Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sylwia

Domeny w Onet.pl

Polecane posty

Witam.

 

Mam w Onet.pl komercyjne konto pocztowe, z którego jestem nawet zadowolona :P

 

Teraz planuję zakup kilku domen (m.in. pl) - moje pytanie jest takie: jakie macie (Wy, bądź Wasi znajomi) na temat rejestracji i utrzymania domen w Onet.pl?

 

Z tego co widzę to ceny mają wyższe niż niektórzy, ale może jest coś, co przemawia za ytym, żeby kupić domenę u nich?

 

Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam

 

Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Onet jest potezna firma z mocnymi podstawami finansowymi. Wiec nie ma zadnych obaw co do firmy. Jednak ceny maja zdecydowanie wyzsze od wielu innych firm. A nie daja nic wiecej niz inne firmy. Dlatego trzeba sie zastanowic czy warto przeplacac jesli mozna ten sam produkt kupic o wiele taniej w innych firmach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

ja wiem tylko ze mają kosmiczne ceny a domena sie niczym nie różni (bo w zasadzie nie ma czym) od tych kupionych gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie byla to promocja wiazana z czyms innym  

bo nie wierze, zeby tak tanio puszaczali domeny

 

Z niczym. Po prostu jednodniowa promocja :P. Polecam lekture forum WebHelpa np., bylo tam co nieco o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem tylko ze mają kosmiczne ceny

 

Czy ja wiem czy takie kosmiczne? Wprawdzie nie są najniższe, ale też nie najwyższe. Niemniej jednak chcę poznać opinię kogoś, kto już ma tam domenę - jak jest z łatwością ustawień, czy bez problemu wydają authinfo (nie wiem czy będę u nich 'zawsze') itp :P

 

A co do tej promocji za 4,99 - to chyba faktycznie sprzedawali regionalne za 4,99 w piątek (albo w czwartek) bez żadnych dodatkowych warunków, ale się nie załapałam niestety :/

 

Wysłany Wto Kwi 26, 2005 11:44 pm:

 

Poza tym jeszcze jedno - właśnie zauważyłam, że mają niższą cenę za przedłużenie ważności domeny przy jej transferze od innego rejestratora - czy jest tu jakiś haczyk?

 

Mam jedną domenę w Interii, a niedługo kończy się termin ważności no i się zastanawiam :/

 

Źródło: http://domeny.onet.pl/1212314,opis.html

 

Korzystał ktoś i wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rejestrowałem domeny w Onecie i szczerze odradzam. Skusiłem się promocją Onet Boksów i jakoś nie mogę doczekać się przesłania jednego z kodów. Nie zliczę już ile razy pisałem w tej sprawie do BOKu Onet Boksów.

 

Raz nawet odpisali, ale jakby nie na temat. Osoba, z którą prowadziłem korespondencję (brak jakiegokolwiek podpisu) po prostu przestała odpisywać. Kolejne maile pozostały bez odpowiedzi.

 

"Onet.pl Marką Godną Zaufania"? Śmiech na sali! Z tak "życzliwą, fachową obsługą" z pewnością nie będę więcej korzystał z ich usług. Niebawem przeniosę domeny, szukam teraz rejestratora z dobrą ofertą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oferta domen, hostingu i podejrzewam, że wszystkiego innego w Onecie to jedna, wielka lipa.. już kiedyś pisałem na tym forum, klient - totalny laik - do mnie zapukał po stronę..

po zalogowaniu się na jego konto w Onecie okazało się, że owszem, kupił okazyjnie za bodajże 150 czy 120zł domenę + e-mail + ...możliwość skorzystania z 9Mb darmowego miejsca na republika.pl (BEZ PHP i BEZ bazy danych!!)... pakiety Onetu to jeden, wielki przekręt.. drogo, konfigi ubogie.. dla kogoś minimum średniozaawansowanego w hostingu - prawie bezużyteczne najtańsze pakiety... a najdroższe mają ceny jak home.pl.... w końcu postawiłem stronę gdzie indziej.. ale jak to wytłumaczyć klientowi-laikowi, który nie rozróżnia domeny od aliasu? dobrze, że odnowienie dopiero za pół roku.. do tej pory jakoś może się zbiorę i powiem mu o co chodzi.. i postaram się, żeby wyniósł domenę z tego lipnego Onetu...

Onet ma silną reklamę.. i przez to sprzedaje te swoje praktycznie bezużyteczne usługi.. a drogo, że jaaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przenioslem domene z nazwa.pl do onetu, zero problemow, BOK onetu odpisal szybko i z pelna i wyczerpujaca odpowiedza, ceny nizsze bo przedluzenie domeny w .pl w cenie zaledwie 79 zl brutto! Zasadniczo polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja podlinkuje - mam nadzieje, ze wybaczycie inne forum - bo nie chce mi sie przeklejac: http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=24147

 

Ja również zapraszam wszystkich do przeczytania powyższego tematu, a Pana, Panie Macieju, do przeczytania mojej odpowiedzi na powyższe (teraz już wiem, że w odp. się nie myliłem co do osoby i domeny o jaką chodzi :D )

 

I ponawiam ewentualną prośbę (o ile jeszcze trzeba dodawać cokolwiek) na temat upublicznienia Pańskiego listu wysłanego do serwisu domeny.onet.pl z prośbą o interwencję w sprawie z linku wyżej. Ewentualnie służę logami, ale to może zostawię do czasu, kiedy właściciel domeny skontaktuje się z nami :D

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w onecie 2 DOMENY ... com.pl obydwie zakupiłem po 19,99 zł. rok temu , w tym roku za przedłuzenie po 60,02 zł za kazda , nie jest najtaniej, ale nadrozej tez nie

 

Co sie tyczy opisywanej historii ,,, kompletny stek bzdur . po przeczytaniu tego posta , napisałem z komputera zony w pracy prosbe do Onet .pl o zmiane delegacji , poprosili grzecznie tego samego dnia o wszystkie dane , odpisałem ze zapomniałem hasła do konta , poprosili o dane których niema w (WHOIS) ale akurat moje sa nie publikowane + Email ONET z ktorego rejestrowałem domene + Email kontaktowy + tel domowy ... ., wysłali Hasło na Email ktory jest podany jako kontaktowy ...

Takie hostoryjki ,jak opisana mozna wsadzic miedzy bajki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tja.. ale dla kogoś, kto oczekuje czegoś więcej, niż napisanie mejla do BOKu (tylko dostęp do przejrzystego panelu z mnogością opcji i ceną przedłużenia nie 3 x większą) taki onet - masówka - po prostu nie wystarcza.. ba.. dla mnie onet to shhh.... it. Masówka, uboga, ale droga masówka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tja.. ale dla kogoś, kto oczekuje czegoś więcej, niż napisanie mejla do BOKu (tylko dostęp do przejrzystego panelu z mnogością opcji i ceną przedłużenia nie 3 x większą) taki onet - masówka - po prostu nie wystarcza.. ba.. dla mnie onet to shhh.... it. Masówka, uboga, ale droga masówka..

 

 

HAHAHA sorki , jaka Ci jest potrzebna MNOGOŚC opcji ?

 

Chyba czegos nie rozumiem ... to co ty z ta domena robisz ? ma błyskac jak sie wybiera adres?

onetowy panel jest badzo przejzysty , zmianisz DNS i IP , jesli chcesz mozesz takze wybrac zaawansowana obsługe... ale o jakiej mnogosci opcji piszesz :)??? no chyba ze o czyms nie wiem , moze sa jakies dodatkowe ...

cena za przedłużenie to 60 zł za rok.... a teraz porownaj sobie ceny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Orbit ..szybkie zmiany DNSów, bez głupkowatych loginów, ID, czekania całodziennego na chłodną odpowiedź z BOKu, grzebania w panelu nie wiadomo jak głęboko.. dla mnie idealny panel mają domenytanio.pl.. Onet to ściema.. w reklamówkach dla laików teksty w stylu "wszystko full wypas za xxzł" ..tja, a w pakiecie domena, lipny panel i rewelacyjne 9 Mb na stronę w HTMLu... rzeczywiście.. rewelka..

 

Klient jeden to miał.. 120 zł chyba dał.. szmelc jakich mało ten onet.. masówka dla laików, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orbit ..szybkie zmiany DNSów, bez głupkowatych loginów, ID, czekania całodziennego na chłodną odpowiedź z BOKu, grzebania w panelu nie wiadomo jak głęboko.. dla mnie idealny panel mają domenytanio.pl.. Onet to ściema.. w reklamówkach dla laików teksty w stylu "wszystko full wypas za xxzł" ..tja, a w pakiecie domena, lipny panel i rewelacyjne 9 Mb na stronę w HTMLu... rzeczywiście.. rewelka..

 

Klient jeden to miał.. 120 zł chyba dał.. szmelc jakich mało ten onet.. masówka dla laików, nic więcej.

 

 

Nie wiem o czym piszesz .ale to jakas BZDURA ! .. mowa o domenie a nie o stronie ,panel w ONECIE, ma tylko dwie zakładki

DNS i IP ... po zmianie DNS oraz IP . czekałem dokładnie 40 min. na uaktywnienie sie nowych ustawien, po 40 min, Strona normalnie działała na innym serwerze , inny hosting , poza tym , zerknij sobie jakie sa ceny za przedłuzania DOMEN w tych "" według Ciebie super serwisach"" ... 70 zł... nawet widziałem 100 , w ONET masz 60,02 , wiec nie opowiadaj sciem, o jakims DOMENYTANIO.pl ktory jest drozszy o 10zł zł i bardzo mozliwe ze to firma typu ""dzisiaj jest jutro moze bedzie " Wiem ze Onet nie ""ZAGINIE W AKCJI"" , poza tym ze jest tanszy . Czego nie mozna powiedziec o odmenytanio.pl smiechna sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem dużo, Orbit, ale to skasowałem, bo sądząc po twojej wypowiedzi to i tak nie ma sensu: idź, kup w Onecie. Ja kupię, gdzie kupuję. "Ejmeeen"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałem dużo, Orbit, ale to skasowałem, bo sądząc po twojej wypowiedzi to i tak nie ma sensu: idź, kup w Onecie. Ja kupię, gdzie kupuję. "Ejmeeen"

 

ale ja nie musze kupować , mam wykupione nawet dwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałem dużo, Orbit, ale to skasowałem, bo sądząc po twojej wypowiedzi to i tak nie ma sensu: idź, kup w Onecie. Ja kupię, gdzie kupuję. "Ejmeeen"

 

Też nie pojmuję czego brakuje obsłudze domeny w onecie. Panel jest przejrzysty, zmiana delagacji prosta i szybka. Porównanie mam z NASK-iem (żenada) i home.pl (też jestem zadowolony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem.. ja ostatnio znowu błądziłem po panelu onetowskim (tym z secure.onet.pl) ...fakt, że jak już raz znalazłem, to potem na drugi raz wróciłem tam szybciej, niż podczas pierwszego błądzenia... niemniej jednak onet to sieka dla mas i basta.. bzdetne promocje w tylu "domena + strona za 30zł rocznie".. tak, tylko prawie wszystkie opcje do domeny trzeba dokupić (po 20-30zł plus VAT), a miejsce na stronę tylko w czystym htmlu i bodajże 9 Mb.... powodzenia, koledzy webmajstrowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, ze jak ktos sie czyms zajmuje, a pozniej rozszerza na sile dzialalnosc to nie jest to dobre. Wiem, ze to czasem mylacy tok myslenia, ale nic na to nie poradzę.

 

Tak samo jak Daewoo niech robi samochody, a nie monitory, tak samo Onet niech robi skrzynki meilowe i pisze newsy, a nie rejestruje domeny :) Wole zarejestrować u kogoś kto się zajmuje TYLKO albo GŁOWNIE tym :)

 

Ot, tak już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i po co google rozszerza swoja dzialalnosc ? przeciez mieli byc tylko wyszukiwarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak domeny ale PŁATNY email w onecie to kpina.

Spam spam i jeszcze raz spam + maile dochodzące/wychodzące po 70 godzinach to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×