Skocz do zawartości
websign

Backup Bazy Danych ...

Polecane posty

Witam

 

Mam wykupiony hosting w IQ.PL. Okazuje się, że phpmyadminem nie da się zrobić eksportu danych z bazy większej niż 10 MB, dostęp z zewnątrz też nie działa (np. mysql administratorem) i w zasadzie przy każdej chęci backupu trzeba pisać do administratora z prośbą o backup.

 

Czy ktoś z Was ma pomysł jak zrobić w takiej sytuacji backup ? Może ma ktoś z Was jakiś cudowny skrypcik w PHP, który zrobi dumpa całej bazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do czego Ci tak częsta kopia bazy danych? Przecież to IQ.pl tym się zajmuje...

 

Niektórzy też wychodzą z takich założeń, a potem narzekają, że stracili jedyną kopię, bo serwer padł i backupu nie było. Sam byłem świadkiem już kilka razy, że niby backup miał być, a nie było. Poza tym backup od czasu do czasu się przydaje, chociażby w celu testowania strony i nowych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To masz bazę większą niż 10Mb, nawet po spakowaniu? Bo tam jest gzipowanie, nie?

 

To ile ona musi mieć tekstowo.. 70Mb? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile ona musi mieć tekstowo.. 70Mb? heh

 

a co w tym dziwnego ? nie każdy ma np. forum z 3 postami na krzyż :D

 

a co do backupu .. wydaje mi się że o IQ akurat martwić się nie musisz.

nie dziwię się też że nie pozwalają eksportować dużych baz ( to znacznie obciąża serwer jeśli np. X osób w tym samym czasie będzie backupować duże bazy )

 

nie pozostaje ci więc nic innego jak napisać do admina bądź backupować po kawałku ( np pojedyncze tabele )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź już padła (post webh.pl). Mysqldumper załatwi sprawę nawet przy dużych bazach.Bez problemu robiłem nim backup baz kilkuset megowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc - sprawdzę jak działa ten skrypt.

 

Co do baz, to rzeczywiście mam trochę stron z treścią, a wszystko będzie wkrótce się rozwijać, dlatego też nie będę przecież dzielił jednej bazy na kilka mniejszych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś na własne potrzeby robiłem i wysyłałem bazy danych na email. Sprawdzało się to dobrze, dopóki poczta nie odrzucała moich duzych kilkunasto MB przesyłek :)

mysqldump --user=LOGIN --host=localhost --password=HASLO --all-databases --compress > Bazy.sql && gzip -c Bazy.sql > Bazy.gz && mutt -x -s Bazy -a Bazy.gz EMAIL@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś na własne potrzeby robiłem i wysyłałem bazy danych na email. Sprawdzało się to dobrze, dopóki poczta nie odrzucała moich duzych kilkunasto MB przesyłek :)

 

Sposób dobry, wystarczający dla większości przypadków.

Ja bym dorzucił jeszcze jedną metodę, którą polecam:

 

1. Stworzenie skryptu np. w bash łączącego się (jak powyżej pisał Info-Cal) z bazą i robiącego dump-a bazy (najlepiej z datą w nazwie co pomoże w segregacji plików), pakowanie pliku dump-a (dla zaoszczedzenia miejsca na ftp) i wrzucanie do konkretnego katalogu na ftp,

2. Dorzucenie do zadań Cron cykliczne wykonywanie skryptu np. raz dziennie o 6.00,

3. W razie potrzeby ustawienie usuwania plików dump-a starszych niż 1 miesiąc,

 

Skrypt nie jest skomplikowany, nie wymaga ogromnej wiedzy z programowania. W ramach pakietów hostingowych w Hoste.pl skrypt możemy dorzucić gratis. Można też poprosić adminów u których jesteś z hostingiem o pomoc.

 

 

--

Tani hosting

Tanie domeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja np robie dzienny backup bazy roznym moich stron. co prawda spakowany dump ma nie wiecej niz 2mb poki co. wolam po prostu w php przez exec mysqldump | gzip > plik i ten plik sciagam u siebie na kompa. w ten sposob na serverze mam bacukp tylko z 2-ch ostatni dni a u siebie na kompie dzienny z jakiego okresu tam chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×