Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Allen

[szukam] Hosting Z Java

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Przymierzam się do zakupu konta www (raczej wirtualnego), które posłuży mi głównie w celach prywatnych do:

- (głównie) testowania oprogramowania web w ramach tworzenia projektów uczelnianaych oraz własnych kreacji poza zajęciowych

- gotowe aplikacje Web, pomocne w organizacji kontaktów, zainteresowań itp. np. SugarCRM

- przechowalnia plików zw. z uczelnią, działalnością prywatną (na pewno nic niele

alnego)

- mała, prywatna witrynka/ew. blog

- może coś na małą skalę jeszcze przyjdzie mi do głowy.

 

 

Oczekiwania hostingowe:

 

- pojemność konta: ~4GB

- transfer: ~80-100GB/rok

- dobry uptime

- b. dobra i w miarę szybka pomoc załogi ;)

- codzienny backup

 

koniecznie obsługa Javy (w wersji 1.5->1.6->najnowsza stabilna)

- J2EE: JSP, JSP Beans, EJB, Servlety

- PHP 5.x, 4.x

- CGI

- Ruby, Ruby on Rails, ASP.NET (ew. możliwość dostępu, jeszcze nie potrzebuję)

- dostęp do WAP

- opcjonalny dostęp do szyfrowania SSL

- Bazy danych: ilościowo, hmm 5-30 sztuk -> nieograniczony; fajnie, gdyby limit wielkości bazy był wyższy niż 4-10MB, najlepiej ograniczony tylko max. pojemnością konta.

--- MySQL 5.x, 4.x,

--- PostgreSQL 8.x.y (niekoniecznie, ale mile widziany dostęp),

--- JBoss/Tomcat 5.5.y->6.x.y (możliwie najnowsza, stabilna)

 

- możliwość podpięcia domen (1-5 lub więcej)

- subdomeny, co najmniej kilkanaście->nieogranicozna

- dostęp do FTP (kilka/-naście kont)

- dostęp do mod_rewrite, .htaccess, własne komuniakty błędów,

- dostęp do logów serwera (aplikacji oraz www)

- możliwość zabezp. stron hasłem

- stats. strony, typu webalizer

- nieogran. l. kont pocztowych, aliasy do poczty

- przekierowywanie poczty

- autoryzacja SMTP

- SSL dla Pop3 i SMTP

- ochrona antywirusowa i antyspamowa

 

To chyba wszystko z opcji, gdyby ktoś miał dodatkowe pytania, słucham.

 

Cena:

Cóż, powiedzmy, że mogę i chciałbym przeznaczyć na to nie więcej niż 200-300 PLN rocznie.

Jeżeli nie w Polsce to międzynarodowo (w niższej lub podobnej cenie).

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, powiedzmy, że mogę i chciałbym przeznaczyć na to nie więcej niż 200-300 PLN rocznie.

Jeżeli nie w Polsce to międzynarodowo (w niższej lub podobnej cenie).

Raczej tylko VPS i raczej nie w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc innych baz danych wymieniłeś chyba wszystko co da się obsługiwać. Teraz zastanów się czy:

a) jest takie połączenie możliwe (przy pełnej funkcjonalności)

;) czy za taką śmieszną cenę da się to kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Javy to sprawdz www.jhosting.pl

Obawiam sie jednak, ze nie spelniaja wszystkich kryteriow (ale kryterium cenowe tak).

 

Z tym, ze aplikacje Javowe do zasobooszczednych nie naleza. Do tego taki na przyklad Sugar CRM to potrafi produkowac tyle ciepla co 10x Joomla.

 

Takze bez VPS moze sie nie obejsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T:

Właśnie się tego obawiałem. Chyba, będę musiał poszukać szerzej za granicą, chociaż u niektórych stawki też są niczego sobie ;/

 

Noone:

1. To by był model mniej więcej idealny, jednakże np. w przyp. baz danych nie powinno być problemu z udostępnieniem zarówno MySQL jak i Tomcat'a.

2. W Polsce może to i jest śmieszna cena, bo stawki - jak przeglądałem - 100PLN/m-c wzwyż. Czy pomiędzy Javą a chociażby PHP jest tak duża różnica w zasobożerności, aby wołać sobie co najmniej 100PLN/m-c dla hostingu Javy a powiedzmy 60PLN/rok bez??? A może to wynika z niedoinformowania? :?

 

alien:

1. Przeglądałem ofertę JHosting jeszcze w nocy. Wedle wymagań mniej więcej by się mieścił poza pojemnością (no śmieszną trochę... 200MB?), tylko, że to jest jakieś >100PLN/m-c, a cena J2EE dopiero do uzgodnienia. Tak czy inaczej przedzwonię jeszcze, dopytam się.

2. System typu SugarCRM potrzebuję do organizacji moich kontaktów Online/Offline. Po ostatniej reinstalacji stacjonarnego systemu operacyjnego gdzieś mi "wcięło" książkę adresową i 2xx maili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Java ma zdecydowanie inny profil niż takie PHP. Po pierwsze, java dużo lepiej się skaluje niż takie PHP ale dla małych stron jest o wiele bardziej zasobożerna (na przeciętnym serwerze hostingowym możesz spokojnie upchać kilka tysięcy niewielkich stron w PHP podczas kiedy stron w Javie to może co najwyżej kilkaset). Po drugie, najważniejsze, Jave się trochę trudniej hostuje - nie wystarczy tutaj, jak w przypadku hostingu PHP, wgrać pliki przez FTP i odpalić stronę. Co gorsza, nie wiem jak teraz ale kiedyś, część zmian wymagała restartu np całego kontenera a to oczywiście jest niedopuszczalne w środowisku dzielonym. No i chyba sama JVM nie posiada za bardzo mechanizmów pozwalających na wydzielenie poszczególnych instancji i na przykład jeśli jeden programista zacznie bawić się garbage collectorem to może to bardzo negatywnie działać na inne strony hostowane przez tą samą JVM. Posiadanie osobnej JVM dla każdego użytkownika oczywiście jest możliwe ale kosztowne ze względu na potrzebne zasoby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ostatniej reinstalacji stacjonarnego systemu operacyjnego gdzieś mi "wcięło" książkę adresową i 2xx maili...

 

Pewnie Pewnie używałeś jakiś Microsoft i dlatego taka przygoda. Jak nie potrafisz chronić danych na localhoscie to nie licz ze uda ci sie to na shared hostingu.

 

Takze bez VPS moze sie nie obejsc...

Z tym stwierdzeniem sie zgadzam. Jeśli ktoś pisze strony pod Java (przeważnie zaawansowane aplikacje) to z założenia ma duży budżet i kilka tysięcy rocznie na maszynę nie jest dla niego żadnym problemem. Ale są też tacy "webmajstrowie" co twierdzą ze da sie zrobić CMSa za 300-400 PLN ale to pozostawiam bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. W Polsce może to i jest śmieszna cena, bo stawki - jak przeglądałem - 100PLN/m-c wzwyż.

 

Nie tylko w Polsce. Dominujacym kosztem w przypadku hostingu zaczynaja byc ludzie. A przy obsludze Javy, tak jak napisal pleple jest wiecej pracy, a i specjalistow mogacych sie tym zajmowac jakby mniej niz PHP.

 

Do tego oczywiscie dochodzi standard, czyli koszty sprzetu i data center, ktore sa tu wyzsze niz w bardziej masowym home z uwagi na brak efektu skali.

 

No i brak konkurencji. Im bardziej niszowy produkt, tym wyzsze ceny mozna dyktowac.

 

Oczywiscie mozna kupic takiego VPS, gdzie placisz glownie za sprzet i lacze, ale wciaz nierozwiazany pozostanie problem administratora, ktory zajmie sie reszta. Nie sadze, aby managed VPS z Java wyszly taniej.

 

Czy pomiędzy Javą a chociażby PHP jest tak duża różnica w zasobożerności, aby wołać sobie co najmniej 100PLN/m-c dla hostingu Javy a powiedzmy 60PLN/rok bez??? A może to wynika z niedoinformowania? :?

 

Juz Ci odpowiedzial pleple i ja sie z tym zgadzam. Przy duzych projektach wychodzi to na korzysc javy (ale tylko pod warunkiem odpowiedniej optymalizacji systemu i serwera aplikacji, a to znow koszt czynnika ludzkiego). I wieksza skalowalnosc, ktora tez jest tutaj wazna. Przy mniejszych aplikacjach okazuje sie, ze narzut systemowy na to by mala aplikacja javowa mogla sobie szybko smigac jest wiekszy niz sama aplikacja. PHP bedzie tutaj wygrywac, zwlaszcza po optymalizacjach.

 

Co gorsza, nie wiem jak teraz ale kiedyś, część zmian wymagała restartu np całego kontenera a to oczywiście jest niedopuszczalne w środowisku dzielonym. No i chyba sama JVM nie posiada za bardzo mechanizmów pozwalających na wydzielenie poszczególnych instancji i na przykład jeśli jeden programista zacznie bawić się garbage collectorem to może to bardzo negatywnie działać na inne strony hostowane przez tą samą JVM. Posiadanie osobnej JVM dla każdego użytkownika oczywiście jest możliwe ale kosztowne ze względu na potrzebne zasoby..

 

Tak, wlasnie to tez jest istotne. W srodowisku wspoldzielonym trzeba myslec zupelnie inaczej i okazuje sie, ze w wielu miejscach sa dodatkowe narzuty systemowe.

 

 

Troche tak zapytam... Co to za wielki projekt z takim budzetem, ze bardziej oplaca sie robic to w Javie niz w PHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Jythonem to już w ogóle zaczynacie mieszać bo to jest całkiem co innego. To jest implementacja pythona w Javie, nie na odwrót ;) No i jest kompatybilny z wersją 2.2 a nie 2.1 (co nie zmienia faktu, że to i tak spora przepaść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, Jython niestety jakos daleko w tyle. Najlepsze, ze oni go rozwijaja, kompatybilnosc z 2.2 wyszla jakos w sierpniu. Tylko, ze sa sto lat za murzynami :-).

 

Tak czy siak Jython jest tu kiepskim pomyslem jednak, wymaga zainstalowania tak czy siak srodowiska javowego. W pierwszej chwili o nim pomyslalem, ale szybko ten pomysl poddalem autokrytyce ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pleple:

Problem JVM i potrzeby restartu w niektórych przypadkach jest mi znany. Niestety nie jest to przyjemny składnik tego systemu. Chcę po prostu móc testować (web) aplikacje Javy w bardziej.. hmm realnym (<- być może złe słowo) środowisku niż localhost (nawet jeżeli to dziwnie brzmi). 

Sieci komp, konfiguracja z tym związana to nie moja broszka, nie przepadam. Wolę w tym przypadku skorzystać z outsourcingu.

 

 

Pewnie Pewnie używałeś jakiś Microsoft i dlatego taka przygoda. Jak nie potrafisz chronić danych na localhoscie to nie licz ze uda ci sie to na shared hostingu.

Ehh. To, że wcięło to pierwszy przypadek, jaki mi się zdarzył. Miałem po prostu wszystko uporządkowane w jednym miejscu i niestety niedostępne z zewnątrz. Hosting umożliwiłby mi dostęp do tych danych z dowolnego miejsca + kilka projektów z innych rejonów IT, a i z upublicznianiem prywatn. peceta nie chce mi się kombinować i nie jest mi to na rękę.

 

 

Jeśli ktoś pisze strony pod Java (przeważnie zaawansowane aplikacje) to z założenia ma duży budżet i kilka tysięcy rocznie na maszynę nie jest dla niego żadnym problemem. Ale są też tacy "webmajstrowie" co twierdzą ze da sie zrobić CMSa za 300-400 PLN (...)

VPS czy dedyk byłby najlepszy, tylko widzisz. Jak nie masz dużego portfela, który możesz przeznaczyć na ten cel, to kombinujesz w inny sposób. W ostateczności skonfiguruję serwer na localhost.

 

Troche tak zapytam... Co to za wielki projekt z takim budzetem, ze bardziej oplaca sie robic to w Javie niz w PHP?

Jeżeli do mnie pijesz, to potrzebuję to (jak w 1. poście) na projekty uczelniane, w nast. semestrze specjalizacja na kierunku, własne, nieskrępowane kreacje. Zapewniłoby mi to lepszą dostępność do tworzenia tegoż oprogramowania (w czasie gdy jestem np. na uczelni a nie w domu). Nie ukrywam, że dopiero uczę się Javy i nie jestem jeszcze pro or smth w tej kwestii, chociaż mam w planach certyfikaty Suna. Przyszłość wiążę raczej z Webapps, Java, Ruby, .NET niżeli z PHP i to chyba tyle na temat dlaczego w Javie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak projekty uczelniane to kombinuj na uczelni, jesli to jakas wieksza uczelnia to powinni Ci dac rade cos zorganizowac, szczegolnie gdybys chcial pod tym katem pisac prace :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uczelni generalnie można by się dogadać, jednakże nie sądzę, aby było to tym razem właściwe wyjście. Z debuggerem wolę jednak pracować w zaciszu. Do niedawna miałem jeszcze pomysł na inżynierkę, ale chyba jednak będę musiał raz jeszcze przeanalizować tą kwestię.

 

W kwestii Javy pozostanie mi chyba tylko local ;/

Cóż, może w końcu ruszy się coś w tej kwestii w Polsce. Monopoly is bad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Ja ci mogę za darmo na vpsie środowisko odpowiednie odpalic ;) jednak nie licz na jakośc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×