Skocz do zawartości
mahatma

Server(ek) Do Dystrybucji Systemu Przez Pxe

Polecane posty

Witam

Szukam jakiegos malutkiego linuxa ktory pozwolil by mi sklonowac windowsa na np 20 komputerow w sieci lokalnej bez naciskania zadnych klawiszy na tych komputerach z wczesniej przygotowanego image

Czy jest ktos kto chcialby mi w tym pomoc?

 

Pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyglada niezle a teraz jak to zrobic aby po uruchomieniu przez pxe image sam sie zciagnal zainstalowal na dysku bez podchodzenia do tego komputera i bez klikania

ma ktos doswiadczenie

ile by kosztowalo zrobienie czegos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglada niezle a teraz jak to zrobic aby po uruchomieniu przez pxe image sam sie zciagnal zainstalowal na dysku bez podchodzenia do tego pz i bez klikania
google://udpcast+pxe (tylko nie proboj klikac ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
google://udpcast+pxe (tylko nie proboj klikac ;))

 

Ja ciebie bardzo za to dziekuje i szanuje ciebie i cala twoja rodzine

ale ze mnie lamer pieronski i nie umiem tego zrobic

to wlasnie spowodowalo ze moze jak bym komus zaplacil pere zlotych to by mi pomogl to zrobic.

 

Jest ktos zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ktos zainteresowany?
Przykro mi bardzo, ale w chwili obecnej moj grafik jest zapelniony bardziej niz bym sobie tego zyczyl i po prostu nie mam czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde nie ma nikogo kto wie jak to zrobic na jakiejs dyskietkowej wersji Linuxa?

 

Jest wiele ciekawych rozwiazan na rynku w zaleznosci od Twoich potrzeb, jedno z rozwiazan jest firmy Symantec i ma nazwe Ghost.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dużo ludzi wie jak to zrobić ale nie są po prostu zainteresowani dodatkową pracą. W dodatku z doświadczenia wiem, że tego typu sprawy ciężko rozwiązuje się zdalnie. Raz próbowałem i większość czasu marnowałem najpierw na tym żeby rozwiązać problemy w jego sieci (okazało się po wielu godzinach rozmów, że w sieci maja dodatkowy DHCP, który wszystko psuje) oraz na tym żeby pytać gościa przy serwerze co widzi na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że dużo ludzi wie jak to zrobić ale nie są po prostu zainteresowani dodatkową pracą. W dodatku z doświadczenia wiem, że tego typu sprawy ciężko rozwiązuje się zdalnie.

(...)

Dokładnie, jak sobie pomyślałem, że to zlecenie ma być wykonane w 100% zdalnie,

bez możliwości obejrzenia i rozrysowania sobie całej instalacji,

poznania tego co w firmie już pracuje i jak, ujrzałem całą masę przeszkód przed oczami

i odpuściłem sobie, choć kwestia PXE nie jest jakoś specjalnie skomplikowana.

Kto się będzie dla paru groszy prosił o dodatkowe siwe włosy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×