Skocz do zawartości

draker

Użytkownicy
  • Zawartość

    187
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez draker

  1. Witam, Obecnie przerzuciłem się na ofertę kimsufi.com i mój stary serwer z oferty z 2012 roku w Kimsufi (ale "podpięty" w OVH) stał się zbędny. Koszt odnowienia 93,99zł netto / mc, parametry: Procesor: Intel® Xeon® CPU X3220 @ 2.40GHz 4GB RAM Dysk 1x750GB (wymieniony na nowy w OVH bezpośrednio po zakupie - obecnie ma ponad 15000 godzin, ale nie wywala błędami) Oczywiście serwer widnieje w panelu OVH, a nie jak w nowych serwerach - na kimsufi.com, transfer bez limitu, 100MBps, dostęp do 100GB backupa, supportu OVH, możliwość kupna IP Failover - mi to było zbędne i przesiadłem się na nową ofertę w Kimsufi. Data odnowienia: każdego 2 dnia miesiąca (kolejne odnowienie 2 marca). Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o oferty na PW lub mail: drakerc [at] me.com. Cena do uzgodnienia - poczekam na oferty i sprzedaję temu, kto da najwięcej, bo w sumie nie mam pojęcia, za ile powinienem go "puścić".
  2. Witam, Ponownie niestety jestem zmuszony do używania Apache + plesk + ubuntu + php5 + mysql. Wszystko na prawie standardowej konfiguracji. Mam ogromny problem z tym pierwszym - wcześniej na innym serwerze miałem kilka procesów Apache w htopie. Obecnie mam ich kilkadziesiąt. Wszystkie pożerają ogromną ilość RAMu i nie mam pojęcia, w jaki sposóļ mogę to ograniczyć, bo ciężko mi jest z tym wytrzymać. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc, najlepiej jakieś proste how-to, jak to wszystko poprawić, gdyż niestety z Apache za dużo nie mam do czynienia. W załączniku screen z htopa. Obciążenie CPU jest chwilowe, więc proszę się tym nie sugerować.
  3. Firma w Delaware

    Czyli rozumiem, że jednak "można było zrobić to taniej" to bujda, pomyłka, sekret i tym podobne? Okej, czyli jednak dodam do pakietu apostille i gotowe.
  4. Firma w Delaware

    Nie będę wrzucał niczego w koszta. Przecież nie będę konsultował się z moim US, bo niestety, mieszkam w mniejszej miejscowości i nikt nawet tam nie wiedział o istnieniu spółki typu LLC, nawet nie wiedziano o tym, że podatek dochodowy w Delaware wynosi 0%. W razie problemów trzeba będzie walczyć, a nie poddawać się na początku. To fajnie, że można było taniej. Jeszcze fajniej by było, gdybyś napisał, w jaki sposób. Wybrałem pakiet bardzo low-endowy - dopiero za 8 tygodni zajmą się moją sprawą, nawet nie pobrali jeszcze pieniędzy z karty, więc zawsze mogę wszystko anulować. Czyli jednak apostille przyda się? Nie sądziłem, że będę w stanie założyć konto tak "anonimowo", na sam apostille, bez ujawniania moich danych. Nadal do końca nie wiem kilku rzeczy: zgłaszać fakt posiadania firmy do swojego US, czy tylko w razie jakiejś kontroli mieć przygotowane wszystkie dokumenty? Czy mogę robić tak, jak wcześniej pisałem: płacenie kartą płatniczą konta za drobniejsze rzeczy, a w razie kontroli tłumaczyć się tym, że to kupione na firmę?
  5. Firma w Delaware

    Hm, to tak naprawdę wszystko byłoby OK, gdyby nie ten problem z wypłatą pieniędzy. A gdybym płacił kartą płatniczą przypisaną do firmowego konta, a w razie kontroli twierdził, że to wydatki firmy? Nie planuję narazie niczego okazałego za to kupować typu samochód/dom. Aha - Alior Bank nie wymaga apostille - wystarczy im pokazać ten Certificate of cośtam, na którym widnieją moje dane jako właściciela firmy.
  6. Firma w Delaware

    @edit A jednak jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/umowy_miedzynarodowe/usa_konwencja-tekst_polski.pdf Plus "Jeśli płacisz podatek w danym kraju według jego prawa i Twój kraj ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nie możesz zapłacić drugi raz podatku za to samo. A w Delaware nie ma podatku od dywidend, nie pobierasz sobie wypłaty tylko dywidendę." Czyli niby jednak mogę sobie taką dywidentę 0% wyplacic?
  7. Firma w Delaware

    Czyli chyba najprościej będzie sobie co miesiąc udzielać pożyczki na kilkaset lat. Opcjonalnie jeszcze na jakimś forum czytałem, żeby zarejestrować firmę na Cyprze - tam jest podatek 2% od dywident. Akurat Polska ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania - przelewałbym wtedy kasę na konto w Cyprze, a potem na moje konto. Zastanawiają mnie jeszcze trzy rzeczy: -czy mogę wystawić rachunek na taką firmę? Adkontekst tego wymaga, by wysyłać im rachunki -jak to będzie, gdy będę chciał wysłać coś pocztą w imieniu firmy? Jak podam adres z USA jako nadawcę, to w przypadku niedoręczenia będą pewnie chcieli to wysłać do USA -załóżmy, że kiedyś chciałbym poprowadzić mały sklep. Niektórzy hurtownicy pozwalają kupować towary już po cenach brutto - wtedy kupuję taki towar, sprzedaję, wystawiam fakturę dla kupującego i gotowe? Nadal podatek 0% (o ile kupujący jest z Polski)?
  8. Firma w Delaware

    Cośtam mi mówiono, że Polska nie ma umowy z Delaware o unikaniu podwójnego opodatkowania, i chyba w przypadku dywidenty musiałbym opłacić podatek 19%. Czy to prawda?
  9. Firma w Delaware

    Hm, uzyskałem więcej informacji od prawnika i wnioskuję, że najlepiej zrobić to w ten sposób 1: Zakładam konto bankowe w Polsce na firmę (niby powiedziano mi, że apostille nie jest wymagane w niektórych bankach, np .PKO BP tego nie wymaga) 2. Wszystkie wpłaty wędrują na tamte konto 3. I ostatni etap: wypłata. Niby najlepiej jest, abym sobie wypisywał pożyczki na kilkaset lat i wypłacał pieniądze na swoje konto. Tylko zależy mi na tym, abym mógł wypłacać pieniądze raz na miesiąc-dwa - czy tyle pożyczek nadal będzie możliwe?
  10. Witam Musiałem w iptables zablokować wszystkie IP z Chin i Wietnamu, gdyż zaczęto wykorzystywać mój hosting plików do dziwnych celów (wrzucano mnóstwo nielegalnych plików i je pobierano z Chin), przez co wysycali mi całe łącze. Wszystko jest niby OK, Chińczycy nie mogą się już dostać, tyle tylko, że mam ogromny problem z logami. /var/log/messages , /var/log/kern.log i syslog w ciągu kilku minut od startu serwera mają po 200mb, a gdy zostawię serwer włączony na godzinę, to logi ważą 50GB. W logach jest pełno wpisów o blokowaniu IP przez iptables typu: Aug 1 12:13:43 ks22865 kernel: cn Country DropIN=eth0 OUT= MAC=00:1c:c0:f9:6a:97:00:04:c1:56:1a:02:08:00 SRC=121.204.107.234 DST=91.121.8.155 LEN=48 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=47 ID=25620 DF PROTO=TCP SPT=60841 DPT=80 WINDOW=8192 RES=0x00 SYN URGP=0 Aug 1 12:13:43 ks22865 kernel: cn Country DropIN=eth0 OUT= MAC=00:1c:c0:f9:6a:97:00:04:c1:56:1a:02:08:00 SRC=119.112.33.169 DST=91.121.8.155 LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=113 ID=40967 DF PROTO=TCP SPT=2414 DPT=80 WINDOW=64131 RES=0x00 ACK URGP=0 W jaki sposób mogę wyłączyć logowanie Country Drop i innych przez iptables? W konfiguracji znalazłem jedynie opcję o wyłączeniu logowania do /var/log/iptables, a tam nic nie ma... @edit myślałem o tym, aby w /etc/syslog dać wpis kern.warning /dev/null - ciekawe, czy to ma sens.
  11. Blokada w iptables - wielkie logi

    Dzięki Narazie uśmierciłem daemona syslogd, bo zbytnio mi te logi nigdy potrzebne nie były, ale potem zapoznam się z tymi linkami. Korzystałem z tego skryptu: http://www.cyberciti.biz/faq/block-entier-country-using-iptables/
  12. Firma w Delaware

    Cóż - polskie firmy liczą sobie za taką usługę minimum 3000zł. Ja brałem to u firmy, gdzie samemu "konfiguruje" się zestaw - niepotrzebne mi były dokumenty do założenia konta bankowego w USA, które w polskiej firmie kosztowały $200 i inne pierdoły typu wysyłka dokumentów FedExem za $100 - wolę, aby odesłała mi za $5 firma zajmująca się forwardingiem wiadomości USPSem. W sumie wyszło $49/rok za agenta + $90 za rejestrację firmy - $150 w porównaniu do $1000 w polskiej firmie. Dziękuję, ale za te zaoszczędzone $850 poszukam sobie jakiejś pomocy gdzie indziej. Może i potrwa to 3-4 tygodnie (bo tyle mam czekać na załatwienie wszystkiego), nie spieszy mi się, ale mam 2000zł w kieszeni, które mogę wydać na coś innego.
  13. Firma w Delaware

    Witam Lekko odkopię temat. Mam założoną firmę w Delaware, obecnie czekam jeszcze na dostarczenie dokumentów i zaczynam działać. Mam jednak wątpliwości związane z wypłatą środków. Agent w Delaware polecił mi założenie konta bankowego w USA, jednak niestety to odpada, bo przyjmuję głównie płatności PayU, a tam mogę wypłacić pieniądze tylko na polskie konto. Czy mogę dalej używać swojego konta bankowego do otrzymywania płatności? Czy muszę założyć nowe konto na firmę w Delaware? Agent pisał, że chcąc założyć konto bankowe na firmę muszę jeszcze wykupić "Apostille" - a to kosztuje $90, a może tego nie trzeba. I jak najlepiej wypłacić gotówkę? Raczej metoda pożyczki na 100 lat odpada.
  14. PHP5 a zużycie CPU

    Cóż, na standardowej konfiguracji php-fcgi na nginxie padał u mnie co minutę z przeciążenia... Polecam zaopatrzyć się w php-fpm.
  15. PHP5 a zużycie CPU

    A korzystasz z php-fcgi czy php-fpm? W przypadku tego drugiego, polecam pozwiekszac wartosci w /etc/php5/fpm/pool.d/xxx.conf, m.in. spare severs, max servers, etc
  16. Płatności sms czy przelewy?

    Dokładnie, obecnie NIP nie jest potrzebny. Sam nie posiadam NIPu i korzystam tylko z numeru PESEL, czasem są małe problemy, np. w Adkontekst musiałem zmieniać umowę, tak samo w pole NIP często muszę podawać swój PESEL, ale jest OK, nikt do tego się już nie przyczepia, a najwyżej podaję link do odpowiedniej witryny.
  17. Witam Posiadam skrypt PHP do zarządzania plikami. Konkretnie jest to już rozbudowana strona, gdzie użytkownicy mogą pobierać różne publikacje. W skrypcie istnieje funkcja masowego pobierania - użytkownicy zaznaczają pliki do wyboru, a skrypt je kompresuje i podaje do pobrania gotowe archiwum .zip. Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden szczegół - skrypt kompresji oparty jest o zewnętrzną "bibliotekę" ss_zip, o które nawet Google niewiele wie, a została napisana wiele lat temu. Próbuję to zmienić, gdyż podczas kompresji skrypt potrafi zużyć 2-3GB RAMu, co jest całkowicie nieakceptowalne, bo po chwili zajmuje mi całą pamięć. Moje pytanie brzmi: co najlepiej wykorzystać do takiej kompresji? Zależy mi na tym, by zużywało jak najmniej pamięci RAM, a najlepiej korzystało z dysku twardego. Zastanawiałem się nad użyciem exec (zip); - czy jest to dobry pomysł? W PHP dopiero raczkuję, więc proszę o sprostowanie - poniżej to, jak próbuję zaimplementować te exec(zip), a jeszcze bardziej poniżej obecny kod odpowiadający za kompresje. zamieniam $zip->add_file($zip_verz.$cat_dir.$filename, $filename); na: exec ('zip'.$user_random_id.' '.$filename.' '.$filename); potem copy ($user_random_id.'.zip'. $zip_verz.$cat_dir."tempzipfiles/".$jlistConfig['zipfile.prefix'].$user_random_id.".zip"); Poniżej wklejam kod mojego skryptu odpowiedzialny za pakowanie. // when mass download with checkboxes if (!$direktlink){ // more as one file is selected - zip it in a temp file $download_verz = JURI::base().$jlistConfig['files.uploaddir'].'/'; $zip_verz = JPATH_SITE.'/'.$jlistConfig['files.uploaddir'].'/'; if (count($marked_files_id) > 1) { // build random value for zip filename if (empty($user_random_id)){ $user_random_id = buildRandomID(); } $zip=new ss_zip(); for ($i=0; $i<count($marked_files_id); $i++) { // get file url $database->setQuery("SELECT url_download, cat_id, file_title FROM #__jdownloads_files WHERE file_id = '".(int)$marked_files_id[$i]."'"); $file_data = $database->loadObject(); $filename = $file_data->url_download; $file_title = $file_title.' - '.$file_data->file_title; $cat_id = $file_data->cat_id; $database->setQuery("SELECT cat_dir FROM #__jdownloads_cats WHERE cat_id = '$cat_id'"); $cat_dir = $database->loadResult(); $cat_dir = $cat_dir.'/'; $zip->add_file($zip_verz.$cat_dir.$filename, $filename); } $zip->archive(); // return the ZIP $zip->save($zip_verz."tempzipfiles/".$jlistConfig['zipfile.prefix'].$user_random_id.".zip"); $zip_size = fsize($zip_verz."tempzipfiles/".$jlistConfig['zipfile.prefix'].$user_random_id.".zip"); $zip_file_info = JText::_('JLIST_FRONTEND_SUMMARY_ZIP_FILESIZE').': <b>'.$zip_size.'</b>'; // delete older zip files $del_ok = deleteOldFile($zip_verz."tempzipfiles/"); $filename = $download_verz."tempzipfiles/".$jlistConfig['zipfile.prefix'].$user_random_id.".zip"; $download_link = JRoute::_('index.php?option='.$option.'&Itemid='.$Itemid.'&view=finish&catid='.$cat_id.'&list='.$id_text.'&user='.$user_random_id); } else { // only one file selected $database->setQuery("SELECT cat_id, file_title FROM #__jdownloads_files WHERE file_id = '".(int)$marked_files_id[0]."'"); $cat_id = $database->loadObject(); $filename = JRoute::_('index.php?option='.$option.'&Itemid='.$Itemid.'&view=finish&cid='.(int)$marked_files_id[0].'&catid='.$cat_id->cat_id); $download_link = $filename; $file_title = ' - '.$cat_id->file_title; } } Kod funkcji ss_zip na stronie : http://pastebin.pl/64315 Pewna rzecz mnie jednak martwi: jak ktoś wybierze więcej niż jeden plik, to według napisanego przeze mnie kodu jak skrypt je skompresuje? Przepraszam za dosyć sporą chaotyczność, ale myślenie nie działa najlepiej o pierwszej w nocy. @edit Aha, przecież tam pętla jest! To co w takim wypadku? Chyba exec zip odpada. Co można użyć, by zastąpić obecny skrypt?
  18. Ktoś ma jakis pomysł?
  19. Witam, Niedawno przeniosłem większość swoich witryn z Litespeed na nginx z php5-fpm. Wszystko jest OK prócz jednej ze stron, która opiera się na udostępnianiu plików poprzez skrypt PHP. W przypadku Litespeeda wszystko było OK, pliki pobierały się z pełną prędkością i praktycznie nie zużywało to pamięci RAM (z tego co pamiętam, to w ustawieniach miałem ustawioną opcję sendfile na yes). Obecnie gdy ktoś zaczyna pobierać plik z witryny, po wywołaniu skryptu odpowiadającego za wysyłanie pliku dany plik wczytuje się do pamięci RAM (gdy zaczynam pobierać plik ważący 750MB, to zużywa się 750MB RAMu), plik pobiera się z prędkością praktycznie 15kbps, a zużyta pamięć RAM zwalnia się dopiero po ściągnięciu pliku, przez co gdy sporo osób korzysta z witryny, to często zdarza się, że brakuje RAMu. Nie znalazłem w konfiguracji php-fpm opcji do zmiany sposobu wysyłania pliku. Będę wdzięczny za radę, w jaki sposób można zmienić sposób, w jaki nginx / phpfpm wysyła te pliki, by nie zapisywały się one w pamięci RAM, a były wysyłane bezpośrednio z HDD, tak jak to było w przypadku Litespeeda.
  20. Problem z sendfile w php5-fpm

    Jasne że wiedziałem od początku, że w bajtach, bo przecież jest w dokumentacji. Tylko że w we wszelkich dokumentacjach jako przykład podane jest 1024, co mnie zdziwiło, bo z taką prędkością to nigdy by się nic nie pobrało
  21. Problem z sendfile w php5-fpm

    Częściowo - miałem licencję darmową, która ma limit bodajże 200-300 req/s, a na serwerze postawiłem jeszcze jedną witrynę, przez co praktycznie przez cały dzień limit był wyczerpywany i czas oczekiwania na wejście na stronę wynosił kilka-kilkanaście sekund, co było bardzo nieciekawe, a jednak $350 rocznie za licencję na kilka stron się nie opłaca, bo żadnego hostingu nie prowadzę . Przy okazji przed chwilą próbowałem użyć X-Allec-Limit-Rate - trochę mało informacji o tym jest w dokumentacji. W przykładach zazwyczaj podają wartość 1024 - wtedy to mi się plik pobierał z prędkością mniejszą niż 1kbps. Nie mam pojęcia, kto dał ten przykład i dlaczego każdy też go stosuje, bo wtedy nigdy by się nic nie pobrało - po ustawieniu wartości 100000 pobiera się z prędkością 100-121kbps.
  22. Problem z sendfile w php5-fpm

    Raczej downloads. Zresztą nie ma się co wgłębiać, jak będzie podobny problem, to albo trzeba zrobić coś z #error, albo zmiany w skrypcie PHP Mimo wszystko kwestia była lepiej rozwiązana w Litespeedzie. Nie wiem, czy trzeba było konfigurować coś jeszcze, ale wydajność x-sendfile jest gorsza od "tego czegoś" z Litespeeda. Pliki nie pobierają się z pełną prędkością łącza, są dziwne spadki prędkości (raz 600bkps, po kilku sekundach 400kbps i tak cały czas), a dopiero po kilku minutach od rozpoczęcia pobierania zaczyna się pobierać normalnie, z pełną prędkością. Natomiast fajne jest to, że można zastosować X-Accel-Limit-Rate - jeszcze tego nie testowałem, ale w łatwy sposób można w skrypcie php ustawić np. limit prędkości dla niezalogowanych, a zalogowani / userzy premium mogą pobierać normalnie - tutaj wystarczy wrzucić jeden header, a w Litespeedzie trzeba było zmieniać sporo linijek w pliku.
  23. Właśnie wydaje mi się, że gzip nie jest najlepszą opcją, bo chyba w Windowsach standardowo nie ma obsługi gzipa, a szczególnie w Windowsie XP? Mam sporo dosyć niedoświadczonych userów, którzy nie będą szukać jakiegoś dodatkowego programu, tylko poszukają czegoś u konkurencji. Wczoraj wpadłem na "myśl": zamienić w pętli $zip->add_file na coś w stylu zmiennej, która zawierałaby w sobie $filename odstęp. Potem powtarza się pętla i dodaje się kolejne $filename odstęp. Czy da się takie coś zrobić w jednej zmiennej? Potem wystarczyłoby zrobić exec zip $user_random_id $tazmiennaoktorejmowa
  24. Problem z sendfile w php5-fpm

    Jednak to był błąd z PHP, bo zakomentowanie #error nic nie zmienia. Nie wiem dlaczego, ale najwidoczniej x-sendfile wymaga, żeby było tam odrazu /downloads, a nie jako zmienna.
  25. Problem z sendfile w php5-fpm

    Ktoś ma jakiś pomysł? Nawet na forum nginx'a nie otrzymałem odpowiedzi... @edit - Misiek, niestety, nic to nie dało, nadal występuje błąd rewrite or internal redirection cycle while internal redirect Ciekawe, gdzie jest ta błędna pętla i jak na to zaradzić Problem naprawiony, ale nie jestem pewien jak to możliwe. Odkomentowałem #error_page 403 i wszystko już działa Dodatkowo skrypt PHP wygląda teraz tak: //$filename_directoo = '/'.$cat_dir.'/'.$file_url; $sciezka2 = '/downloads/'.$cat_dir.'/'.$file_url; header("X-Accel-Redirect:".$sciezka2); Wcześniej używałem $filename_directoo jako ścieżki dla x-sendfile - ale to pewnie bez znaczenia, chyba, że jakimś cudem x-sendfile wymaga po prostu widoczności tego katalogu (/downloads), a nie jakiejś tam zmiennej.
×