Skocz do zawartości
sasza

Dns'y A Vps W Hosteurope

Polecane posty

Jestem już po pierwszej zabawie z moim VPS u nich i mam zagwostkę - wynikającą z mojej niewiedzy oczywiście.Do tej pory na hostingach nie mialem z tym problemu - a teraz mam zonk ;)

 

Zakupilem jakąś domene w godaddy.com I chcę ustawić nameservers na mojego VPS'a . Jak mam to zrobić?

 

W Plesku dodalem domene w moim VPS

 

Probowalem w godady.com ustawiac tak:

 

samo IP mojego servera (wtedy wypisywalo mi ze zle TLD)

pozniej ns.mojadomenka.info (wówczas dostawałem info, ze nameserver nie zarejestrowany)

na koniec dalem ns.hosteurope.de (przyjął, ale pewnie to nie jest dobry wybór)

 

oczywiście musialem wpisać dwa dnsy i drugi wpisałem ns2.hosteuope.de . Czuję, jednak, ze coś jest nie tak ;) Może ktoś wspomoże potrzebującego, moze po prostu pominolem jakis krok :)

 

Probowalem takze w panelu kis wybrac dnsy auotmatyczne, Wkomunikacie napisalo mi, ze mam ustawic na takie ns.hans.hosteurope.de - niby dalo sie ustawic w go daddy ale ciagle niedziala :) a do tego chyba, za ta usługę jedno euro mi skasowalo - przynajmniej tak mi się zdaję, bo ten panek kis jest caly po niemiecku :)

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to tak:

 

W panelu domeny:

 

Primary DNS ustawiam na:

 

ns.moja_domena.com (np. com) (ewentualnie jeśli trzeba, uzupełniam wpis o IP serwera w HE)

 

Secondary DNS ustawiam na:

 

fns1.sgh.waw.pl

fns2.sgh.waw.pl

 

W serwisie FreeDNS ustalając typ strefy jako "zapasowy" oraz IP podstawowego (primary) serwera DNS jako IP serwera w HE.

 

Następnie dodaję w Plesku domenę, zaznaczając, że chodzi o "fizyczny jej hosting".

 

Kolejnym etapem jest dodanie rekordów NS do domeny. O ile ns.moja_domena.com zostanie dodana automatycznie, to już nowe rekordy NS dla fns1.sgh.waw.pl oraz fns2.sgh.waw.pl należy dodać ręcznie...

 

Powinno działać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

 

niestety u mnie wywala się już na pierwszym kroku, bo w godaddy jak wpisuję ns.moja_domena.info to mi się wywala, ze "nameserver not registered" W plesku tą domene mam podpiętą i jest ustawionz tez ns.moja_domena.info - typ record A - Ip moje z HE.

 

Nie wiem co powinienem zrobić, żeby ten nameserver byl zarejestrowany ...

na freedns tez juz chyba mam wszystko poprawnie ustawione..tylko ten ns.moja_domena.info mnie drażni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety u mnie wywala się już na pierwszym kroku, bo w godaddy jak wpisuję ns.moja_domena.info to mi się wywala, ze "nameserver not registered" W plesku tą domene mam podpiętą i jest ustawionz tez ns.moja_domena.info - typ record A - Ip moje z HE.

 

W panelu, gdzie masz zarejestrowaną domenę musisz utworzyć hosta: ns1.twojadomena.pl -> adresiptwojegoserwera i tak samo dla ns2. Następnie możesz zmienić dns na ns1.twojadomena.pl (oczywiście, jeśli na serwerze masz wszystko poprawnie skonfigurowane).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W panelu, gdzie masz zarejestrowaną domenę musisz utworzyć hosta: ns1.twojadomena.pl -> adresiptwojegoserwera i tak samo dla ns2. Następnie możesz zmienić dns na ns1.twojadomena.pl (oczywiście, jeśli na serwerze masz wszystko poprawnie skonfigurowane).

Pozdrawiam

Dzięki, to pomogło, mimo że opcja była jak na mój gust raczej ukryta w go Daddy :) teraz wszystko śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tej rozmowy gdyż otwieranie nowego Topica nie ma sensu ...

 

Poszedłem z poradą saszy co do konfiguracji tych DNSów ale niestety to u mnie nadal nie działa. I możliwe jest to, że wina leży po stronie dostawcy domeny, dlatego pytanie jak mogę przekierować DNS na VPS w HostEurope kiedy dostawcą domeny jest AZ.pl ? Czy ktoś z was miał podobny problem ? jak to można rozwiązać ?

 

Dzięki za każdą pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłączę się do tej rozmowy gdyż otwieranie nowego Topica nie ma sensu ...

 

Poszedłem z poradą saszy co do konfiguracji tych DNSów ale niestety to u mnie nadal nie działa. I możliwe jest to, że wina leży po stronie dostawcy domeny, dlatego pytanie jak mogę przekierować DNS na VPS w HostEurope kiedy dostawcą domeny jest AZ.pl ? Czy ktoś z was miał podobny problem ? jak to można rozwiązać ?

 

Dzięki za każdą pomoc ...

 

sam sobie odpiszę :)) udało się a dla nie wtajemniczonych to musicie dodać swojego hosta w opcjach panelu az, tylko co ważne musi być to host wraz z adresem IP. Po jakimś czasie odświeżą się hosty i można wpisac domenę w dnsy.

Później to kwestia czasu i wszystko powinno ruszyć.

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×