będę płacił 10 pln za konto z (wtedy) małym mysqlem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja trochę odświeżę wątek ;) miałem też tam hosting (nie, nie na strone - dla testów)

i poza ciągłymi komunikatami "klaster chwilowo niedostępny" innych problemów nie było

 

ale za to strony wolno się ładują, błędy mysql "too many" jednak atmosfera na forum bardzo mi się podobała i admini także...

zachowanie ich zwykle nie było "profesjonalne" a wręcz takie "ludzkie" i czasem lekceważące, niestety za bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu
to ja trochę odświeżę wątek :) miałem też tam hosting (nie, nie na strone - dla testów)

i poza ciągłymi komunikatami "klaster chwilowo niedostępny" innych problemów nie było

 

ale za to strony wolno się ładują, błędy mysql "too many" jednak atmosfera na forum bardzo mi się podobała i admini także...

zachowanie ich zwykle nie było "profesjonalne" a wręcz takie "ludzkie" i czasem lekceważące, niestety za bardzo..

 

 

ładny odkop 5 lat :)

 

a hosting odradzam, ekipa na ich forum to prawie dzieci neo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 5 groszy

 

siedze na boo.pl już ładne pare lat i nie jedno tam widziałem... Ich usługi się z roku na rok polepszają ale od początku

 

zachowanie ich zwykle nie było "profesjonalne" a wręcz takie "ludzkie" i czasem lekceważące, niestety za bardzo..

na forum boo.pl jest 1 pracownik infomexu i jest nim weed... cała reszta (moderatorzy, kolorowokropkowcy) to osoby zasłużone dla forum

targetem boo.pl nie jest hosting dla dużych profesjonalnych stron (z czym boo.pl się nie kryje) lecz dla początkujących webmasterów

 

Ciężkie skrypty wiadomo przymulają (np. phpbb by przemo) ale ja na swoich skryptach nie miałem żadnych większych problemów, kilku godzinne przerwy techniczne są nagradzane 1 albo i więcej darmowych dni

 

co do forum... trza wyczuć jego klimat... większość osób które ma kropkę (obojętnie jaką :) ) siedzi już na tym forum pewien czas i są zmęczeni ciągłymi pytania jak to im się pszemek sypie albo jaki jest host mysql (choć 99% pytań odpowiedź jest w dziale POMOC albo temat niżej)

 

Jak ktoś chce profesjonalnej pomocy zawsze jest helpdesk

 

Poza tym trzeba pamiętać że to jednak hosting za 11zł kwartał i nie można spodziewać się cudów... Ale póki co to najlepszy "Tani hosting" (tani w sensie za SMS)

 

tyle odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i prawda, nie ma co wymagac cudow.

ja zaczynalem wlasnie od boo.pl i wygodnie bylo mi placic przez sms. swietny pomysl.

na pierwsza stronke pisana z bledami w htmlu styknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAsakra, wszystko tylko SMS i SMS, wieksza baza, wyślij SMS, dodatkowy transfer WYŚLIJ SMS. zapros admina na browara WYŚLIJ SMS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już korzystam 3 lata z tego hostingu i z roku na rok jest co raz lepiej. Ogólnie jestem zadowolony choć jest to faktycznie hosting dla niewielkich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę lub lekko wyższą masz lepszy hosting w innych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wiadomość informacyjna

 

Z przykrością informujemy że serwis boo.pl oficjalnie kończy swoją działalność. Tym samym niemożliwe będzie wykupienie nowych lub przedłużenie ważności posiadanych kont.

 

https://www.boo.pl/?aktualnosci,163

Edytowano przez PRO86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×