Skocz do zawartości

Miela

Użytkownicy
  • Zawartość

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Miela


  1. Dzisiaj, na kilkanaście minut padł home.pl. I to chyba coś poważniejszego, bo nie mogłem się do nich dodzwonić.

     

    Ponadto jakiś czas temu jeden z moich klientów, który ma hosting w home.pl miał spory kłopot. Duży serwis sprzedażowy wyleciał w kosmos na prawie dwa dni. A home.pl nie potrafił szybko zadziałać a po czasie przywrócił kopie sprzed prawie tygodnia. Pech chciał, że akurat serwis był w trakcie doraźnych zmian, które przez to przepadły. No i dzisiaj znów na godzinę zniknęło.

     

    Mam pytanie, czy ktoś też miał ostatnio problemy ze swoimi stronami w home.pl?


  2. Ale rację jest też, że dla stałych klientów takich firm jak home.pl czy nazwa.pl jakiś specjalnych promocji nie ma. Firmy te bazują głównie na przyzwyczajeniach użytkowników. Bo jak się poczuje użytkownik, który miał przez wiele lat do dyspozycji panel home.pl lub nazwa.pl w gołym Cpanelu lub (co gorsza) Direct Adminie czy nie daj boże w Plesku?

    Zagubiony to zbyt łagodne określenie...


  3. Nigdy bym nie zmieniał usług, z których nie byłbym zadowolony. Na Twoim miejscu zostałbym w home.pl. Podobne parametry jak Business Server w home.pl daje Nazwa.pl w serii Activ. Wydaje mi się, że podobnie funkcjonalne.

     

    Ale po co zmieniać, skoro dobrze działa. Nigdy nie masz pewności na co trafisz. A jako stały klient, możesz spróbować poprosić o zniżkę. Może dadzą. Próbowałeś?


  4. chcesz kupic samochod

    masz 10 000

    idziesz do salonu jaguara bo budzet nie jest wazny??

     

    to co napisales to jak sie powinno szukac powaznego hostigu :P

     

    jak ktos ma x kasy to szuka hostingu do takiej kwoty...

    to ze przewaznie kwota jest za mala i kupuja u krzakow czy w jakims innym lesie to inna sprawa

     

    Budżet też jest ważny, ale to tylko jeden z czynników.

     

    Mam 10 000 i (dwa różne przypadki):

    a) potrzebuję samochód o dużej ładowności

    :P potrzebuję dobry samochód, który będzie ładnie wyglądał

     

    Czy w obu przypadkach będzie to ten sam wybór? Śmiem wątpić.

     

    Tak, budżet jest bardzo ważny, ale to nie jedyny czynnik. Może ktoś ma jeszcze inne zdanie?

    Chciałem tylko, żebyście się wypowiedzieli jak szukacie hostingu. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chciałbym, żeby ktoś spróbował się wczuć w klienta, który potrzebuje hostingu o określonych parametrach i ma jakieś tam pieniądze. Czy zawsze najdroższe rozwiązanie będzie najlepsze?


  5. Mam konto w Site5 od maja 2007 roku. Tanio, bo chyba mnie wyniosło niecałe 200 zł / rok (a dolar jeszcze nie był na dnie jak to miało miejsce później).

     

    Limity jak są, to nieodczuwalne. Do zarządzania Cpanel, ale skrojony na miarę. Bardzo ładnie skrojony.

     

    Zalety:

    + można tam wrzucić wszystko i będzie działać :P

    + praktycznie brak limitów

    + niska cena

     

    Wady:

    - uptime - moje konto na serwerze 'all' pada kilka razy w tygodniu na min. 15 minut, przez co uptime moich stron na tym koncie jest nie większy niż 98%

    - odległość (Polska -> TX, USA to kawał drogi)

    - różnica czasu, przez co długie odpowiedzi obsługi w polskich godzinach rannych (bo u nich środek nocy)

     

    Wszystko tam zasadniczo działa, ale już dwukrotnie serwer padł na kilka godzin, bo oni zepsuł się system plików - poinformowali o tym na forum, ale co z tego, skoro serwer nie działał. Można też sprawdzać na ich stronie dostępność serwerów - widać, że zawsze jakiś leży :P

     

    Obsługa klienta jest dobra, pomagają, wyczerpująco odpowiadają... Ale ja miałem wielokrotnie problemy z delegacją domen, np. tych z home.pl. A jednej domeny nie mogłem tam przenieść przez miesiąc, mimo codziennych e-maili do administratorów - w końcu się udało, ale byłem już bliski załamania się.

     

    Ani razu nie zablokowali mi konta, mimo że gdzie indziej mi się to zdarzało. Ale jakość pozostawia sporo do życzenia. Dla osób, które mają niewielki budżet potrzebują dużo miejsca, dobra inwestycja. Pingi 3 razy takie jak do serwerów w Polsce, ale coś za coś. Za tę cenę lepiej się nie da.


  6. Czy szanowne grono doświadczonych klientów firm hostingowych i przedstawicieli tych firm byłoby w stanie określić jak się zabrać do wyboru hostingu?

     

    Borykam się z tym problemem od pewnego czasu, mam kilka stron, którym chciałbym zapewnić odpowiednie warunki mieszkaniowe, ale chyba nigdy nie znajdę czegoś, co mnie zadowoli. Gdzieś na forum spotkałem się z opinią, że kluczowy jest budżet. Nie zgadzam się z tym.

     

    Jeśli ktoś chce przeznaczyć na hosting 300 zł na rok a utrzymywać chce portal, który ma dziennie 50 000 wejść, to znajdzie coś dla siebie w tej cenie?

     

    Kwota jaką mamy ogranicza wybór, ale nie jest najważniejszym kryterium (a na pewno nie może takim być).

     

    Ja zastosowałem takie kryterium:

    1. Uptime, obsługa klienta (na podstawie opinii i testów)

    2. Funkcje, jakie mi są potrzebne (np. php, mysql, htaccess, cron, rozdzielne e-maile w domenach)

    3. Limity (transfer, miejsce na dysku, bazy danych)

    4. Prostota zarządzania

    5. Cena

     

    Wpisałem 'hosting' w Google i przeglądałem. Reszta to już subiektywne wrażenia stron internetowych firm i ocena zgodności z przyjętymi kryteriami.

     

    Zapraszam bardziej doświadczonych do podzielenia się swoimi opiniami, jak wybrać hosting dla siebie.


  7. Rozwiń myśl :P

     

    Zacytuję odpowiedź na mój e-mail:

     

    Otóż, jak Pan zapewne zauważył, pakiety hostingowe charakteryzują się niższym niż to ma miejsce u konkurencji (zwłaszcza kilku czołowych firm) limity transferowe.

    Wynika to z faktu, iż nie wprowadzając innych limitów (na poziomie serwera MySQL czy Apache), jedynym wskaźnikiem decydującym o tym, czy wybrany przez klienta pakiet hostingowy jest wystarczający do obsłużenia jego stron, jest zasadniczo limit ruchu, który ten serwis generuje.

     

    Staramy się stosować do zasady; dopóki ruch generowany przez serwis mieści się w określonym limicie transferowym, dopóty wybrany pakiet hostingowy uznajemy za wystarczający.

    Oczywiście, różne są serwisy klientów, z różną jakością kodu się spotykamy, dlatego tak przedstawionej zasady nie możemy traktować jako bezwzględnej. Staramy się zatem monitorować wykorzystanie zasobów serwerów i w razie potrzeby informować klienta o konieczności wprowadzenia optymalizacji.

     

    Takie podejście oczywiście nie pozwala na określenie ram, które są dobrze widoczne przez obie strony. Z praktycznego jednak punktu widzenia nie zdarza się, abyśmy popadali w konflikt z klientem z powodu braku zrozumienia.

     

    Nie chcemy stosować różnorakich limitów, ponieważ usztywnienie całej konstrukcji mimo, że ułatwia pracę administratora, to jednak nie jest "proklienckie". Zależy nam na dobrej relacji z klientami, a zastosowany model jak dotąd sprawdza się bardzo dobrze.

     

    Mówiąc obrazowo; nie ukrywamy żadnych limitów, ale oczekujemy od klientów zrozumienia w sytuacji, w której ich serwis wyraźnie szkodzi innym użytkownikom tej samej maszyny w ramach hostingu współdzielonego.

    [\quote]

     

    Możliwe, że niczym się to nie różni od innych współdzielonych hostingów, ale z racji tego, że każdy dostawca hostingu stosuje inne jednostki liczenia użycia serwera, musiałem dokonać ocen subiektywnych wg moich kryteriów. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie zdecydowałem się na 14 dni testów.

     

    Póki co, w wyścigu po hosting dla mnie odpadły takie firmy jak:

    nazwa.pl

    site5.com

    home.pl

    prohost.pl

    netmark.pl

    ovh.pl

     

    Wymieniam tylko ścisłą czołówkę. Nie twierdzę, że nq.pl jest lepsze, gorsze. Wydaje mi się, że będzie mi pasować. Nie mają 2000 GB transferu na rok, którego i tak nie wykorzystam, łatwo się tym zarządza. Są wszystkie funkcje, których oczekiwałem, budżet też w określonych przeze mnie granicach.

     

    Chciałbym też zaznaczyć, że uważam, że nie ma idealnego hostingu. Jedna osoba może mieć w jednej firmie serwer 5 lat i uważać ją za najlepszą inna może trafić na zły dzień administratora (i wtedy przekroczyć limity) i wtedy zmienia zdanie. Z mojego punktu widzenia ważny jest też odbiór (wizja) firmy przez klienta. Ja sobie jakiś tam obraz stworzyłem i odpowiada mi. Zobaczę jak to się będzie zmieniać, ale na razie daje nq.pl kredyt zaufania.


  8. Ja swojego czasu w ramach testowania nowej firmy miałem wybrać między nq.pl a dhosting.pl no i jednak zdecydowałem się na dh, jednak kontakt z nq.pl i ich pomysł na biznes niewątpliwie jest warty uwagi. Solidna firma ze sporym stażem na rynku, wiele ciekawych rozwiązań. Kuleje trochę panel, no ale nie dla każdego to w końcu priorytet :)

     

    Panel przypomina mi trochę to, co kiedyś widziałem w Futuro.pl (jakieś 3 lata temu). Nie wygląda imponująco, ale szybko działa i wszystko, co mi jest potrzebne, mogę zrobić.

    Dostałem informację, że panel będzie kiedyś nowy :)

     

    Jeszcze się chwilę pozastanawiam, ale to jest to. Jestem prawie pewien. Bardzo podoba mi się ich polityka odnośnie użycia serwera.


  9. Nie wiem ale sponsorują hosting dla http://wortal.php.pl/ czyli miejsce gdzie programiści php bywają często ;-)

     

    Tam ich znalazłem.

     

    Muszę przyznać, że nie ma złotego środka do wyboru idealnego hostingu. Co człowiek, to inne wymagania :). A czasu coraz mniej...

     

    Oferta wygląda ładnie, ale mało opinii znalazłem. Więc albo są baardzo dobrzy, albo nikt nie korzysta z ich usług :)


  10. Mam konto testowe i zastanawiam się nad wykupieniem usługi w tej firmie. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z nimi, proszę o wypisywanie opinii.

     

    W tej chwili korzystam z nazwa.pl, jeśli netmark.pl by się sprawdził, to przeniósłbym wszystko. Ceny dobre, wygląda też dobrze. Więc czemu nie. Szkoda tylko, że pingów nie przepuszczają. Jak inaczej sprawdzić ich szybkość?

     

    Czy ktoś znalazł na ich stronie informacje o tzw. 'parametrach bezpieczeństwa'?


  11. Mam przewrotne pytanie czy jest inna poza nazwa.pl firma hostingowa która nie udostępnia możliwości skonfigurowania kont pocztowych o tej samej nazwie ale innej domenie jako 2 roznych kont (biuro@example.com, biuro@innyexample.com) ?

     

    Informacje od konsultanta wskazują że taka możliwość jest tylko w topowej ofercie hostingu tej firmy (300zl vs 1200zl). 10 innych firm hostingowych które do tej pory sprawdziłem również uważa taką możliwość za oczywistą.

     

    Jaka jest wasza opinia ? Co zrobić z wykupionym na rok hostingiem który ma obsługiwać na teraz 8 domen ?

     

    Opinia jest taka, że jest to celowe zagranie utrudniające sprzedaż najprostszego hostingu :)

    Inną znaną firmą, która również nie udostępnia takich funkcji, to np. home.pl (tutaj nawet nie ma czegoś takiego jak 'serwery.pl' i w grę wchodzi tylko serwer dedykowany).

     

    Pytasz co zrobić, jeśli nie dla wszystkich domen masz konta pocztowe, to możesz dalej korzystać. Jedyne rozwiązanie, to zakładanie kont pocztowych w konwencji firma@domena.pl, bo kilku kont biuro@, info@ nie zrobisz, nie da rady.

     

    A serwery.pl to żadna rewelacja. Wykupiłem na kwartał w promocji i jest to praktycznie to samo, co zwykły serwer w nazwa.pl.

    + niezależne konta pocztowe w domenach

    + możliwość oddzielnych kont ftp do każdej domeny (ale już oddzielnych ftp dla dowolnego katalogu nie stworzysz)

     

    - przypisywanie domen, subdomen do dowolnych katalogów (w serwerze Active to się da)

    - oddzielni użytkownicy web, oddzielne bazy danych

     

    Czyli, wg mnie, nie jest to warte czterokrotnie wyższej ceny.

×