Skocz do zawartości

regdos

WHT Pro
 • Zawartość

  2301
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  70

Wszystko napisane przez regdos

 1. Zapraszam do pobierania nowej odsłony spolszczenia do DA dla szablonu enhanced. Nowości: - dodane kompletne spolszczenie katalogu "internal" - ujednolicenie reszty tłumaczeń - dodanie tłumaczenia do formularza zmiany hasła (CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD) Ogólne informacje: - tłumaczenie jest do najnowszej (1.41) wersji DA - przetłumaczone są wszystkie pliki graficzne i nie psują się po aktualizacji DA - kodowanie utf-8 W przyszłości dodam tłumaczenie wiadomości wysyłanych przez DA przy zakładaniu kont, przekroczeniu limitów, itp. Tłumaczenie dostępne do pobrania pod adresem: https://github.com/regdos/directadmin-enhanced-pl Wszelkie zmiany i poprawki będą publikowane w tym pliku. Z uwagi, że pracuję na DA więc będę starał się na bieżąco wprowadzać poprawki do tłumaczenia. Wszystkie informacje o sposobie instalacji dostępne w pliku install.txt PS. Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek bo poprzedni miał literówkę w tytule
 2. Spolszczenie do Direct Admin

  Informacje o tłumaczenie DA tylko na https://forum.rootnode.pl/topic/46-directadmin-t%C5%82umaczenie-na-polski/
 3. Dlaczego w nowym regulaminie nie ma daty od kiedy on obowiązuje? Zakładam, że posty napisane przed datą obowiązywania nowego regulaminu podlegają pod regulamin, który wtedy obowiązywał? Pytam w kontekście punktu "VIII. Prawa własności intelektualnej." nowego regulaminu. Kto i na podstawie jakich kryteriów będzie oceniał czy krytyka jest bezpodstawna?
 4. Mieszasz fakty - z Twojego profilu wynika, że jesteś osobą anonimową, która dopiero co się zarejestrowała na forum, jeżeli masz staż taki jak ja to nie wstydź się napisz kim jesteś, z własnymi wymysłami - nie wylewam frustracji, że przestałem być moderatorem bo zmian, które tu zaszły nie chcę firmować swoją osobą.
 5. Luz. Napisałem o swoich wątpliwościach w tym poście i tutaj oczekiwałem odpowiedzi w końcu forum jest żeby zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi. No chyba, że nie? Na razie widzę coś innego:
 6. Dziwne. Zadałem kilka pytań dotyczących regulaminu i zostałem od razu wywalony z grona Moderatorów. Ciekawa polityka i zarazem smutna bo zamiast rozmawiać od razu jest strzał w ryj. Lista moderatorów dostępna jest na http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=stats&do=leaders, ciekawy jestem jak się będzie zmieniać. @TTL Widzę, że anonimowość pełną gębą, podobnie jak P-e-T-e-R. Jak P-e-T-e-R mi nie odpowiedział na temat regulaminu to może Ty mi odpowiesz? W końcu jesteś moderatorem. I dużo więcej pokory zalecam. Na tym forum zostałem moderatorem po roku lub dwóch aktywności, wypowiadając się merytorycznie a także punktując właścicieli i to co robili.
 7. O tym, że regulamin się zmienił nie musieli w sumie informować zgodnie z poprzednim regulaminem: Dlatego też pytałem o tę datę bo jak go zmienili wczoraj to dopiero będzie obowiązywał za 13 dni. Czyli mamy te 13 dni żeby podjąć decyzję.
 8. file_get_contents nie działa na zewnątrz

  Wiem, że nie chce serwera skonfigurować. W tym wypadku nie jest winny klient, który działa poprawnie tylko błędnie skonfigurowany serwer. Powinien zgłosić to adminom api.xively.com żeby poprawili konfiguracje.
 9. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  Pierwszy komunikat mówi, że DNS-y powinny być w innych sieciach. Ty jesteś w BiznesHost https://apps.db.ripe.net/search/lookup.html?source=ripe&key=AS198414&type=aut-num i jak nie będzie z jakiegoś powodu ruch kierowany do AS 198414 to Ci się nazwy nie będą rozwiązywać a po to podajesz więcej niż jeden serwer nazw żeby zapewnić ciągłość usługi. Tyle mówi teoria a praktyka całkiem coś innego
 10. file_get_contents nie działa na zewnątrz

  Wywala Ci się bo serwer api.xively.com jest niepoprawnie skonfigurowany. W ścieżce certyfikatów jest certyfikat pośredniczący GlobalSign Organization Validation CA - SHA256 - G2, którego nie masz w ca-bundle curla, a który powinien zostać wysłany przez serwer. Jak chcesz zobaczyć co wysyła serwer to odpal z konsoli openssl s_client -showcerts -connect api.xively.com:443 lub sprawdź na stronie https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=api.xively.com
 11. file_get_contents nie działa na zewnątrz

  A ta strona z którą się łączysz ma poprawny cert? Możesz podać adres?
 12. Spolszczenie do Direct Admin

  Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji i nazbierało się zaległości ale już są dostępne zmiany dla wersji DA 1.514 na https://github.com/regdos/directadmin-enhanced-pl
 13. PHPCon 2016

  Ktoś dotarł? Z kimś można się napić?
 14. Dwa gniazda 4 RJ45 i jeden kabel łączący

  Bardzo prosto. Do transmisji potrzebne są 2 pary przewodów a w przewodzie są 4 pary.
 15. Nie. Odwoływanie działa tylko na exchange.
 16. PHPCon 2016

  Dostałem maila więc spoko. Z kim najlepiej się kontaktować w sprawie transportu z lotniska?
 17. Docker + Mint 18 Sarah.

  Pewnie ciągnąłeś joomle z docker hub-a https://hub.docker.com/_/joomla/ i tam masz opisane jak ją powinieneś odpalić docker run --name some-joomla --link some-mysql:mysql -p 8080:80 -d joomla Czyli tak jak piszesz najpierw musisz mieć odpalonego mysql-a, może być też w dokerze. Albo poprzez parametry dopinasz się do dowolnej bazy mysql. Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "edycja plików dokerze". Taki obraz dokerowy definiuje się w pliku Dockerfile np. od joomla to https://github.com/joomla/docker-joomla/blob/e13971cf7a5413b8ed3ec7028b7c3d283d193a40/apache/Dockerfile i tam są kolejne polecenia, które są wykonywane przy budowaniu obrazu.
 18. Docker + Mint 18 Sarah.

  Masz status "Exited (1)" czyli coś się wywaliło Odpal sobie kontener z bashem z -it i zobacz coś się dzieje.
 19. Dlatego pytałem o to bo kiedyś wybrałem niewłaściwą architekturę i mi się sypało. @mcbarlo Skąd takia wersja (4.7.5) kernela na gentoo? I vanilla i gentoo sources najnowszą wskazują na 4.7.2 i jest to stabilna wersja.
 20. Docker + Mint 18 Sarah.

  A docker ps -a pokazuje Ci na liście twój kontener?
 21. A co wybrałeś w "Processor type and features ---> Processor family"?
 22. PHPCon 2016

  Ja @nrm: kiedy się pojawi rozpiska godzinowa? I jak to wygląda z warsztatami, są zapisy czy wszyscy chętni mogę z nich korzystać?
 23. apache czy nginx dylemat szybkości

  Wygląda, że w /etc/nginx/nginx-vhosts.conf masz niewypełnione placeholdery "|IP|:|PORT_80|" z DA
 24. Dell-a R230 zmieszczę do szafy 600x600 czy wymagana jest 600x800?
 25. OK. Czyli bezpieczniej wstawić szafę 600x800 żeby potem nie było niespodzianek.
×