Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
c_tom

Vps Czy Dedyk

Polecane posty

Ovh ma bardzo niewydajne dyski. SataII działają gorzej niż 5400 IDE.

 

chodzi mi bardziej o porównanie pod względem np. RAM i jak to się przekłada na wydajność VPS vs Dedyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk jest Twój i tylko Twój. Serwer, na którym stoją VPSy jest podzielony pomiędzy wielu użytkowników. Nie jest nigdy tak idealnie, że żaden nie wpływa na drugiego. Największy problem jest z dyskiem twardym, który w dzisiejszych czasach najczęściej jest wąskim gardłem wielu systemów. Jeśli nawet OVH ma wolne dyski to i tak stawiam, że średnio będzie dużo lepiej niż na VPS (chyba, że dobrze trafisz i inne VPSy nie będą go obciążać bo i tak się zdarza).

 

EDIT:

Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo. VPSy mają zdecydowanie niższy poziom bezpieczeństwa. Nawet jeśli go świetnie skonfigurujesz to może się okazać, że system host (czy dom0, jak zwał tak zwał) posiada jakąś lukę czy inne niedopatrzenie.. Ponadto panele VPSów dają dużo większe możliwości ingerencji w system więc kompromitacja takiego panelu ma również bardziej brzemienne skutki.

 

Z drugiej strony VPS-y są świetne jeśli chodzi o robienie backapów, przeinstalowywanie systemu i naprawianie awarii w systemie. Najczęściej takie rzeczy robi się paroma kliknięciami w panelu administratora.

 

Kolejna sprawa to awaryjność. Sprzęt z niskiej półki psuje się dużo częściej a tanie dedyki stoją właśnie na tego rodzaju sprzęcie. Hardware node dla VPSów stawia się jednak za zwyczaj na mocnym, porządnym sprzęcie z wysokiej półki. Usterki usuwa się również dużo szybciej i nie ma raczej mowy o kłóceniu się czyja to wina że serwer działa niestabilnie co zdarza się w przypadku serwerów dedykowanych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi bardziej o porównanie pod względem np. RAM i jak to się przekłada na wydajność VPS vs Dedyk

 

Przy malo wydajnych dyskach podczas operacji na plikach obrywa procesor, a co za tym idzie caly serwer. Serwery pod vps są zdecydowanie lepiej przygotowane technicznie gdziekolwiek byś go kupił. W końcu nikt nie wrzuci tych kilkunastu/kilkudziesięciu vpsów na dysk-rzęch.

 

Reasumując sądzę, że HE będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za merytoryczne odpowiedzi !

 

czyli lepiej brać VPS'y ,a jak będzie mnie stać na serwer na dobrym sprzęcie to wtedy myśleć o własnym dedyku

 

dzięki @pleple za porównanie okiem admina - to mi też dało do myślenia

 

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli lepiej brać VPS'y ,a jak będzie mnie stać na serwer na dobrym sprzęcie to wtedy myśleć o własnym dedyku

Ja bym powiedział, że to zależy od zastosowania. Jeśli chodzi o wydajność I/O, możliwości i bezpieczeństwo to dedyk jest lepszy. Jeśli chodzi o bezawaryjność, szybkie naprawianie błędów i ogólnie stabilność, wybrałbym VPS. Trzeba się więc zdecydować co dla kogo jest ważniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×