Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Konfiguracja Serwera

Polecane posty

Witam, mam kilka pytan zwiazanych z administracja serwera. Otoz, dysponuje niezbyt duza ilosci pamieci - 256mb. Chcialbym na tym serwerze miec www i mysql. Jesli chodzi o www to napewno bedzie to lighttpd.

Moglby sie ktos wypowiedziec na temat optymalizacji mysql, zeby nie zzeral duzo pamieci?

Mam jeszcze pytanie odnosnie blokady uruchamiania wlasnych programow i dostepu do kompilatorow dla uzytkownikow. Chcialbym aby tylko dana grupa miala taki dostep, a reszta korzystala z tego co jest. Moglby mi ktos pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam kilka pytan zwiazanych z administracja serwera. Otoz, dysponuje niezbyt duza ilosci pamieci - 256mb. Chcialbym na tym serwerze miec www i mysql. Jesli chodzi o www to napewno bedzie to lighttpd.

Moglby sie ktos wypowiedziec na temat optymalizacji mysql, zeby nie zzeral duzo pamieci?

Zacznij od przeglądnięcia tego forum bo jest trochę takich tematów.

 

Mam jeszcze pytanie odnosnie blokady uruchamiania wlasnych programow i dostepu do kompilatorow dla uzytkownikow. Chcialbym aby tylko dana grupa miala taki dostep, a reszta korzystala z tego co jest. Moglby mi ktos pomoc?
Zamknięcie userów we własnych środowiskach? (chroot) chociaż nie jest to oczywiście, żadna gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie odnosnie blokady uruchamiania wlasnych programow i dostepu do kompilatorow dla uzytkownikow. Chcialbym aby tylko dana grupa miala taki dostep, a reszta korzystala z tego co jest. Moglby mi ktos pomoc?

Ustawić możliwość zapisy tylko w katalogach domowych, które są zamontowane z opcją "noexec". Skoro jednak o to pytasz to raczej będziesz miał problem ze skonfigurowaniem tego jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×