Skocz do zawartości

Chuck

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Chuck

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Dodatkowe opłaty w nazwa.pl

  Miłosz, możliwe że mało choć myślę że już całkiem sporo. Nie mam możliwości sprawdzenia co się stało z tą pocztą a hosting nie pomaga. Kamikadze, tak czytał nawet przed chwilą: https://www.nazwa.pl/fileadmin/nazwa/Regulaminy/Ogolne_warunki_umow.pdf polecam pkt 8 podpunkt 2 oraz https://www.nazwa.pl/fileadmin/nazwa/Regulaminy/Regulamin_uslugi_serwera.pdf gdzie nie ma nigdzie wzmianki o Dodatkowych opłatach IT, które wymyślili i po cichu sobie wdrożyli 8 kwietnia.
 2. Dodatkowe opłaty w nazwa.pl

  Ponieważ nie zmienia się zasad w trakcie trwania 'umowy' a jak już to wypadałoby wcześniej poinformować lub co najmniej zaproponować jakieś rozwiązanie typu rabat na pierwszy taki przypadek a dalej już Klient został poinformowany o nowych obecnie obowiązujących kosztach. A nie, że masz problem i zamiast pomocy odbijasz się od 'jakiegoś' dodatkowego cennika. I co teraz będą się bujać 3 dni z odzyskiwaniem backupu poczty licząc po 200 netto/h a na końcu się okaże, że kopie te nie zawierają interesujących mnie danych? coś tu nie gra :/ I pytanie, mam płacić za usługę odzyskania kopii poczty, która została utracona w wyniku awarii serwera?? za same logi sobie cenią! nie wiem czy ktoś to skasował ale podejrzewam awarie, usuniecie tak dużej ilości emaili (kilka lat, kilka GB danych) gdzie zostały 2 ostatnie miesiące nie jest wykonalne nawet poprzez zaznaczenie shift del!
 3. Witam, wyparowały Ci maile i nie wiesz czy to wskutek awarii czy inny, nie ważne bo nazwa.pl wprowadziła sobie Cennik dodatkowych opłat IT od 08.04.2017 roku i każe sobie słono zapłacić za ryzyko ich nieodzyskania bo co to za kopia max 48h wstecz? Dotarła do kogoś z Was taka informacja w kwietniu o wprowadzeniu opłat? bo do mnie nie! natomiast ich spam cały czas. Usługi IT nazwa.pl.pdf
 4. Dziękuje za informacje, obym nie musiał z tego korzystać :/ jakaś dziwna ta firma
 5. Witam, ciekawi mnie czy też mieliście problem z otrzymaniem kodu authinfo polskiej domeny od firmy domeny.pl? Ceny przedłużeń mają wysokie dlatego przenoszę. Najpierw wielkie pisanie negocjowanie i sugerowanie, że inne firmy mogą mieć 'różnice poglądów' a teraz każą czekać na kod kolejny tydzień!!! Z tego co widzę to oni są taką firmą z różnicą poglądów, tak że odradzam a jak macie jakieś domeny u nich to przenoście czym prędzej!. Może znacie jeszcze inne firmy, które też robią problem i które wypadałoby unikać? przenosiłem już domeny z różnych firm z nazwy, home, netmarku i generalnie dość sprawnie to szło. W ovh to już w ogóle bajka bo samodzielnie można kod wyklikać w panelu.
 6. No właśnie tak to powinno wyglądać, wtedy klient czuje się bezpieczniej. Ale jak nie ma kopii nawet tych tygodniowych i 30 dniowych na serwerze za 140netto (nie jakies 30zl) zresztą pewnie i tak na jednej maszynie to wszystko jest tylko inna powierzchnia na subkonto. To o czym tu rozmawiamy. Każdy serwer powinien być zabezpieczony. W moim przypadku widać, że kopie plików i poczty wykonywano raz na 6mcy? jedynie baza miała aktualny backup.
 7. mzone nie obrażaj się, pojechałeś trochę po klientach, którzy nie robią kopii. Ja swoje kopie mam ale ten tekst mnie dotknął bo to mój wątek i stąd takie głupkowate żarty z polityki backupów. Nie mam nic do firmy mzone, żeby nie było Jestem tylko ciut poirytowany, że to tak długo trwa i że w ogóle ta sytuacja ma miejsce. Brak komunikatów ze strony usługodawcy też jest irytujący. Jak już wspominałem, przenoszę dane 'ze swoich kopii' na inny serwer. Zaufanie do firmy to podstawa w tej branży. Wybrałem kiedyś netmark, bo miał tutaj na webhostingtalk dobre opinie i cena była atrakcyjna. Swoją drogą to w ofercie serwerów powinien się pojawić dodatkowy wiersz w tabelce w okolicy ceny: Kopie zapasowe => "nie licz na nas". Obecnie sytuacja przy tej awarii wygląda tak, że co jakiś czas pojawiają się nowe dane na ftp. Ostatnio wróciła struktura folderów, niestety puste. Ale to już jeden kit. Współpraca z tą firmą dobiega końca.
 8. Jak mzone to określił "serwer za kilkadziesiąt złotych" to można się spodziewać, że jakiś stary linuch na kompletnych rzęchu postawiony na strychu. Spalił się bo słonko przygrzało. Ciekawe co to za DC awaria taka, że pewnie ochrona się też czadem zatruła ot taki żart
 9. Czy firma mzone robi kopie zapasowe? czy też oszczędza Co jak co ale na bezpieczeństwie danych firmy hostingowe nie powinny oszczędzać bo to świadczy o ich wiarygodności na rynku. Cena 140 netto za serwer MIDI netmarku gdzie jest powierzchnia 5GB (brak kopii) w zestawieniu z 50GB za 300 netto np. nazwy raczej nie wygląda korzystnie i nie może być wytłumaczeniem, że im się nie opłaca robić kopii takiego serwera, to jest zwyczajnie śmieszne. Zapewne teraz odzyskując dane ponoszą dużo większe koszty.
 10. Zrobili: pliki w styczniu, baza aktualna - tylko, że trochę to do siebie nie pasuje Gdybym nie pobierał poczty przez klienta na kompie to można sobie wyobrazić utratę korespondencji kilkumiesięcznej.
 11. No właśnie, czytając to kiedyś jak zakładałem konto i teraz ...krew mnie jeszcze bardziej zalewa :/ Po przygodach z padami i tak przeniosłem większość stronek na inne serwery ale zostały mi tam 2 stronki i ostatnio postawiłem 3 blogi (trochę za świeże na odzyskiwanie niskopoziomowe ). Mam kopie lokalnie zrobione, no ale to i tak trochę pracy i czasu znowu trzeba włożyć :/ szukam nowego hostingu. Do nich już nie wrócę. Od wyniku odzyskiwania danych zależy czy podejmę dalsze kroki wobec tej firmy. Na razie raportuję społeczności co się tam wyprawia ku przestrodze. Polityka bezpieczeństwa niezgodna z obietnicami na www oraz regulaminem usług. Kolopik, głównym celem wątku było ostrzeżenie ludzi, że to nie jest bezpieczny hosting, co sam łatwo wywnioskowałeś przeglądając ich zapewniania oraz regulamin. Dziękuje użytkownikowi Pawel_15, trochę mnie uspokoił w sprawie vsdata, wiem że odzyskiwanie wymaga czasu no ale to już półtorej tygodnia :/ Ich hosting to overselling i poszkodowanych, korzystających z tego serwera jest dużo więcej. Aż dziw, że jeszcze nikt nigdzie o tej awarii nie poinformował.
 12. Witam, dnia 06.06.2012 doszło do poważnej awarii serwera wirtualnego n17.netmark.pl. W efekcie awarii (uszkodzenia fizycznego dysków) utracono dużą ilość danych na nich gromadzonych. Kopie bezpieczeństwa najprawdopodobniej nie były wykonywane! Serwer padał już wcześniej, co można prześledzić w komunikatach o stanie sieci/serwerów. Odczuwalne były pady oraz zamulanie. Niestety nie wyciągnięto odpowiednio wcześnie wniosków i doszło do poważnej awarii. Obecnie od ponad tygodnia dyski znajdują się w firmie odzyskującej dane ale szczerze wątpię w wyniki tych zabiegów. Ostatnie informacje zostały podane 12 czerwca (4 dni temu). Do tej pory wykonano: Postawiono serwer; wgrano aktualne bazy danych; uruchomiono pocztę e-mail (backup ze stycznia!!); wgrano backup www (ze stycznia) i jakieś śmieci :/ Laboratorium z Gdyni dalej bawi się z odzyskiwaniem danych..., brak aktualnych komunikatów.
 13. Witam, Proszę o informacje, czy na serwerze ftp po wejściu do public_html można w jakiś łatwy i szybki sposób zobaczyć ile miejsca zajmują znajdujące się tam foldery. Czyli ile zajmuje folder A, folder B itd. W totalcommanderze nie widzę takiej opcji. Może jakiś inny program jest do tego zdolny? PS. Przepraszam za gapiostwo odnośnie tytułowania tematów :/ powinien być dopisek [wirtualny] na początku.
 14. [opinia] Netmark.pl

  Edart, przepraszam no poniosło mnie. Nie porównuj jednak hostingu do braku wody z braku wody przez kilka godzin napewno nie ucierpi wizerunek firmy tak jak ma to miejsce podczas awarii strony internetowej. Wybaczyć to można z pół godzinną awarię ale cały dzień w godzinach roboczych gdzie jest największy ruch? Tłumaczenie netmark jest dość przekonujące, dostałem też od nich jako rekompensate 2tyg przedłużenie serwera więc nie zamierzam zmieniać i nikogo do tego nie namawiam. To jest wybór indywidualny. PS. System ticketów działa dobrze, mam 100% odpowiedzi.
×