Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
starsin

Pod-domeny Na Różnych Hosting-ach

Polecane posty

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie utrzymywania różnych poddomen na różnym hostingach. Załóżmy ze kupiłem domenę asd.com oraz mam hosting w dwóch firmach host1.pl i host2.pl, które mają odpowiednio name servery: ns1.host1.pl i ns1.host2.pl.. Teraz chce na tych dwóch hostingach poumieszczać poddomeny asd.com:

- sub1.asd.com na host1.pl

- sub2.asd.com na host2.pl

- samą domenę asd.com na host1.pl

 

Próbowałem to robić w następujące sposoby:

 

1. w panelu do zarządzania domeną asd.com ustawiłem name servery na ns1.host1.pl i ns1.host2.pl oraz na hostingu host1.pl dodałem domenę sub1.asd.com i asd.com, a na hostingu host2.pl domenę sub2.asd.com

2. w panelu do zarządzania domeną asd.com ustawiłem name server na ns1.host1.pl oraz na hostingu host1.pl dodałem domenę sub1.asd.com i asd.com a na hostingu host2.pl domenę sub2.asd.com. Dodatkowo na host1.pl dodałem wpis dla domeny asd.com:

asd.com. NS ns1.host2.pl.

3. w panelu do zarządzania domeną asd.com ustawiłem name server na ns1.host1.pl oraz na hostingu host1.pl dodałem domenę sub1.asd.com i asd.com, a na hostingu host2.pl domenę sub2.host2.pl. Dodatkowo na host1.pl dodałem wpis dla domeny asd.com:

sub2 CNAME sub2.host2.pl.

 

moje pytanie brzmi teraz: który sposób jest poprawny? Jeśli żaden to jak to powinienem zrobić. Z testów jakie przeprowadziłem wynika ze dla sposobów 1 i 2 domena sub2.asd.com nie zawsze jest dostępna. Czasami przeglądarka nie może jej odnaleźć. Wygląda to tak jakby zapytała się tylko jednego name servera a nie wszystkich po kolei aż dostanie odpowiedz. Dla sposobu 3 wszystko wydaje się działać ok. jednak jest on o tyle uciążliwy że trzeba dla każdej poddomeny dodawać osobny wpis CNAME. Natomiast nie miałem problemu (dla każdego sposobu) z domenami na asd.com i sub1.asd.com.

 

Testowałem to tylko na 3-4 hostingach w Polsce dlatego chciałbym aby ktoś kto ma w tym większe doświadczenie się wypowiedział bo nie wiem czy te problemy, które opisałem wynikają z „jakości” tych hostingów czy pro prostu źle to konfigurowałem.

 

O jeszcze jedną rzecz chciałbym się zapytać. Czy to co robiłem wystarczy aby obsługiwać pocztę z domen sub1 (np. kowalski@sub1.asd.com) na host1 i z sub2 na host2 (np. nowak@sub2.asd.com)? Bo tego to w ogóle jeszcze nie sprawdzałem i nie wiem czy może trzeba może dodać jakieś wpisy typu A/MX?

 

Czy to zależy może od paneli jakie posiadają poszczególne hostingi (sprawdzałem głownie na DirectAdmin)? Czy jest tylko kwestia odpowiednich wpisów dla domen?

 

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pytanie brzmi teraz: który sposób jest poprawny? Jeśli żaden to jak to powinienem zrobić.
Zaden :D

 

1) Ustaw ns1.host1.pl i ns2.host1.pl jako Twoje NS'y,

2) Dodaj wpis sub2 CNAME sub2.host2.pl w NS'ach host1.pl,

3) Dodaj sub1.asd.com i asd.com na host1.pl,

4) Dodaj sub2.ads.com na host2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawie to samo co moj sposob 3 :D tylko ze Ty na host2 dodajesz domene sub2.asd.com a ja sub2.host2.pl

mi sie wydaje ze to jak on sie nazywa na host2 to juz nie ma znaczenia bo to ze to jest sub2.asd.com jest zapisane tutaj: sub2 CNAME sub2.host2.pl.

mysle ze gdyby dodac na host2 domene zxc.host2.pl i na host1 wpis: sub2 CNAME zxc.host2.pl. to tez bedzie dzialac.

czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie to samo co moj sposob 3 :) tylko ze Ty na host2 dodajesz domene sub2.asd.com a ja sub2.host2.pl
Sorry, jakis strasznie rozbity dzisiaj jestem :D

 

mysle ze gdyby dodac na host2 domene zxc.host2.pl i na host1 wpis: sub2 CNAME zxc.host2.pl. to tez bedzie dzialac.

czy sie myle?

A co za roznica czy bedzie tam napisane zxc czy sub2? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie odnośnie utrzymywania różnych poddomen na różnym hostingach. Załóżmy ze kupiłem domenę asd.com oraz mam hosting w dwóch firmach host1.pl i host2.pl, które mają odpowiednio name servery: ns1.host1.pl i ns1.host2.pl.. Teraz chce na tych dwóch hostingach poumieszczać poddomeny asd.com:

- sub1.asd.com na host1.pl

- sub2.asd.com na host2.pl

- samą domenę asd.com na host1.pl

 

 

Dobrym rozwiązaniem, może okazać się, posiadanie pakietu hostingowego w odpowiedniej firmie, która daje możliwość samodzielnej konfiguracji rekordów DNS dla obsługiwanej/posiadanej domeny (w tym przypadku domeny asd.com).

Dzięki czemu będziesz w stanie dowolnie konfigurować w DNS poszczególne rekordy (MX, A, NS, TXT...) dla domeny głównej (np. asd.com) jak również subdomen (np. sub1.asd.com, sub2.asd.com) tworzonych w domenie głównej.

 

Wspomniałeś też o chęci obsługiwania poczty w subdomenach tworzonych w domenie głównej. I niestety kierowanie poprzez CNAME nie zawsze będzie działało (ponieważ działa jak alias), wszystko zależy od konfiguracji serwera na który kierujesz poprzez CNAME.

 

Dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kierowanie nowo tworzonych subdomen na DNS-y kolejnego usługodawcy (poniżej przykład który polecam), lub kierowanie rekordów A i MX ( również dobry sposób ).

 

posiadając: asd.com

 

asd.com kierujesz na: ns1.host1.pl i ns2.host1.pl (na pakiet 1 z możliwością konfiguracji DNS),

sub1.asd.com nie musisz konfigurować, bo i tak kieruje na: ns1.host1.pl i ns2.host1.pl (na pakiet 1 z możliwością konfiguracji DNS),

 

sub2.asd.com kierujesz na: ns1.host2.pl i ns2.host2.pl (pakiet2 u dowolnego usługodawcy, gdzie subdomenę traktujesz jak domenę dodając zgodnie z zasadami usługodawcy),

 

kolejna.asd.com kierujesz na dowolne DNS-y kolejnego usługodawcy, itd.

 

Myślę że propozycja dobra i łatwa wbrew pozorom w obsłudze.

 

Jeśli jesteś zainteresowany pakietem o wspomnianej funkcjonalności, czyli samodzielnej konfiguracji domen w DNS to proponuję odwiedzić stronę (www.hoste.pl). Na każdym pakiecie jest możliwa konfiguracja którą przedstawiłem powyżej.

 

--

Tani hosting

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×