Skocz do zawartości
michaeln

Ile Kosztowaloby Napisac Taki Cms..?

Polecane posty

Serwis typu:

http://working-dog.eu/

 

Czyli baza danych rodowodow, osiagniec, zdjecia i troche filmow :) Taki maly CMS...

 

Jaki bylby szacunkowy koszt napisanie czegos takiego?

 

Pozdrawiam i dziekuje

Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

300-400? firma? czyli w tym VAT? ee.. wydawało mi się, że przynajmniej 3-4 razy więcej..

chyba, że chodzi o sam kod, szybko coś zmodyfikują ze swoich prywatnych gotowców, do tego bez żadnej grafiki itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafik 500 zł

Programista 1000 - 2000 zł

 

I masz wszystko zrobione na cacy ; ].

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za informacje. Przekaze osobie, ktora jest tym zainteresowana.

Jakby ktos mial wiecej "ofert" to prosze pisac :)

 

Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to zobacz tutaj: www.zlecenia.przez.net

Nawet wrogowi nie polecam :P Tam są sami "specjaliści" co podstawowych rzeczy nie wiedzą o potrzebie / wymaganiu X ale co tam, licytują w ofercie. Człowiek takiego wybiera i po paru dniach się okazuje, że "dopiero się doszkala" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...bo jak się wybiera z ofert wartych tysiaka bambusów w stylu "300zł - tanio, profesjonalnie, w dwa dni", to pewnie : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koło 300 - 400 zł to myślę, że jakaś firma zrobi.

Jeśli chcesz tanio to poszukaj jakiegoś gimnazjalistę który to zrobi za 50-100zł.

Mogę ci polecić kogoś jak byś chciał :P

Heh, ciekawe komu by się chciało pisać nowe oskryptowanie z taką kwotę :P

Dolicz do tego jeszcze jedno zero i możesz negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, mam kilku zdolnych studentów z którymi współpracuje - uwierz, że nie tylko im się chce, ale nawet będą usatysfakcjonowani taką wypłatą.

Wiele osób wciąż patrzy na tego typu usługi pod kątem dużych firm, które faktycznie wykonują to z jednym zerem dodatkowo.. ok, jak kto lubi - ja wiem, że od nich otrzymam praktycznie ten sam produkt jakościowo, a jeszcze gratis będę mógł sobie powybrzydzać i nikt mi za to dodatkowo nic nie policzy ; ].

 

Btw. Kto powiedział, że oskryptowanie ma być nowe ?

Nie może się opierać na jakimś dobrym open source ?

To jest właśnie to myślenie, przykładowo robimy sklep internetowy dla klienta.. indywidualna grafika, indywidualne rozwiązania programistyczne, płaci za wszystko max 2 000 zł, ma świetny działający sklep w oparciu o Osc, jakby mu to miał ktoś pisać od zera to faktycznie policzyłby z 20 000 zł i robił to z trzy miesiące.. tylko po cóż ?!

Nieraz już widziałem tego typu prace.. nie dość, że trzeba wyrzucić masę kasy na taki sklep, to później chcąc dodać do niego jakąkolwiek funkcjonalność, znowu trzeba dopłacić i poczekać.. w Osc w przeciągu pół godziny instaluje i modyfikuję odpowiednią kontrybucje, czasem nawet za free, bo i po co brać za to opłatę skoro zrobiłem to w przerwie miedzy obiadem a poobiednią drzemką :-).

 

To taka moja mała refleksja odnośnie dodatkowych zer..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorcia sonin ale kazdy dobry programista/grafik sie ceni i nie bedzie pracowal za groszowe stawki

dedykowany cms - bo o takim rozmawiamy - za 3 cyfrowa sume to smiech na sali

 

co do osc to nie uwazam tego za tak dobre rozwiaznie i przewaznie jestem zwolennikiem systemow dedykowanych (no dobra - sam je robie :P wiec musze byc zwolennikiem)

raz ze takie cos trzeba pilnowac i aktualizowac (na systemy dedykowane ciezej jest sie wlamac bo kod zrodlowy nie jest powszechnie znany) a dwa ze czesto trudno takiego cms'a dopasowac do potrzeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to niedawno jedna (średnia) Firma zapłaciła za firmowego CMS innej webmasterskiej firmie (dość-dobrej) prawie 35 tys. Wiem z dobrego źródła wiec o czym my tu rozmawiamy o 3 setkach? Takie są koszty usług pomiędzy firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Twoje zdanie - szanuje je, niemniej jednak pozostanę przy swojej opinii, że to zwykłe wywalanie kasy w błoto ; ].

Zgodzę się natomiast w kwestii bezpieczeństwa, aczkolwiek przy zastosowaniu dodatkowych środków - naprawdę nie ma się co obawiać.

I wyprzedzając zanim mi ktoś wyjedzie, że Osc jest nieoptymalny - korzystam bazowo z wersji po przebudowie, śmiga jak marzenie.

(I coście się tak uczepili, że ten cms ma być dedykowany ? Jak sądzę, nawet jeżeli zleceniodawca tak to sobie wyobrażał, to praktycznie do każdego przemawia racjonalna rozmowa, że wszystko można zorganizować taniej, szybciej, i późniejsze utrzymanie również będzie tanie i szybkie).

 

Edit:

 

@Tomi, ćwicz czytanie ze zrozumieniem, nie pierwszy raz masz z tym problemy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak sonin zgadzamy sie ze za 300-400pln takiego cms'a (dobrego) sie nie dostanie :P

(no chyba ze instalka czegos darmowego z darmowym skinem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że za 300 - 400 zł to co najwyżej średniej jakości projekt graficzny, dlatego napisałem:

 

Grafik 500 zł

Programista 1000 - 2000 zł

 

I masz wszystko zrobione na cacy ; ].

 

: )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sonin zgodzę się ,że za taką cenę student zrobi to z uśmiechem na ustach. Ale co do juvenito to nie wiem czy ty sobie jaja robiłeś czy pisałeś poważnie.

 

Dalej miałem coś napisać ale poczekam na odpowiedz juvenito;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mi zaproponował napisanie takiego skryptu to chyba uznał bym to za żart. I mam nadzieję, że nikt tego za tyle nie zrobi.

 

Grafika pewnie ok. 400zł, a system to już zależy. Musiałyby być rozpisane wszystkie funkcje. Pewnie koło 2000zł za coś rozsądnego.

 

 

EDIT: oczywiście chodziło mi o napisanie tego skryptu za 400zł. Taką propozycję uznałbym za żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na systemy dedykowane ciezej jest sie wlamac bo kod zrodlowy nie jest powszechnie znany

Security by obscurity... każdy choć trochę znający się na bezpieczeństwie powie Ci, że to co napisałeś to nie prawda. To działa dobrze tylko na script kiddies podczas kiedy zwiększa problem przy poważniejszych atakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm od firmy 300zł a zdolnego chłopaka 50-100zł mówisz?

 

Po pierwsze nie wiem gdzie znajdziesz taką firmę.

Po drugie jestem licealista i nie mam zbytnio wypchanego portfela ale za 50-100zł to mi by się nie chciało ruszyć nogą ,aby podejść do biurka i zrobić ten projekt.(nie mówiąc o tym ,żebym sie popłakał ze śmiechu jakbyś mi zaproponował takie wynagrodzenie)

Po trzecie mam nadzieję ,że inni też tak będą cenić twoją prace.

Po czwarte jeśli według ciebie to jest takie proste i byle frajer może to napisać to sam to zrób.

 

PS. Żeby czasami ktoś nie myślał nie zajmuję się programowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×